EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Miu Miu’nun 2022 İlkbahar/Yaz kampanyasının yüzü genç yetenekler oldu

2022 İlkbahar/Yaz sezonu için doğal ve hatları belirsiz giysilerden oluşan bir koleksiyon hazırlayan Miu Miu’nun kampanya çekiminde genç yetenekler yer aldı. Güzel model Hailey Bieber, oyuncular Ever Anderson, Mame Bineta Sane, Emma Corrin ve Lee You-mi ile Fransız manken Alix Bouthors; kampanya için kamera karşısına geçen ve provasız, spontane pozlar veren isimler arasında

Miu Miu’nun 2022 İlkbahar/Yaz kampanyasının yüzü genç yetenekler oldu

Miuccia Prada’nın 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonu kampanya çekiminde hareketli ve durağan görüntülerin oluşturduğu doğal portrelere; spontane bir ruh hali, içgüdüler ve hepsinden önemlisi gerçeklik ilham veriyor. Portreler yeni koleksiyonun ve giyenlerin yaydığı enerjinin yanı sıra Miu Miu markasının özgür ruhunu özetliyor.

Tyrone Lebon’un sanat yönetmenliğini üstlendiği abartıdan uzak görseller, Miu Miu’nun asi ruhunu benimseyen genç ve özel isimlerle bir araya geliyor. Hatları belirsiz giysiler; lüks formalitelerin, kadife perdelerin ve zengin renk tonlarının arka planında kalıyor. Bu farklı iki kavramın yan yana gelmesiyle meydan okunan geleneklere başkaldırmanın içinde bile klasik bir zarafet duygusu olduğu vurgulanıyor.

Kampanya çekimi modelleri, popüler kültürün tanıdık simalarından oluşuyor. Kampanyanın tanıtımında yer alan ünlü isimler arasında; ‘Black Widow’da (2021) izlediğimiz ve ‘Peter Pan & Wendy’de (2022) izleyeceğimiz Ever Anderson, ünlü Amerikan model Hailey Bieber, 2019 Cannes Grand Prix Ödüllü ‘Atlantics’in başrol oyuncusu Senegalli aktör Mame Bineta Sane, Miu Miu İlkbahar/Yaz 2022 şovunun açılışını yapan Fransız manken Alix Bouthors, Emmy adayı İngiliz aktrist Emma Corrin ve ‘Squid Game’ ile çıkış yakalayan Güney Koreli aktör Lee You-mi yer alıyor.

Kampanya görselleri odağı gerçek kıyafetlere yönlendirdiği gibi, gerçek insanları da vurgulamayı hedefliyor. 2022 İlkbahar/Yaz Miu Miu koleksiyonunun temelini oluşturmak için klasik öğeler yeniden yapılandırıldı ve genç kolektif bir seri de ‘Miu Miu kızları’ olarak yeniden tasarlandı.

Kampanya çekiminde yer alan dikkate değer genç yeteneklerin her biri prova yapmadan, hazırlıksız ve en içten halleriyle fotoğraflandılar. Karakter çalışmalarından kaçınarak hayal ürünü bir senaryoya başkaldırma tercihi; markanın içgüdüsel olarak sadece benlik ve temel içgüdüleri sergileme arzusundan kaynaklanıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler