MODA - TASARIMCILAR

Alessandro Michele, Valentino'nun yeni kreatif direktörü olarak atandı

Gucci’de büyük başarılara imza atan ünlü tasarımcı Alessandro Michele, Valentino'nun yeni kreatif direktörü olarak atandı. Michele, 2 Nisan Salı günü Roma merkezli moda evinin yönetimini devralacak

profil
BT Ekip
29.03.2024
Alessandro Michele, Valentino'nun yeni kreatif direktörü olarak atandı

2022'nin sonunda markadan ayrılmadan önce yedi yıl boyunca Gucci'nin kreatif direktörü olarak çalışan ünlü tasarımcı Alessandro Michele’nin, Valentino’nun kreatif direktörü olarak atandığı açıklandı. Önümüzdeki Haziran ayında yapılması planlanan erkek ve couture defilelerini iptal eden Valentino için Michele'nin hazırlayacağı ilk koleksiyon İlkbahar/Yaz 2025 olacak. Ve bu ilk koleksiyonun, Eylül ayında düzenlenecek Paris Moda Haftası'nda tanıtılması planlanıyor.

Yeni görevine ilişkin olarak Alessandro Michele, "Bu inanılmaz bir onur" açıklamasını yaptı ve Valentino'nun zarafet ve güzellik üzerine kurulu mirasına katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Daha önce Gucci'nin satış ve küresel pazarlardan sorumlu başkan yardımcısı olan Valentino CEO'su Jacopo Venturini ise Michele “Alessandro ile çalışmaya döndüğüm için çok mutlu ve heyecanlıyım” deyip sözlerine şöyle devam etti: “Maison'un couture kodları ile Bay Valentino Garavani tarafından yaratılan mirasın yeniden yorumlanmasının ve Alessandro'nun olağanüstü vizyonuyla bir araya gelmesinin; karşı konulmaz derecede arzu edilen nesnelere dönüşeceğinden eminim.”

Önceki ve Sonraki
Haberler