EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Yarıyıl tatilinde ne yapmalı?

Karneler alınıyor, yarıyıl tatili başlıyor. Önümüzdeki iki haftayı dolu dolu geçirebileceğiniz bir rehber hazırladık.

profil
BT Ekip
17.01.2020
Yarıyıl tatilinde ne yapmalı?

Pera Müzesi Öğrenme Programları, yarıyıl tatilinde “Bir Yol Öyküsü: Fotoğrafın Ardında 180 Yıl” sergisi kapsamında, çocukların fotoğraf sanatını keşfetmelerini sağlayacak renkli atölyeler düzenliyor. 4-6, 7-12, 9-12 ve 10-12 yaş gruplarına yönelik atölyeler öncesinde çocuklar, rehberli turlar eşliğinde sergideki eserleri yaratıcı drama, canlandırma, oyun gibi interaktif yöntemlerle deneyimleyecekler. 21 Ocak - 1 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenen atölyeler fotoğraf sanatını odağına alıyor. Program, çocukların fotoğrafın tarihteki serüvenini; manzara, portre, natürmort, siyah-beyaz, moda fotoğrafçılığı, fotoğraf gazeteciliği, mimari fotoğraf gibi türleri inceleyerek öğrenmeleri amacıyla hazırlandı.


 


İstanbul Modern çocuklara sanatla dolu, eğlenceli ve yaratıcı bir yarıyıl tatili sunuyor. Bir Sanat Çalışmasını Çözümlemek, Foto Kolaj, Çamurdan Heykeller, Geleceğin Mimarları, Baskı Resim Atölyesi, Resimler ve Kostümler ve daha pek çok atölye programı yarıyıl tatilinde çocukları bekliyor. Program  7-12 yaş arası çocuklara yönelik sanat dolu, hem eğlenceli hem de öğretici bir dizi atölye olarak hazırlandı. 20-31 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek atölyelerde çocuklar müze uzmanlarıyla sanatı yorumlamaya çalışırken, kendi sanatsal üretimlerini de gerçekleştiriyorlar.

Programlar hakkında detaylı bilgiye 212 334 73 12 numaralı telefondan ulaşılabilir.


İKSV Alt Kat’ta çocuklar yarı yılda sinemadan, ritmik dansa, çok sesli müzikten kitap okuma etkinliklerine pek çok etkinliğe ücretsiz katılabilir. Film atölyesinde, çocuklar dünyanın farklı ülkelerinden kısa filmler izliyor, ardından bu filmler üzerine konuşup filmlerle bağlantılı çeşitli atölye çalışmaları gerçekleştiriyor. Atölyelerin yürütücülüklerini İKSV Alt Kat ekibi ile dönüşümlü olarak yaratıcı drama eğitmeni Elif Kadrizade ve Atölye Pikolo kurucuları Aslı Ersoy ile Elif Üngör üstleniyor. 

Atölyelere katılım için rezervasyon.iksv.org/altkat adresinden kayıt yaptırılması gerekmektedir. 
 
•    20 Ocak Pazartesi // 14.00 – 15.00 // 7-8 Yaş
•    21 Ocak Salı // 14.00  - 15.00 // 7-8 Yaş
•    23 Ocak Perşembe // 14.00 – 15.00 // 4-6 Yaş
•    27 Ocak Pazartesi // 14.00 – 15.00 // 9-10 Yaş
•    28 Ocak Salı // 14.00 – 15.00 // 9-10 Yaş
•    30 Ocak Perşembe // 14.00 – 15.00 // 4-6 Yaş


Fisher-Price®, 18-24 Ocak tarihleri arasında her gün Akmerkez’de gerçekleşecek etkinliklerde hem çocuklar hem de anneleri eğlenecek. Kanguru takarak yarışmaya başlayacak olan anneler önlerine çıkan minik engelleri aşmaya çalışacaklar. Yeni yürümeye başlayan bebeklerin yürüteç yardımıyla yapacakları yarışma, heyecanı doruklara taşıyacak. Anne ve bebeklerin kılıktan kılığa girebilecekleri kostüm köşesinde komik dakikalar yaşanacak. Eğitici kitapların okunacağı hikaye saatinin ardından duyusal oyunlar oynanacak. Müzik tutkunu çocuklar için düzenlenen ritim atölyesinde, bu sefer notalara çocuklar yön verecek. Minikler bir köşede tekerlemeli bebek masajıyla rahatlarken 3 yaş üstü çocuklar Thomas baskılı bez çantaları diledikleri gibi boyamanın keyfine varacak.


Önceki ve Sonraki
Haberler