EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - FITNESS

Ünlülerin sporu paddleboard nasıl yapılır?

Birçok ünlü ismin özellikle yaz aylarında paddleboard yaparken fotoğraflarını görüyoruz. Peki nedir bu paddleboard? Fitness yazarımız Dünya Ulusoy anlatıyor.

profil
Dünya Ulusoy
30.07.2016
Ünlülerin sporu paddleboard nasıl yapılır?

Yüzmeye bayılmıyorum ama oldum olası su sporlarını çok severim. Deniz, kum ve güneş üçlüsünden sebep mi onu bilmiyorum ama denizle temas ettiğimde çocuklaşıyorum adeta… Denizdeyken ansızın yağmura da yakalanmışsam eğer benden mutlusu yok!

İşte bugün tam da öğle bir şey oldu. Bugün koşmak için sahile giderken hiç aklımda yokken okyanus kenarında karavanlar içerisinde board kiralayan bir karavanın önünde durdum ve kendimi bir anda paddleboard’un üzerinde buldum. Hiç hazırlıksız ne havlu ne de güneş kremi olmadan. Arabada duran fotoğraf makinemi de bana board kiralayan çocuğa verdim ve çıkan sonucu da sizlerle mutlulukla paylaşıyorum.

Peki paddleboard nasıl yapılır?

Standup paddle board kullanması çok basit, öğrenmek sadece 5 dakikanızı alacak. Bir kez yaptıktan sonra, denize yakın bir yerde yaşıyorsanız mutlaka sahip olmak isteyeceğiniz bir oyuncak. Başlarken boyunuza ve kilonuza uygun bir board ve kürek seçmeniz gerekiyor.

Paddle kadınlar için kalori yakmanın yolu, erkekler için ise dalga varsa dalgalarda boğuşurken özellikle yan karın ve sırt çalıştırmak için faydalı bir aktivite. Ama en güzeli dengede durmak için harcanan enerji. Eğer dalgalar yeterince kuvvetliyse 1 saate 620 ila 730 kalori civarı kalori yakarsınız, bu da oyun oynarken yakmak için hiç de fena sayılmaz.

Ben bugün çok başka bir şey yaptım. Boarda ayakta durup sağa, sola kürek çekmek yerine yoga pozları denedim ve müthiş zevk aldım. Eğer yoga yapıyorsanız, dengeniz yeterince yerindeyse, yaptıklarımı karada zaten yapıyorsanız hadi paddleboard’ların üzerine!

Çalışmanız tam bitmek üzereyken yağmur yağsın yağmasın hiç fark etmez. Meditasyonunuzu yapmayı unutmayın. Board üzerinde ne yaparsanız yapın eminim benim kadar zevk alacaksınız.

Önceki ve Sonraki
Haberler