YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla mutlu anılar yaratmak için 5 öneri

Yoğun hayat temposunda, çocuklarımızla birlikte her şeyin en iyisine yetişmeye çalışıyoruz. Oysa geriye dönüp kendi çocukluğumuza baktığımızda en mutlu anıların ailece birlikte ve keyifle geçirilen zamanlara ait olduğunu görüyoruz. Bu anıları çoğaltmak için önerilerimiz var...

profil
BT Ekip
22.04.2019

Yoğun hayat temposunda çocuklarımızla baş başa zaman geçirmek için çoğu zaman strese giriyoruz. Oysa çocuklarımızı da günlük hayat rutinine dahil edebiliriz. Böylece birlikte hem daha çok zaman geçirmiş olur hem de yetişkin dünyamıza biraz 'oyun' katmış oluruz. Çocukların yaşına ve boyuna göre önlem alınmış bir mutfakta, güvenli bir şekilde basit yemek tarifleri ile becerilerini artırabileceklerini de not düşelim. 


Animasyon sinema dünyası öyle yapımlar sunuyor ki yaş farkı gözetmeksizin keyifle izlenebilecek onlarca seçenek var. Ailece izleyebileceğiniz hem neşeli hem de öğretici filmler seçerek kaliteli zaman geçirebilir, keyifli anlar biriktirebilirsiniz. 


Okuma alışkanlığının çok küçük yaşlarda yerleştiği bilimsel bir gerçek. Çocukların yaş grubuna ve ilgi alanına göre seçeceğiniz kitaplar onların hem hayal dünyasını besleyecek hem de okumaya olan ilgilerini artıracaktır. Ve unutmayın hiçbir çocuk 'ilk okuduğu' kitabı unutmaz!


Dünyada şaşırtıcı yüzlerce bilgi var. Yeryüzü ve gökyüzü minik zihinler tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Çocuklarınızla birlikte ufuk açıcı bir doğa gezisine çıkabilir ve bu gezide siz de algınızı tazeleyebilirsiniz. 


'Her çocuk dahidir' derler... Çocuğunuzu sanatın ve sporun pek çok dalıyla tanıştırarak hangilerine yöneldiğini gözlemleyin. Belki de hayatının ilgi alanını ve hatta mesleğini keşfetmesini sağlayacaksınız. 


Önceki ve Sonraki
Haberler