EN ÇOK
OKUNAN
MODA - STİL ÖNERİLERİ

Valentino Paris Couture Defilesi 2015

Paris Couture haftası sona erdi ancak etkileri hala sürüyor.

profil
BT Ekip
21.07.2015
Valentino Paris Couture Defilesi 2015
Paris Couture haftası sona erdi ancak etkileri hala sürüyor. Roma’da gerçekleşen ve tam da defilesinin gerçekleştiği o tarihi şehri konu alan koleksiyonu ile Valentino bunun en güzel örneklerinden.

Koleksiyona tek renk, siyah, hakim. Ancak siyah o kadar farklı şekillerde karşımıza çıkıyor ki… Kadifeden şifona kadar pek çok farklı kumaş kullanılmış. Roma esintileri sırf tasarımlarda değil aksesuar detaylarında da karşımıza çıkıyor. Özellikle antik, otantik yapıda büyük altın kolyeler, saç aksesuarları, kol bileklikleri elbisenin bütün havasını değiştiriyor.

Koleksiyonda tek omuz detaylı elbiseler hem zarif olmuş hem de antik çağın etkisini yansıtmış. Genellikle elbiseler uzun. Ayakkabılar ise sezonun favorisi gladyatör modellerden. Çoğu elbise vücudun büyük kısmını örten uzun ceket ve elbise tipleri olsa da nerdeyse hepsi dekolte vermeden de ne kadar bir kadının asil durabileceğini ispatlar nitelikte değil mi?

Favorilerin başında şüphesiz ince transparan kumaş ve üzerine işlenmiş dantel etkisinde olan elbiseler geliyor. Farklı dantel işlemelerin, pileli-pliseli transparan kumaşların, kat kat eteklerin etkisi altında Valentino’nun Romalı kadını hem modern hem seksi.

Önceki ve Sonraki
Haberler