İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Ocak ayında burçları neler bekliyor?

2021'in ilk ayında gökyüzü, 13 Ocak'taki Oğlak yeniayı ve 28 Ocak'taki Aslan dolunayı ile hareketlenecek. Astrolog Dolunay Karaca Ocak ayı burç yorumlarını paylaştı...

profil
Dolunay Karaca
30.12.2020
Ocak ayında burçları neler bekliyor?

Bu ay kariyer hayatınız için bir şeyler denemek, yenilik katmak isteyebilirsiniz. ‘Şimdiye kadar ne yaptım, nasıl yaptım, daha mı fazla çalışmalıydım’ gibi düşünceler aklınızı çelecek. Kendinizi daha fazla göstermek isteyecek, sözünüzü daha çok geçirmek isteyeceksiniz. Ebeveynleriniz ve otorite figürleriyle diyaloglarınız yoğun olacak. Evlilik, ciddi ilişkiler için adım atmak artık bir karara varmak da bu ayın modu sizler için. Bunun dışında arkadaşlık ve sosyal hanenizde birtakım yenilenmeler, düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. 13 Ocak’taki yeniay Oğlak burcunda meydana gelecek ve sizi işinizle ilgili yeni bir projeye yönlendirebilir. 28 Ocak’taki dolunay ise Aslan burcunda; aşk ve flörtlerle ilgili bir tartışma, gerilim hissedebilirsiniz. Dolunaylar bitişleri gösteri, bitmesi gerekenler için kapı açar.

Mutlaka okuyun: 2021 yılında burçları neler bekliyor?


Ay boyunca yönetici gezegeninizin sert açıları var. Oğlak burcuna geçiyor ve Plüton ile kavuşumda; dolayısıyla net ve kararlı bir Boğa burcu var karşımızda; sıfırlanmak istiyor, hatta sil baştan başlamak isteyebilirsiniz. Bugüne kadar olanlar için düşünmektense içinizde yeniye yer açmak için heyecan duyacaksınız. Ocak ayında yeni yılın yenilenme enerjisiyle bir şeylere başlamak, yeni fikirler üretmek, yeni heyecanlar keşfetmek istiyorsunuz. Yılın ilk yeniayı Oğlak burcunda 13 Ocak’ta meydana geliyor… Seyahat etmek, eşinizin ailesiyle vakit geçirmek, hukuksal konulara veya yeni bir eğitime başlamak isteyebilirsiniz bu süreçte. Dolunayda ise aile içi konular gerebilir sizi... Bir konuda artık karar almak ve uygulamak şart olmuş durumda.

Mutlaka okuyun: 2021 yılında burçları neler bekliyor?


Dönüşüm yılı sizler için 2021! Ay düğümlerinin sizin burcunuzda olmasıyla, hayatınızda pek çok şey yer değiştirecek. Ocak ayında birtakım alacak-verecek, hesap-kitap işleriniz var. Miras konuları gündeminizde. Bu sene ortaklık konusunda ısrarcı olmamalı, daha çok kendi başınıza iş yapmalı, kendi işinizi kurmalı, kendi kararlarınızı hayata geçirmelisiniz. Fikir alışverişleri size kazandırmaz, kendi fikirleriniz çok daha iyi iş çıkartır, emin olabilirsiniz. 13 Ocak’ta Oğlak burcundaki yeniayda borç, kredi, faiz, vergi gibi birtakım hesap- kitap, düzenleme işleriniz için zaman ayırmanız gerekiyor. 28 Ocak’taki dolunayda ise kardeşlerle ya da çok yakınınızdaki kişilerle aranızda gerilim çıkabilir. Çevrenizdekilerle diyaloglarınızda yüzeysel olun, derin mevzulara girmeyin.

Mutlaka okuyun: 2021 yılında burçları neler bekliyor?


Geçen senelerin yorgunluğunu atacağın, daha rahat ilerleyebileceğin bir yıla giriş yapıyorsun. Bu ay için özel ilişkilerin ön planda olacak. Sevdiğin kişilerle aranı düzeltmek için 13 Ocak’taki yeniayın enerjisini kullanabilirsin. İkili ilişkilerinde geçen senenin ağırlığı, negatifliği ve yorgunluğu var. Karşı tarafın almış olduğu yükler seni de etkiledi; bu ay biraz olsun bunlardan sıyrılmak, farklı konular üzerine düşünmek, daha rahat ilerlemek isteyebilirsin. 28 Ocak’ta Aslan burcundaki dolunayla beraber maddi anlamda iş kurmak, iş sahibi olmak, para konuları önem taşıyacak. Kendi ayakları üzerinde durmak, kendi başına yetebilmek bu yılın mottosu senin için, bu yüzden bu dolunayda almış olduğun kararlar önem taşıyacak. 

