EN ÇOK
OKUNAN

Levi's' I Shape My World' Türkiye temsilcisi: Gazeteci Melis Alphan

Levi’s®, kadınların başarılarını “I Shape My World” kampanyasıyla onurlandırdı. Global kampanyanın Türkiye’den temsilcisi Gazeteci Melis Alphan.

Levi’s®, kadınların başarılarını “I Shape My World” kampanyasıyla onurlandırdı. Global kampanyanın Türkiye’den temsilcisi Gazeteci Melis Alphan eşliğinde 11 Mart Çarşamba günü Levi’s® Showroom’da gerçekleşen etkinlikle hem kampanya hem de Dünya Kadınlar Günü kutlandı. Kampanya, global bir hareket başlatmak amacıyla toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekerek büyük başarılara imza atan, zorluklara göğüs geren, kendi hayatları ve toplumdaki diğer kadınlar için hedefinden ödün vermeyen kadınların hikayesini anlatıyor. 2020 I Shape My World, Türkiye, Rusya ve ABD’den bir gazeteci, bir yapımcı, bir kaykaycı ve bir bilgisayar mühendisinin dünyalarına nasıl yön verdiklerini konu alıyor. Toplumdaki kadın kalıplarıyla mücadele etmekten gerçek anlamda inandıkları bir amacı savunmaya kadar çeşitli aksiyonlar alan bu kadınlar ve dünyalarını nasıl şekillendirdikleri kampanyayla özetleniyor.

Kadınların başarısı değerlendirildiğinde, cinsiyetleri unvanlarının önünde geliyor. Cinsiyete göre değerlendirmek yerine inanılmaz beceri ve yeteneklere daha fazla dikkat etmeye başlama zamanının geldiği bir gerçek. I Shape My World platformu kadınların her alanda hak ettikleri tanınırlığı almalarını destekliyor.

I Shape My World Hakkında:

İlk defa Hindistan’da 2017 yılında başlatılan I Shape My World kampanyasından ilham alan Levi’s®, kadınların güçlenmesi girişimini bir adım ileriye götürerek kendisini kadın olarak tanımlayan herkesi kapsayan global kampanyasını sürdürüyor. 2019 yılında da dünya çapında ses getiren proje bu sene de kadınların güçlenmesini, değişime ilham verme kararlılığını kutluyor ve kadınların her alanda hak ettikleri tanınırlığı almalarını destekliyor.

profil
BT Ekip
13.03.2020
Önceki ve Sonraki
Haberler