EN ÇOK
OKUNAN
MODA - STİL ÖNERİLERİ

Leopar nasıl giyilmeli?

Bu yazım leopar seven ama giymeye cesaret edemeyenlerimiz için bir kılavuz niteliğinde olsun...

profil
BT Ekip
04.08.2015
Leopar nasıl giyilmeli?
Leopar biz kadınlar için belki de en zor kombinlenen parçaların başında geliyor. Deseni itibariyle gerçekten tek başına biraz abartılı duran bir havası var. O sebeple de leoparı mümkün olduğunca sporlaştırmak gerektiğini düşünüyorum. Örneğin eğer leopar bir üst ya da alt parça tercih ettiyseniz çok fazla canlı renk ve takı kullanmaktan kaçınmak gerekir.

Dediğim gibi abartılı ve ağır bir havası olduğundan leopar parçaları dengelemenin en iyi yolu öncelikle siyah! Siyah bir tişört, siyah bir pantolon, siyah bir etek nasıl oluyorsa… Ancak kıyafetin leopar parça kısmını tamamen siyah yaptığımızda o leopar göze batmayacaktır. Ayrıca çok şık parçalardan ziyade tişört, sade bir gömlek, düz bir crop-top gibi spor parçalar da tercih etmekte fayda var.

Leopar nasıl giyilmeli?

Ayrıca benim en sevdiğim tarzlardan biri de bu kadar feminen parçaları tamamen spor salaş parçalarla bir arada kullanmak. Siz de leopar parçalarınızı oldukça spor kazaklarla bile kullanabilirsiniz. Ayrıca gri, lacivert ve militar yeşil de kesinlikle leoparın havasını sporlaştıracak renk seçeneklerinden.

Leopar nasıl giyilmeli?

Kot kumaşın uyum sağlamadığı bir parça var mı? Tabii ki hayır! Leopara da en çok yakışanlardan biri yırtık pırtık kot şortlar, koyu renk kot gömlekler, kot pantolonlar…

Leopar nasıl giyilmeli?

Siyahın diğer benzer tonu da beyaz. Siyah gibi hemen hemen her kombinin abartısını ve yoğunluğunu öldüren onu daha sakin bir forma sokan aydınlık bir renk olan beyaz leoparın da yanına çok yakışıyor. Özellikle leoparın koyu tonlarını da dengeleyerek kumaşın ağırlığını gizliyor.

Leopar nasıl giyilmeli?

Ama siz leopar bir etek, leopar bir bluzdan yana değilseniz leoparı ufak detaylarda da kullanabilirsiniz. Böylelikle kullanım alanınız daha geniş oluyor, seçenekleriniz çoğalıyor.

Örneğin leopar ayakkabılar gerçekten çok şık ve feminen duruyorlar ve dilediğiniz kombinle yakıştırabiliyorsunuz. Daha özgürsünüz! Örneğin farklı desenleri bir araya getirirken, geometrik bir eteğin altına leopar bir ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Leopar nasıl giyilmeli?
Leopar nasıl giyilmeli?
Önceki ve Sonraki
Haberler