EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

'Kendin yap' dekorasyon fikirleri

Ev dekorasyonunu 'kendin yap' yöntemiyle değiştirmeyi, yeni tasarımları hepimiz seviyoruz. Hem düşük maliyetli hem de tasarım gücünüzü kullanabileceğiniz alternatifleri Mimar Çiğdem Durmayaz anlattı...

profil
BT Ekip
19.06.2021
'Kendin yap' dekorasyon fikirleri

Duvar çıtaları son dönemde oldukça popüler oldu. Çıtalama ise kendimizin bile yapabileceği bir işlem. Doğru kalınlıkta ve malzemede çıtayı bulmak ise önemli bir konu. Polistren köpükler hem kolay kullanabileceğiniz hem de boyanabilir bir alternatif. Kalınlığına ve şekline göre kendi duvar tasarımınızı kolayca oluşturabilirsiniz. Ama bizce ince seçilmiş ve birbirine yakın konumlandırılmış çıtalar daha modern bir hava yaratıyor. Özellikle duvarın sadece altını veya üstünü, yani bir tarafını çıtalamak ise daha modern bir opsiyon haberiniz olsun :) Çıtaların içine ise ister tablo asabilir ister duvar kağıdı uygulaması yapabilirsiniz.


Duvarlarınıza ince çizgiler çizerek veya duvarlarınızı farklı tekniklerde boyayarak mekanının ambiyansını değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki örnekleri incelediğinizde bize hak vereceksiniz!


Eski Roma'dan bu yana gelen bu alışkanlığa günümüz İtalyan evlerinde de çokça rastlıyoruz. İçilen şarap şişelerinin mantarlarını biriktirip cam vazoya veya istediğiniz bir kaba koyduğunuzda ortaya farklı bir tasarım obje çıkıyor. Hem de anılarınızı biriktirmiş oluyorsunuz. Mantarın üstüne tarih yazmayı unutmayın!


Askıları farklı tip materyal ve çeşitte yaratabilirsiniz. Küçük estetik dokunuşlar büyük farklılık yaratır unutmayın :)

Bonus: Banyo dekorasyonu için 3 öneri


Önceki ve Sonraki
Haberler