EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

‘Bu yaz her ünlünün ayağında Dior-Birkenstock terliklerini göreceksiniz’

Dior’un Paris’te gerçekleşen Erkek Kış 2022-2023 defilesinde görücüye çıkan Dior-Birkenstock terlikler herkesin büyük ilgisini çekti. Dior’un kreatif direktörü Kim Jones, Instagram’da yaptığı açıklamada “Bu yıl mağazalarda, Instagram’da ve ünlülerin ayaklarının bastığı hemen her yerde bu terlikleri göreceksiniz” dedi

‘Bu yaz her ünlünün ayağında Dior-Birkenstock terliklerini göreceksiniz’

Fransız moda evi Dior’un Paris’teki erkek moda haftası kapsamında, Kim Jones tarafından tasarlanan Dior Erkek Kış 2022-2023 Koleksiyonu’nda dikkat çeken detaylardan biri de, Birkenstock ile iş birliklerinin görücüye çıkması oldu.

Dior, iş birliklerinin sonucu olarak iki Birkenstock terliğini modaya uygun bir şekilde yeniden yorumladı: İlk kez 1987’de piyasaya sürülen Tokio modeli ve Mösyö Dior’un bahçecilik tutkusuna bir övgü olarak seçilen Milano modeli…

Dior, yayınladığı basın bülteninde her iki modelin de ‘fonksiyonel bir tarza sahip olduğunu’ belirtip terliklerle ilgili şu detaylara yer verdi: Anatomik olarak şekillendirilmiş mantar-lateks tabanlar, Dior grisi olarak tasarlanmış keçe ve süet üst kısım, kauçuk detaylar ve Dior Eyer çantasının vurgularını hatırlatan metkal tokalar… Ayrıca, Christian Dior’un doğa sevgisini vurgulamak için Tokio modeline işlenmiş çiçek motifleri de terliğe ayrı bir hava ve anlam katmış.

Kim Jones, iş birliğiyle ilgili Instagram’da yaptığı paylaşımda şunları yazdı: “Birkenstock terlikleri yaptık çünkü bir Christian Dior bahçe ayakkabısı yapıp onu kopyalamak istemedik. Bu yıl mağazalarda, Instagram’da ve ünlülerin ayaklarının bastığı hemen her yerde bu terlikleri göreceksiniz.”

Önceki ve Sonraki
Haberler