EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Dior Erkek Kış 2022-2023 Koleksiyonu, geçmişin mirasını günümüzle buluşturuyor

Dior Erkek Kış 2022-2023 Koleksiyonu, geçmişin mirasını günümüzle buluşturuyor

Paris’te gerçekleştirilen Paris Erkek Moda Haftası kapsamında düzenlenen defileyle tanıtılan Dior Erkek Kış 2022-2023 Koleksiyonu, Dior’un bütün temel kodlarını bünyesinde barındırmasının yanında Haute Couture teknikleriyle üretilen, kusursuz işçilikli parçalardan oluşuyor. Koleksiyon için, markanın baş tasarımcısı Kim Jones, bu kez Mösyö Dior’la bir diyalog kuruyor. Koleksiyonda yer alan görünümler, bu benzersiz mirası moderniteyle kutlarken; zamanın hareketinin yansımaları, Maison’un geçmişine ve geleceğine atıfta bulunuyor.

Christian Dior’un çok sevdiği ve Maison’un simgeleri haline dönüşmüş hazeran, leopar ve müge çiçeği motifleri, Dior arşivlerinin verdiği ilhamla virtüöz tekniklerle hayat buluyor. Dior için her daim esas olan ‘yaşama sanatı’nın icrası adına, modern günlük hayatın parçası olmak üzere tasarlanan her ürün, pratikliği formal ve informal olanla kombinliyor.

Christian Dior’un yeni buluşlara olan tutkusu ve Kim Jones’un kreatif cesareti bu koleksiyonla güçlerini birleştiriyor: Grinin nazikçe çeşitlendirilen nüansları ve her renkten pastelin Paris’in gökyüzünü yansıttığı tonları, ikonik bar ceketin maskülen yorumuna fon oluşturuyor.

 

Bonus: ‘Bu yaz her ünlünün ayağında Dior-Birkenstock terliklerini göreceksiniz’

Önceki ve Sonraki
Haberler