EN ÇOK
OKUNAN
MODA - STİL ÖNERİLERİ

Pullu etek giyme sanatı

Her kadının gönlünde yatar allı pullu eteklerin, elbiselerin aşkı. Şıkır şıkır bizimle beraber etrafımızda dönen pullar, payetler… İyi ama biz bu etekleri günlük bir şekilde fazla abartı olmadan nasıl giyeceğiz diyorsanız bu yazı tam size göre.

Pullu etek giyme sanatı
Pullu etek giyme sanatı
Pullu ve payetli etekler her ne kadar göz alıcı ve cazip görünse de uygun parçalarla kombinlemek göz korkutur. Ancak doğru parçalarla dengeyi bulmak çok kolay.

Öncelikle moda dünyasının bizden beklediği şey DENGE! Dengelememizi istiyor abartılı parçalarla abartısızları, feminen parçalarla maskülen parçaları, düz ve sade parçalarla daha şıngır mıngır takıları. Elinizde pullu bir etek varsa ona da yapmanız gereken onun şıklığını ve gösterişini dengelemek.

Mevsimine göre örgü kazaklar ya da tişörtlerle kullanabilirsiniz. Eğer şıklığınızdan ödün vermek istemiyorsanız gömlekle de tercih edebilirsiniz tabii ki. Yerine ve zevkinize göre altına topuklu ya da sneaker güzel duracaktır.

Mevsim geçişleri döneminde omzunuza ya da direkt üstünüze deri, kot ya da blazer bir ceket de alabilirsiniz. Örneğin, makyajınızı oldukça sade saçınızı da oldukça doğal ve salaş tercih edebilirsiniz.

Çanta da ise portföylerden, omuz çantalarına hatta sırt çantalarına kadar birçok seçenek kullanmakta özgürsünüz. Örneğin spor ayakkabıyla yaptığınız bir kombinde ister portföy alıp daha tarz bir görüntü elde edin isterseniz sırt çantası alıp cool durun. Burada önemli olan zıtlıklardan denge yaratmak…

 


Önceki ve Sonraki
Haberler