MODA - ALIŞ - VERİŞ

İki jean markası Diesel ve Lee’den ortak koleksiyon

Diesel, kumaş israfıyla mücadele etmek için rakibi Lee ile bir araya geldi ve ortaya ‘DIESELOVES Lee’ koleksiyonu çıktı. Koleksiyon; Diesel ve Lee’nin atık parçalarının birleştirilmesinden doğan modellerden oluşuyor

profil
BT Ekip
25.12.2023
İki jean markası Diesel ve Lee’den ortak koleksiyon

Diesel'in kreatif direktörü Glenn Martens, rekabeti kucaklayan iş birlikçi ‘DIESELOVES’ girişimini başlatarak kumaş israfıyla mücadele etmek için önemli bir adım atıyor. Girişim, çevresel atıklarla mücadele eden etkili koleksiyonlar oluşturmak için diğer denim markalarıyla iş birliği yapmayı amaçlıyor. Bu girişimin ilk koleksiyonu ise Lee ile yapılan iş birliğinden geldi. Diesel ve Lee’nin birlikte imza attığı ortak koleksiyonda; birleştirilmiş ögeler, hurda malzemelerden üretiliyor. Koleksiyonda ayrı ayrı hazırlanan kumaşlar, markaya göre bölünerek bir araya getirilmiş. Açık ve koyu yıkamalar yıpranmış dikişler boyunca birleşerek şüphesiz benzersiz olan çeşitli uyumlar yaratıyor. Koleksiyondaki her parça; ‘DIESELOVES Lee’ rozetleriyle tamamlanmış.

Bazı parçaları Avrupa ve Japonya'da 15 Aralık'ta Diesel aracılığıyla satışa sunulan koleksiyonun tamamı, Mart 2024'te dünya çapında satışa sunulacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog