EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla evde yapabileceğiniz 5 eğlenceli mühendislik aktivitesi

Hepimizin evde olduğu bu günlerde, ailece yapılan aktivitelerin önemi arttı. Dyson mühendisleri tarafından çocukların eğlenirken öğrenmesi için hazırlanan bu aktiviteler, mühendislik konusunda da merak uyandırıyor.

profil
BT Ekip
12.04.2020
Çocuklarla evde yapabileceğiniz 5 eğlenceli mühendislik aktivitesi

Görünmeden köşelere bakabilmeyi hiç istediniz mi? En eski casusluk araçlarından biri olan periskobu yapmak için aynaların ve ışığın nasıl bir araya gelebileceğini öğrenin. Detaylı anlatım için tıklayın. 


Karton ve banttan başka bir şey kullanmadan misketin yuvarlanma sürecini en az bir dakika tutabilen kendi düzeneğinizi tasarlayın. Dyson mühendislerinin aynı aktiviteyi Dyson makinelerinin parçalarını kullanarak nasıl yaptığını keşfedin. Detaylı anlatım için tıklayın. 


Sadece bir balon, plastik bir kap, payet, iplik ve bant kullanarak balon gücüyle çalışan yarış otomobilinizi yapın. Detaylı anlatım için tıklayın. 


San Francisco'daki Golden Gate Köprüsü şimdiye kadar inşa edilen en ikonik yapılardan biri. Sadece spagetti kullanarak Amerika’daki bu ikonik köprüyü yeniden tasarlama fırsatı karşınızda! Detaylı anlatım için tıklayın. 


Binlerce ton ağırlığındaki gemilerin nasıl yüzdüğünü hiç merak ettiniz mi? Evdeki materyalleri kullanıp bir gemi yaparak tasarım ve icat becerilerinizi test edin. Detaylı anlatım için tıklayın. 


Önceki ve Sonraki
Haberler