EN ÇOK
OKUNAN
MODA - STİL ÖNERİLERİ

Oversized parçalar nasıl kombinlenir?

2019'da Rihanna'dan Victoria Beckham'a stil ikonları oversized parçalar ile beğeni topladı. Pantolondan gömleğe oversized parçalar içinde fit ve tarz görünmenin sırlarını paylaşıyoruz.

profil
BT Ekip
12.12.2019
Oversized parçalar nasıl kombinlenir?

2019 trendleri arasında yer alan oversize için ilk kural: denge.  Gömlek ya da sweatshirt olarak oversized bir parça seçtiyseniz pantolon ya da etek seçiminiz mümkün olduğunca fit kesim olmalı.  Yırtmaç ya da göğüs bölgesinde zarif bir dekolte ile de bu bol parçalara feminen bir görünüm katabilirsiniz. Böylece baştan aşağı salaş ve kilolu görünme riskini ortadan kaldırırsınız. 


Oversized bir parçayı kombindeki diğer parçalar ile aynı renk seçerek göz yorgunluğundan kurtulabilir ve iddialı bir görünüm sağlayabilirsiniz. Böylece beden farkından doğan salaş görünüm renk uyumu ile dengelenmiş olur. 


Pelerin model paltolar ya da 70'lerin İspanyol paça pantolonları oversized akımın klasikleri... Oversized trendini klasikleşmiş dönem parçalarından seçerek sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz. 


Oversized trendi rahatlığın, konforun temsili... Bu trendi peluş oyuncak ya da 'oğlan çocuğu' görünümü yakalayabileceğiniz parçalar ile kombinleyerek baştan aşağı eğlenceli bir tarz yakalayabilirsiniz. 


Önceki ve Sonraki
Haberler