EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklara özel kitap önerileri

Kitap okumak çocuklar için en büyük zenginliklerden biri. Bir çocuk kitap okumaya ne kadar erken başlarsa o kadar çok beslenir ve keyfine vararak bu alışkanlığı edinmiş olur. Özellikle okul öncesi dönemde sizler için örnek olması bakımından bazı kitap önerilerimi paylaşmak istedim.

profil
Duygu Karaer
01.11.2018
Çocuklara özel kitap önerileri

Kendi kendine uykuya geçmekte zorlanan, hatta bazı korkuları olan bir sincabın hikâyesiyle birlikte çocuğunuzun uykuyla ilgili zorlandığı noktalara bakabilirsiniz. 3 yaş ve üzeri için uygun.

 

Çocuklara özel kitap önerileri

Özellikle okula başlamaya hazırlanan çocuklara yönelik olan bu kitap, okula gitmeye pek de hevesli olmayan baş kahramanımızın hikayesini merak unsuruna vurgu yaparak anlatıyor. 5 yaş ve üzeri için uygun.

 

Çocuklara özel kitap önerileri

Oldukça eğlenceli karakterlere sahip olmasıyla bu kitap çocukları hemen içine çekebilecek nitelikte. Orq’un başından geçen olaylar sırasında öfke duygusunu nasıl ifade ettiğini görüyoruz. ‘Öfkenin her zaman olumsuz sonuçları olmak zorunda değil, o da diğer duygular gibi doğal bir duygu’ mesajını iletmek açısından güzel bir seçenek. 3 yaş ve üzeri için uygun.

 

Çocuklara özel kitap önerileri

Duyguları ifade etme temasının işlendiği en etkili hikayelerden biri. Sevilmeye, ilgiye ihtiyaç duymak, üzgün hissetmek, yetersiz hissetmek gibi insana ait birçok duyguyu bu kaktüsün hikayesinde bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra, güçlü yanları keşfetmekle ilgili de hoş bir mesaj veriyor. 3 yaş ve üzeri için uygun.

 

Çocuklara özel kitap önerileri

Bu kitap, oyun arkadaşı bulmakla ilgili zorluk çeken bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Aynı zamanda çocuğun hayal gücünün gelişmesi, kendiyle baş başa kalabilme kapasitesi ve sosyalleşme alanlarının ne kadar önemli olduğu bize hatırlatıyor. 4 yaş ve üzeri için uygun.

‘Çocuklara Kitap Okumayı Sevdiren 7 Öneri’ yazıma da buradan ulaşabilirsiniz

Önceki ve Sonraki
Haberler