EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Baby on The Fest by Buse Terim 3, ailelere dolu dolu iki gün yaşattı

22-23 Ekim tarihlerinde üçüncüsü düzenlenen, La-Roche Posay’nin ana sponsorluğunda Maximum Uniq Açıkhava’da gerçekleşen Baby on the Fest by Buse Terim; annelere, babalara ve çocuklara eğlenceli ve keyifli iki gün yaşattı. Ailelere dolu dolu bir gün yaşatmayı, kadın girişimcilere destek olmayı hedefleyen festival amacına fazlasıyla ulaşarak, coşkuyla tamamlandı. ​​​​​​​

profil
BT Ekip
25.10.2021
Baby on The Fest by Buse Terim 3, ailelere dolu dolu iki gün yaşattı

Buse Terim Bahçekapılı’nın kadın girişimcilerle birlikte hazırladığı, Maximum Uniq Açıkhava’da düzenlenen Baby on the Fest by Buse Terim, iki günde 13.000  ziyaretçisine keyif dolu saatler yaşattı. 60’ın üzerinde markanın katıldığı festivalde, anne ve babalar kıyafetten oyuncağa pek çok doğal, kaliteli ve stil sahibi ürünü bir arada görebilme ve alışveriş yapabilme bulabilme imkanı yakaladı. Aileler, hareketli program akışı içinde bir yandan alışveriş keyfine devam ederken diğer yandan Ceyda Düvenci moderatörlüğündeki keyifli ve bilgilendirici sohbetleri ilgiyle dinleyerek merak ettikleri pek çok konuda bilgi sahibi oldu.

Festivale katılan ünlü isimler arasında; Fulya Terim, Fatih Terim, Volkan Bahçekapılı, Burcu Kara, Seda Bakan, Ece Vahapoğlu, Özlem Ada Şahin, Berkay, Beyza Şekerci, Merve Özbey, Dilara Koçak, Gamze Erçel, Maya Başol, Burak Altındağ da vardı.

 


Ceyda Düvenci moderatörlüğünde yapılan oturumların ilk günü, Çocuk Diş Hekimi Neşve Kayabaşoğlu ile başladı. Söyleşide, çocuk diş bakımında henüz dişler çıkmadan diş bakımına başlanması gerektiği, gece beslenmesinin de çocuk yaştaki diş çürüklerinde etkili olduğu üzerinde durulurken, Kadın Doğum Uzmanı Dr. Furkan Kayabaşoğlu, normal doğum ve sezaryen doğumdan tüp bebek sahibi olmaya kadar annelerin en merak ettiği konular hakkında bilgi verdi ve söyleşi sonrasında yeni çıkan kitabını okuyucuları için imzaladı. Eğitim bilimci Özgür Bolat, mutluluk ve başarının prensiplerine değinerek, annelere temelinde ‘akış’ta olmanın önemli olduğunu hatırlattı.

Sosyolog, Mindfulness Eğitmeni, Değişim Koçu, Yaşam Tasarımı Danışmanı Başak Temel ise anneleri mutluluğa götürecek yolları kendi annelik deneyiminden yola çıkarak anlattı. Studio Canlı Eğitmeni Psikolog Sibel Delikan ise, günümüz anneleri için dijital ebeveynliğin detaylarına ve sınırlarına değindi. Astrolog Dolunay Karaca, kasım-aralık aylarında yaşanacak tutulmalardan nasıl etkileneceğimizi anlatarak ebeveynlik yolculuğumuzda da dikkat etmemiz gerekenleri sıraladı. Uzman Diyetisyen, Beslenme Uzmanı Nilay Keçeci, emzirme dönemi ve doğum sonrasında beslenmenin nasıl olması gerektiğini anlatarak annelerin en sıkıntılı olduğu konulardan birine ışık tuttu.

