EN ÇOK
OKUNAN
MODA - STİL ÖNERİLERİ

Emily in Paris stil kodları

Son dönemin en çok konuşulan dizilerinden Emily in Paris'in şimdiden ikonlaşan karakteri Emily Cooper'ın stilini mercek altına aldık. Sex And The City'ye damga vuran kostüm tasarımcısı Patricia Field'in imzasını taşıyan bu stil yeni bir akım başlattı...

profil
BT Ekip
23.10.2020
Emily in Paris stil kodları

Amerikalı genç pazarlama uzmanı Emily Cooper dizinin ilk sahnesinden beri renkli seçimleriyle ekranda tam anlamıyla parlıyor! Öyle ki onun bu iddialı renk kombinasyonları Paris ekibindeki yöneticisi Sylvia'nın alay konusu oldu... Sylvia tam bir Fransız kadını olarak koyu tonlarda, iyi kesimli, çabasız ve sofistike seçimleriyle Emily ile farklılık gösteriyor.


Amerikalı Emily'nin Paris stil günlüğünü çoğunlukla 'eklektik' olarak tanımlayabiliriz. Dantel bir elbisenin üzerine, salaş siyah başka bir elbise de giyebiliyor, yılan derisi desenli mini eteğini çok renkli transparan bir gömlekle kombinliyor ya da herkesin koyu tonlarda katıldığı bir ortamda vazgeçemediği neon pembesi detaylarla farklılık katıyor.


Emily Parizyen şapkalar kadar Fransızlar'ın alışık olmadığı kalıplar ve renklerde pek çok şapka ile karşımıza çıkıyor.Öyle ki dizinin şapkaları ayrı bir koleksiyon olarak sunulabilir. Emily Cooper dizideki kimi Fransız karakterler tarafından bu şapkaları nedeniyle 'kova kafa' olarak anılıyor. 


Emily Cooper Paris'e alıştıkça saçlarının dalgası belirginleşti, ruj tonu koyulaştı ve elbette stiline pötikare ve Parizyen şapkalar eklendi. Renkli gardrobuna sofistike siyah balo elbisesi bile dahil oldu...

Bonus: Paris sokak stili


Önceki ve Sonraki
Haberler