Mutlaka okuyun: 2021 yılında burçları neler bekliyor?


Karşı cinsten birinin hareketlerine anlam veremiyorsunuz, sizi gerçekten sevip sevmediğine karar veremiyorsunuz. Sosyal ve gündelik hayatın çok yoğun; nereye yetişeceğini bilmiyorsun, daha doğrusu programsız ilerlemek işlerini sanki iki kat fazlaymış gibi gösteriyor. Bu ay evcil hayvanlar, onların bakımı, sorumluluğu artabilir, kira konuları, kiracılar, yanınızda çalışanlarla ilgili yeniden kontrat imzalama durumlarınız olabilir. 13 Ocak’ta Oğlak burcunda bir yeniay oluşacak, günlük detaylara takılmanız ve sağlığınızı ihmal etmeniz sizi bloke edebilir. 28 Ocak’ta sizin burcunuzda bir dolunay gerçekleşecek ve bu tarih civarında her şeye netlik gelecek.

Mutlaka okuyun: 2021 yılında burçları neler bekliyor?


Kendinizi yenilemek için biraz zamana ihtiyacınız var, iç sesinize güvenmeli, biraz kendinizle baş başa kalmalısınız.  Ocak ayında sizler hayattan keyif aldığınız konularda sil baştan yapacaksınız. Sizi en çok ne mutlu ediyor, ne etmiyor; hepsinin listesini çıkarıp, gerçekten sizin için olumlu mu yoksa kendinizi mi kandırıyorsunuz görmek isteyeceksiniz. 13 Ocak’ta oluşacak olan yeniay Oğlak burcunda; sizin çocuklar ve flörtler hanenizde; bunlarla ilgili olumlu bir gelişim yaşamanız muhtemel. Belki bekar olan Başaklar için güzel bir arkadaşlık, flört ortaya çıkabilir. Çocuk isteyen Başaklar için de yeni bir hareket gelebilir yaşamlarına.  28 Ocak’ta Aslan burcundaki dolunayla beraber yeni biriyle tanışmanız ve arkadaş çevrenizi değiştirmeniz gerekebilir. 

Mutlaka okuyun: 2021 yılında burçları neler bekliyor?


Ocak ayı boyunca ev ve aile yaşantınızı gözden geçireceksiniz. Neleri  başardığınızı, neleri kaybettiğinizi, nelerden vazgeçtiğinizi bir bir ortaya dökeceksiniz. Taşınma fikri, farklı bir yerlerde yaşama isteği aniden doğabilir. Daha farklı bir ev, yuva istiyor olabilirsiniz. 13 Ocak’ta yılın ilk yeniayı Oğlak burcunda; Evinizde birtakım dekor değişikliğine gidebilirsiniz, alışverişe çıkıp yeni şeyler almak içinizi açacak. 28 Ocak’taki dolunay ise yeni bir hobiye başlamanız gerektiğini ve bu sayede farklı ortamlara girmenizi tavsiye ediyor. Aşk hayatınız normale dönüyor. Arkadaşlıklarda birtakım engellemeler olabilir, herkes iyi niyetli olmayabilir. Ay sonunda farklı bir ortam yaratmak için sosyal hayatınızı gözden geçirebilirsiniz. 

Mutlaka okuyun: 2021 yılında burçları neler bekliyor?


Ocak ayı boyunca Güneş Oğlak burcunda olacak ve sizin yakın çevre ilişkilerinizi düzenlemeye geliyor. Kardeşler, yakın arkadaşlar, komşular, akrabalar, eğitim hayatınız, ticari faaliyetleriniz gibi her şey için düzenleme yapılması; ilişkilerin kontrol altına alınması, konuşmalarda daha yüzeysel olunması gerekiyor. Derine inmek her zaman kazandırmaz, bazen kaybettirir; bunu unutmayalım. 13 Ocak’ta bu yılın ilk yeni ayı Oğlak burcunda gerçekleşecek. Yakın çevrenizden biriyle flört yaşamanız mümkün. 28 Ocak’taki dolunaysa size yeni bir proje vadediyor. Bu ay en çok neye sinirlendiyseniz, sizi en çok ne yıprattıysa, hepsini bir bir alt ediyorsunuz. Aşk hayatınız mükemmel.