 

Baby on The Fest by Buse Terim 3, ailelere dolu dolu iki gün yaşattı
Baby on The Fest by Buse Terim 3, ailelere dolu dolu iki gün yaşattı

İkinci günün açılış söyleşisi ise Uluslararası Konuşmacı Mindfulness Eğitmen Eğitimcisi Mindfulness Academy ve Studio Canlı Kurucusu Erhan Ali Yılmaz ile gerçekleşti. Yılmaz; son dönemin gündemi mindfulness’un annelere nasıl yardımcı olabileceği konusuna değindi.

Buse Terim Bahçekapılı moderatörlüğünde düzenlenen ‘La Roche Posay Lipikar ile Uykular Bölünmesin’ oturumunda; Dermatoloji Uzmanı Dr. A. Deniz Akkaya, Uyku Meleği Kurucusu & Uyku Koçu Seride Samurkaş ve La Roche-Posay Eğitim Müdürü Dilek Er, atopik ve alerjik ciltli çocuklar için önerilerde bulundular. Ayrıca uykunun bağışıklık ve çocuk gelişimindeki önemine de bir kez daha değinildi. Büyük ilgi gören söyleşi festivalin en keyifli dakikalarına imza attı.

Aile Danışmanı Psk. Funda Sezgin Tokgöz ise, belki de anne-babaların en çok sorun yaşadığı konulardan biri olan çocuklara sınır koyma konusunda ebeveynleri aydınlattı.

Baby on the Fest by Buse Terim’de bu yıl sınırsız alışverişe katılan markalar arasında Buse Terim Bahçekapılı’nın patik markası Baby on The Go’nun yanı sıra BT Shop, Little Yuca, Happy Folks, Paperwork Istanbul, Le Petit Mico, Deux Lapins, La Vie Bebe Maison, Kid Zee gibi pek çok marka yer aldı.

 


Çocukları festival alanında yüz boyamadan atlıkarıncaya pek çok eğlence durağı karşıladı. Studio Canlı’nın çocuklar için mindfulness pratiği, yoga, dans, bale, felsefe kulübü atölyeleri ile Ceyda Düvenci’nin Taş Kağıt Makas Duygu Atölyesi’nde gerçekleştirilen sanat terapisi ve yaratıcı drama etkinlikleri, anneler alışveriş keyfindeyken çocukların da keyifli saatler geçirmelerini sağladı.

Festivalin sürprizleri arasında, çocuklardan ebeveynlere herkesin dikkat kesilerek izlediği, alışveriş stantları arasında gezinen Tahta Bacaklar ekibinin jonglör gösterileri ve Ladies and Gentleman Korosu’nun en sevilen çocuk şarkılarına getirdikleri yeni yorumlarıyla, müthiş ve etkileyici müzik performansları vardı.

TriOnStage’in sahne performansı ise hem gözlere hem kulaklara hitap etti.

 

Baby on The Fest by Buse Terim 3, ailelere dolu dolu iki gün yaşattı
Baby on The Fest by Buse Terim 3, ailelere dolu dolu iki gün yaşattı

Buse Terim Bahçekapılı festivalle ilgili olarak şunları söyledi: “Anne, bebek ve çocuklar için yola çıktığımız ve bu yıl üçüncüsünü Maksimum Uniq Açıkhava’da gerçekleştirdiğimiz Baby on the Fest by Buse Terim ile uzun bir aradan sonra tekrar buluştuk. Gün boyu çeşitli aktiviteler, birbirinden eğitici atölyeler, ana sahnede Ceyda Düvenci moderatörlüğünde alanlarında uzman konuşmacıların söyleşileri ve anne, bebek, çocuk ürünleriyle en sevilen markaları, anneler ve çocuklar ile buluşturduğumuz dopdolu iki gün geçirdik. 13.000 kişinin katıldığı festivalimizin dördüncüsü için şimdiden hazırlıklara başladık. Bizimle birlikte olan herkese çok ama çok teşekkür ederiz.”

 

Baby on The Fest by Buse Terim 3, ailelere dolu dolu iki gün yaşattı
Önceki ve Sonraki
Haberler