EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla en sevdiğimiz 5 mekan

Çocuklarla hayat her anlamda değişiyor. Günlük rutinimiz, seyahatlerimiz ve tabii gitmeyi tercih ettiğimiz mekanlar da öyle. Bu yazıda kızlarımla birlikte İstanbul’da gitmekten en çok keyif aldığım 5 mekanı sizinle paylaşıyorum. Daha çok atölyelerin olduğu yerler ön planda çünkü farklı yerlerde farklı şeyler öğrenmelerini istiyorum.

profil
Buse Terim
04.05.2019
Çocuklarla en sevdiğimiz 5 mekan

Le Petit 100 çocuklarla şehrin merkezinde doğal yaşamın tadını çıkarabildiğimiz bir mekan. Arnavutköy’de yer alan bu adreste kızlarımla dalından kopmuş meyveleri tadıyor, ördekler, tavşanlar, kuzularla zaman geçiriyoruz. Nil’in doğumgününü de bu bahçede kutlamıştık, tam hayalimdeki gibi bir gündü... Hem çocuklar hem de anne-babalar gayet keyifli bir gün geçirdi. Burada Le Petit 100’ün bahçesini özellikle tavsiye ederim. Çocuklar enerjilerini en sağlıklı şekilde boşaltıyor ve sakinleşiyorlar. Pazartesi hariç her gün farklı yaş gruplarına özel atölyeler düzenleniyor. Instagram hesaplarında haftalık olarak atölye programlarını paylaşıyorlar. Ayrıca çocuklar için menüde özel seçenekler de mevcut ve hepsi çok lezzetli. 


Sarıyer’de bulunan ‘Bee Eat Play&Love’ da yine hem lezzetleri hem de çocuklara özel atölyeleri nedeniyle tercih ettiğim mekanlardan. Özellikle yöresel ürünlerin sunulduğu kahvaltıları ile ünlü olan menüsünde vejetarjen burgerden renkli mücverlere pek çok lezzetli alternatif var. Çocuklar içinse müzik, resim, çanta, maske yapımı gibi ilgi çekici hafta sonu atölyelerini takip edebilirsiniz. Sevdiğim, kullandığım birçok markanın da satışı mevcut. Yani çocuğunuz içeride oynarken siz hem kahve içip hem alışveriş yapabilirsiniz. 


Happy Nest, Etiler’de kitabevi, atölye ve kafe olarak hizmet veren bir mekan. Nil bahçesindeki kulübede bırakırsam saatlerce oynayabilir :) Atölye programı çocuklar kadar anne-babalar için de ilgi çekici. Mayıs ayı ajandalarında da psikoloji ve sağlık gibi alanlarda uzman isimlerin söyleşileri var. Çocuklar içinse ‘yaratıcı hamur, ahşap akıl oyunları, kokulu taş yapımı’ gibi eğitici pek çok atölye bulunuyor. Yine çocuklar için ayrı bir menüsü var. Ve tabii içerisinde bulunan Happy Shop’ta seçkin birçok markanın ürünü mevcut. 


Bebeköy Backyard’ın bahçesi kızların favorisi! Özellikle haftasonları çocuklu aileler tarafından fazlasıyla rağbet gören bir mekan. Bebek Koyu’na tepeden bakan mekan yaz aylarında yemyeşil çimler üzerinde, kış aylarında ise kış bahçesinde servis veriyor. 08.30-23.00 arasında tüm gün hizmet veren restoran, antreman sonrası için özel içecekler ve atıştırmalıklar da sunuyor. Babamız spor aşığı olduğu için ve orada spora gittiği için bu mekanı çocuklarla sıkça tercih ediyoruz. Bizim favorimiz ev yapımı dondurmaları, mevsimi geldi, tadını çıkarın :) 


Bebek Badem Ezmecisi’nin yanındaki küçük pasajda hizmet veren Cup of Joy kahve tutkunu iki girişimci kadının kurduğu bir mekan. Burada kendinizi kahve kokusuna ve dünyanın en özel kahvelerine teslim edebilirsiniz. Kolombiya, Kosta Rika, Brezilya ve Peru’dan gelen kahveleri özel tariflerle sunuyorlar. Yürüyüş sonrası kendimi bu kahvelerle ödüllendiriyorum, kızlar ise sağlıklı tatlılarından tadıyor. Özellikle Nil ile yanlız vakit geçirmek istediğimde hep buraya kaçıyorum. Ben kahvemi içerken o da sağlıklı cookielerden yiyor ve birlikte keyifli bir zaman geçiriyoruz.


Önceki ve Sonraki
Haberler