EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Moda tasarımcısı Zandra Rhodes, IKEA için özel bir koleksiyon hazırladı

IKEA, moda ve tekstil dünyasında 50 yılı aşkın süredir cesur desenleri ve kullandığı canlı renklerle tanınan, Galler Prensesi Diana'dan Diana Ross'a, Kylie Minogue'dan Debbie Harry'ye, Paris Hilton'dan Freddie Mercury'ye kadar birçok ünlüyü giydiren İngiliz tasarımcı Zandra Rhodes ile hazırladığı KARISMATISK koleksiyonunu tanıttı.

profil
BT Ekip
26.08.2021
Moda tasarımcısı Zandra Rhodes, IKEA için özel bir koleksiyon hazırladı

IKEA, elli yılı aşkın süredir moda ve tekstil dünyasında devrim niteliğinde işlere imza atan Dame Zandra Rhodes’in hayata ve modaya cesur yaklaşımından ilham alarak, ünlü tasarımcının desenlerini evlere taşımaya karar verdi. Evlere bir karakter ve karizma katmak için renklerin ve desenlerin gücünü keşfetmek üzere yola çıkan IKEA ekibi, Zandra'nın izinden giderek göz alıcı KARISMATISK koleksiyonunu yarattı. Koleksiyon Ekim’de IKEA internet mağazasında satışa sunulacak.

 


Tıpkı Zandra gibi “Ben buradayım!” diyen KARISMATISK, kim olduğumuzu yansıtmak üzere renkleri, desenleri ve göz alıcı nesneleri kullanıyor. Mobilya ve aksesuarları eğlenceli bir oyunun parçası haline getiriyor; minderleri, kilimleri ve tekstilleri istendiği gibi kombinleyip eşleştirme, vazoları birlikte veya ayrı ayrı yerleştirme, evlere desen ve renklerle dolu bir ışıltı ekleme fırsatı sunuyor. 


KARISMATISK, estetik olduğu kadar işlevsel de bir koleksiyon. IKEA, Zandra Rhodes ile günlük ihtiyaçlara, eğlenceli çözümler yaratmak için, demokratik tasarımın beş öğesini de (Form, fonksiyon, kalite, uygun fiyat, sürdürülebilirlik) kullandı.  

Gösterişli baskılar ve renkler konusunda cesur olsa da Zandra Rhodes’in tasarımlarında her zaman pratiklik ön planda. İlhamını organik maddelerden ve doğadan alan dünyaca ünlü tasarımcı, mümkün olan her yerde, geri dönüştürülmüş malzemeler kullanıyor ve bilinçli olarak, ‘az ama öz’ bir yaklaşım sergiliyor. 

Rhodes, KARISMATISK koleksiyonunun tasarım süreci ile ilgili şunları söylüyor: “IKEA ekibi, Zandra Rhodes estetiğini gerçekten içselleştirdiği için karşılıklı fikir alışverişinde bulunabildik. Tasarım süreci çok doğal ve içtendi. Zaten bu da tüm koleksiyonda kendini gösteriyor. Harika bir macera oldu. Pratikte ise birçok kişiye biraz da olsa 'Zandra Rhodes: Renkler Dünyası’ konseptini aktarabilmek gerçekten heyecan vericiydi.”
 

Bonus: 'Kendin Yap' dekorasyon fikirleri


Önceki ve Sonraki
Haberler