EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Efsane modacı Thierry Mugler, 73 yaşında hayatını kaybetti

Beyonce, Kim Kardashian, Lady Gaga gibi dünyaca ünlü isimleri de giydiren ikonik Fransız moda tasarımcısı Thierry Mugler, 73 yaşında hayatını kaybetti. Mugler, 2019’da Kim Kardashian’ı Met Gala için giydirdikten sonra emekliliğini duyurmuş, ardından Beyonce’nin sanat danışmanlığını üstlenmişti

Efsane modacı Thierry Mugler, 73 yaşında hayatını kaybetti

Tasarımları Kim Kardashian, Lady Gaga, Beyonce ve Cardi B gibi birçok ünlü. İsim tarafından giyilen ikonik Fransız moda tasarımcısı Thierry Mugler, 73 yaşında hayatını kaybetti. Mugler’ın resmi Instagram sayfası, ünlü modacının 23 Ocak Pazar gecesi öldüğünü doğruladı. Mugler tarafından yapılan paylaşımda, ‘#RIP 23 Ocak 2022 Pazar günü Bay Manfred Thierry Mugler’ın vefatını duyurmaktan üzüntü duyuyoruz. Ruhu huzur içinde uyusun’ yazıyordu. Ünlü modacının ölüm nedeni ise henüz bilinmiyor. Kendi adını taşıyan moda markasını 1970’lerde kuran Thierry Mugler; son yıllarda bir araba kazası ve kendisini neredeyse tanınmaz halde bırakan spor salonu kazası da dahil olmak üzere çok sayıda ciddi yaralanma yaşamıştı.

21 Aralık 1948’de Fransa'nın Strasbaorg kentinde doğan ve kariyeri boyunca moda ve şov dünyasının en büyük isimlerini giydiren Thierry Mugler, 2019’da Kim Kardashian’ı Met Gala için giydirdikten sonra emekliliğini duyurmuştu. Ünlü modacı, emekli olduktan sonra Beyonce’nin sanat danışmanı olarak çalıştı.

Mugler’ın giydirdiği diğer ünlü isimler arasında David Bowie, George Michael, Cindy Crawford ve Sharon Stone gibi ikonlardan Cardi B, Katy Perry, Rihanna ve Bella Hadid gibi modern yıldızlara kadar herkes yer alıyor.

Mugler, sadece tasarımlarıyla değil ismini taşıyan parfüm serisiyle de ünlüydü. En son kokusu Angel Nova, Haziran 2020’de piyasaya çıkmıştı.

Önceki ve Sonraki
Haberler