EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklarla 24-31 Haziran etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr anne ve babaları için çocuklarınızla birlikte keyifli vakit geçirebileceğiniz aktiviteleri yazdı.

profil
BT Ekip
24.06.2016
Çocuklarla 24-31 Haziran etkinlikleri

Şehrin Çocuk Hali sitesi, buseterim.com.tr için seçti. İşte bu hafta öne çıkan çocuklarınız için harika etkinlik önerileri...

Tahta Boyama Atölyesi

İki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar çocuklar ve büyüklerden büyük ilgi görüyor. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken hem yaratıcılıklarını geliştiriyor, hem de çok eğleniyorlar. Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi, atölye alanında farklı bir etkinlik olmadığı sürece Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri açık olacaktır. 3 yaşının üzerinde tüm çocuklar davetlidir.

http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com/

Sanatın Yapı Taşı: Oyun

“Oyun insanın ilk sanatıdır” (Jean-Paul). Çocuklar oyuna zevkle, eğlenerek, tüm benlikleriyle katılırlar, oyunun içinde kendilerini geliştirir ve ilk yaratıcı deneyimlerini yaşarlar. Şimdi Akbank Sanat Beyoğlu çocukları zevkle, eğlenerek ve yaratarak oynamaya, sanat yapmaya davet ediyor! 3 boyutlu tekniği kullanarak çocuklar hayal güçlerini oyun vasıtası ile sanata dönüştürerek çok farklı ve kendilerini geliştirdikleri bir deneyim yaşayacaklar. Tüketmeye değil, var olanı yeniden ve başka şekilde üretmeye dayanan bu çalışmada, her çocuğun yarattığı eser, daha sonra başka çocuklar tarafından da işlenerek yeni eserlere dönüştürülecek, yeni hayatlar kazanacak. 25 Haziran’da gerçekleşecek etkinliğe 7-14 yaşındaki çocuklar katılabilir.

http://www.akbanksanat.com

"Çiftlik" Duyusal Oyun Atölyesi

Hassas Anne Etkinlik Merkezi Koşuyolu'nda haftanın teması "Çiftlik" ile duyusal oyun atölyelerine davetlisiniz. Çocuklarınızın doğal hayatı tanıyacağı bu güzel atölye programında birbirinden güzel bilimsel deneyler yapılacak.

http://sehrincocukhali.com/etkinlikler/aktiviteler/hassas-anne-etkinlik-merkezi-kosuyolu/ciftlik-duyusal-oyun-atolyesi

"Oyuncak Atım" Atölye Çalışması

Bu çalışmada çocuklar, ebeveynleri ile beraber keçeden oyuncak atlarını önce çizecek, yapıştıracak ve dikecekler. Sonra da düşlerindeki atın üstlerine binip oyuncak müzesinin kış bahçesinde turlayacaklar. 4-12 yaş arasındaki çocukların katılabileceği atölye İstanbul Oyuncak Müzesi’nde gerçekleşecek.

http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com/

Linol Baskı Atölyesi

Baskı sırası çocuklarda! Akbank Sanat Çağdaş Sanat Atölyesi’ndeki özgün baskı/baskı resim altyapısı kullanılarak, çocuklara profesyonel bir özgün baskı/baskı resim atölyesinde çalışma imkanı verilecek. Hem özgün baskı/baskı resim için kullanılan malzemeleri tanıyacaklar, hem de onları kullanarak yaratıcı bir linol baskı çalışması yapabilecekler. 9-14 yaş arasındaki çocuklar Cumartesi günü Akbank Sanat Atölyesi’nde linol baskı yapabilir.

http://www.akbanksanat.com

HAZIRLAYAN ŞEHRİN ÇOCUK HALİ

Önceki ve Sonraki
Haberler