EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

İstanbul silueti takılara yansıyor

Şehirlerin Kraliçesi İstanbul’un büyüleyici silueti Gilan’ın City Silhouettes koleksiyonunda Sonbaharı karşılıyor. Şehrin gizemli tılsımlarını ve ikonik motiflerini yansıtan madalyonlar, İstanbul’un ruhuyla bütünleşmek isteyen mücevher tutkunlarını bekliyor.

profil
BT Ekip
15.10.2020
İstanbul silueti takılara yansıyor

Gilan, City Silhouettes koleksiyonu ile İstanbul motiflerini, şehrin romantik mevsimi sonbahara taşıyor. İlhamını İstanbul ve Anadolu kültürünün eşsiz değerlerinden alan, başarısını dünya çapında ispatlamış mücevher ve kültür markası Gilan, İstanbul’un üç imparatorluğa başkentlik yapmış eşsiz dokusunu ve tılsımlı ruhunu işlediği City Silhouettes koleksiyonuyla, şehrin ve imparatorlukların kadim tarihini yeniden yorumluyor.


Her bir parçası İstanbul’un zengin mimari mirasının ve büyüleyici siluetinin bir yansıması niteliğinde olan koleksiyonda yer alan madalyonlar, şehrin eşsiz boğaz manzarası, dalgaların stilize temsilleri ve mimari şaheserlerinin tanıklığını üstleniyor.

İstanbul’a ek olarak; New York, Doha, Katar Ulusal Müzesi, Bakü, Londra, Riyadh, Mekke, Moskova, Medine ve Kudüs siluetlerinin yer aldığı koleksiyon tüm parçalarıyla dünya tarihinin en önemli kültür başkentlerine atıfta bulunuyor.

Mutlaka okuyun: İstanbul keşifleri: Yerebatan Sarnıcı


Önceki ve Sonraki
Haberler