MODA - ÜNLÜLER

Kim Kardashian, Balenciaga’nın marka elçisi olarak açıklandı

Kim Kardashian, uzun süredir yakın ilişki içinde olduğu Balenciaga’nın resmi marka elçisi olarak açıklandı. Kardashian, yeni rolüyle ilgili yaptığı açıklamada "Benim için bu uzun süredir devam eden ilişki, karşılıklı güven ve doğru olanı yapma kararlılığı üzerine kurulu" dedi

profil
BT Ekip
23.01.2024
Kim Kardashian, Balenciaga’nın marka elçisi olarak açıklandı

Kim Kardashian, Balenciaga'nın son marka elçisi oldu. Daha önce moda evinin birkaç kampanyasında yer alan, podyum gösterilerine katılan, 51. Couture defilesinde yürüyen ve 2021 Met Galası’na Demna imzalı ilginç kıyafetiyle katılan Kardashian, son gelişmeyle markayla ilişkisini resmileştirmiş oldu. Kim Kardashian'ın resmi Balenciaga portresi ise belgesel fotoğrafçısı Platon tarafından çekildi.

Kardashian, yeni rolüyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Birkaç yıldır Balenciaga'nın tasarımları birçok görünümümün ve en ikonik moda anlarımın bir parçası oldu. Bu tarihi moda evi, modernliği ve işçiliği kucaklıyor ve Demna'nın tasarımlarına yenilikçi bir yaklaşım getiriyor. Benim için bu uzun süredir devam eden ilişki, karşılıklı güven ve doğru olanı yapma kararlılığı üzerine kurulu. Markanın bir sonraki bölümü ve markanın elçisi olduğum için heyecanlıyım."

Kardashian'ın moda eviyle ilişkisi her zaman sorunsuz gitmedi. Geçen yılın Kasım ayında, Balenciaga'nın adı iki tartışmalı kampanya nedeniyle büyük bir skandala karıştı. Kampanyalardan biri çocukları, BDSM'den ilham alan oyuncak ayı çantalarıyla sergiliyordu, diğeri ise çocuk pornografisi yasalarıyla ilgili SCOTUS belgelerini içeriyordu. O dönemde Kardashian, ‘markayla olan ilişkisini yeniden değerlendirdiğini’ belirtmişti: "Dört çocuk annesi olarak bu rahatsız edici görüntüler karşısında sarsıldım. Çocukların güvenliğine en üst düzeyde saygı gösterilmeli ve çocuk istismarını normalleştirmeye yönelik her türlü girişimin toplumumuzda yeri olmamalıdır."

Ancak Kardashian, markanın durumu düzeltmek için yaptığı eylemleri kabul etti: "Balenciaga'nın kampanyaları kaldırmasını ve özür dilemesini takdir ediyorum. Onlarla konuştuğumda konunun ciddiyetini anladıklarını ve bunun bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirleri alacaklarını düşünüyorum.”

Skandal 2022 kampanyasıyla ilgili çekincelerine rağmen Kardashian, bu Aralık ayında, Balenciaga'nın Los Angeles'taki Sonbahar 2024 defilesinde boy gösterdi. Defileye katılımı, Kardashian’ın tartışmalı markayla ilişkilerini düzelttiğinin kanıtı olarak görüldü. Dün gerçekleşen marka elçiliği hamlesi de bunu doğruladı.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog