EN ÇOK
OKUNAN
MODA - STİL ÖNERİLERİ

İlk buluşmaya nasıl hazırlanmalı?

Biz kadınların en heyecan duyduğu ve özenle hazırlandığı günlerden biri ilk buluşmadır. Ne renk tercih edeceğiz, nasıl bir elbise ya da ayakkabı seçeceğiz, saçımız ve makyajımız nasıl olmalı gibi pek çok soru işaretiyle boğuşup dururuz ayna karşısında. Peki o gün hem kendimizi iyi hissetmek hem de kendimizi doğru ifade etmek için nelere dikkat etmeliyiz?

profil
BT Ekip
10.08.2016
İlk buluşmaya nasıl hazırlanmalı?

Öncelikle renk seçimi oldukça önemli, çünkü ilk karşılaştığınız an karşınızdakinin ilk olarak algıladığı şey kıyafetinizin rengi oluyor. Daha sakin ve net bir duruş sergilemek için siyah, beyaz ya da pudra tonlarında kıyafetler tercih etmekte fayda var. 

1-2. Network, 3-4. Forever New, 6-9-10-11.Zara, 5-8. Mango, 7. Roman

İlk buluşmaya nasıl hazırlanmalı?

İlk buluşma için dengeli bir seçimde bulunmak önemli. Fazla dekolteli, mini ve seksapaliteyi öne çıkaran parçalardan kaçınmak gerekiyor. Diğer yandan fazla kapalı giyinmek de karşınızda içine kapanık bir karaktere sahip olduğunuz algısı yaratabilir.

2-4-6.Forever New, 3-9.Mango, 7-8. Zara

İlk buluşmaya nasıl hazırlanmalı?

O sebeple diz üstünde ya da midi boy pliseli bir elbise ya da etek iyi bir seçim olabilir. Ayrıca omuz ve göğüs kısmını açıkta bırakan üst kesimler de doğru tercih olacaktır. 

10-11. İpekyol,12.Forever New, 13-15. Zara, 14.Network

İlk buluşmaya nasıl hazırlanmalı?

Ayakkabıda da fazla yüksek olmamak şartıyla orta yükseklikte bir topuklu tercih etmek sizi daha güçlü ve zarif gösterecektir. 

1.Mango, 2-9.Zara, 10.İnci Deri, 11.Mango, 12.İnci Deri, 13.Mango, 14.Mango, 15.H&M

İlk buluşmaya nasıl hazırlanmalı?

Daha sade renklerde ve kalıpta kıyafet seçimini tamamladıktan sonra sıkıcı bir görüntüden kaçmak için de dikkat çekici, ufak detaylarla süslenmiş, şık bir ayakkabı ve çanta seçiminde bulunabilirsiniz. Eğer akşam buluşacaksanız şık bir portföy, gündüz buluşacaksanız da zincirli, askılı ya da kısa saplı bir mini çanta size romantik ve sevimli bir hava katacaktır. 

1-2.Zara, 3.Forever New, 4.Roman, 5.Zara, 6.H&M, 7.Mango

İlk buluşmaya nasıl hazırlanmalı?

Saç ve makyaj seçiminde de abartıdan uzak kalmak önemli. Fazla yapılı durmayan ama özen gösterilmiş bir doğal topuz ya da açık dalgalı saçlar o gün için uygun olacaktır. Makyajda da teninize göre pembe ya da şeftali tonlarında doğal bir makyaj yaparak yüzünüze sıcaklık katabilirsiniz. İddialı göz makyajlarından, koyu renk rujlardan, fazla kontürden uzak durmakta fayda var. Ayrıca açık bıraktığınız takdirde saçınızın fazla yüzünüzü kapatmamasına da özen gösterirseniz yüz yüze daha sağlıklı bir iletişim kurmuş olursunuz. 

İlk buluşmaya nasıl hazırlanmalı?
Önceki ve Sonraki
Haberler