Mutlaka okuyun: 2021 yılında burçları neler bekliyor?


Bu ay kendinize bir iyilik yapın; küslükleri, kırgınlıkları bırakın. Ay düğümlerinin İkizler-Yay hattında olmasından ötürü 2021 yılında en çok etkiyi sizler alacaksınız. İyisiyle kötüsüyle dopdolu bir yıl sizi bekliyor. Para haneniz bu ay dolu olacak, eşinizden beklediğiniz veya bir ortağınızla beraber yaptığınız işten kazançlı çıkacaksınız. Güneş Oğlak burcunda parlıyor olacak ve sizin maddi kaynaklar hanenize denk düşüyor. Elinizdeki bir malın değerlenmesi, alım satım işleri, iş konularında alternatifler önünüze çıkacak. 13 Ocak’taki yeniayda özellikle tek başınıza değil, bir ortakla çalışmak, fikir alıp vermek iyi gelecek, olumlu sonuçlar doğuracak. 28 Ocak’taki dolunay Aslan burcunda sizin gibi ateş elementi bir burçta ve sizi olumlu etkiliyor aslında; dolunaylar sonlanmaları gösterse de mesela hukuksal bir konunun sonuç alması gibi bir gelişme yaşayabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: 2021 yılında burçları neler bekliyor?


Bu ay Güneş sizler için parlıyor, her yeni yılda olduğu gibi Ocak ayı sizin ayınız. Başlatan enerjilerle giriyorsunuz yeni yıla, öncü nitelikteki burcunuzda desteği ile başlatan, yol alan, plan yapan tarafsınız. 13 Ocak’taki yeniay sizin burcunuzda doğuyor… Yeni başlangıçlar, eskiyi eskide bırakmak, önünüze bakmak ilk hedefiniz. Yanlış anlaşılmalardan doğan iletişim problemleri, yerini mantıklı çözümlere bırakmalı. Pek çok gezegen sizin burcunuzdaydı geçtiğimiz yıl ve ay düğümlerinin Güney tarafı yani zayıf halkası da sizin üstünüzdeydi; bu anlamda yıpranmalar, zorlanmalar yaşadınız. Elinizi attığınız şey altın olmadı belki fakat bu sene artık yükleri biraz Kova burcuna atıp ilerlemek hakkınız olacak. Bu yeni ayda bunun için biraz enerji toplayıp dinlenin. 28 Ocak’taki dolunayla beraber beklediğiniz para elinize geçebilir. Geçen senenin yükünü atacağınız, daha rahat nefes alacağınız bir yıla başlangıç yapıyorsunuz.

Mutlaka okuyun: 2021 yılında burçları neler bekliyor?


Ocak ayı boyunca Güneş Oğlak burcunda yer alacak. Meditasyon, yoga, dua çalışmaları, içe çekilmek, biraz dışarıdan hayatı gözlemlemek, plan yapmak, bazı şeyleri de akışa bırakmak gereken bir zaman dilimi sizler için. Yeni yılın ilk yeniayı 13 Ocak’ta Oğlak burcunda; sizler için her Ocak ayı temizlenme, bağımlılıkları bırakma zamanı… Plan program yapma, kendi iç sesinizi dinleme zamanı.  28 Ocak’ta Aslan burcunda bir dolunay meydana gelecek; bekar kovalar yeni bir ilişkiye yelken açabilirler. Veya var olan ilişkileri için bitiş kararı alabilirler. Çünkü dolunaylarda istenmeyen ya da aslında uzun zamandır istediğimizi düşündüğümüz, hayata geçiremediğimiz konular tıkanır ve kendi kendilerine bitişe geçerler. Bu durumda hayırlısı ne ise sizler için de öyle olsun. 

Mutlaka okuyun: 2021 yılında burçları neler bekliyor?


Yeni yılın ilk ayı çevrenizce aranılan biri olmak, hatırlanmak, aranıp sorulmak hoşunuza gidecek. Hele ki bu sevdiğiniz kişiler tarafından oluyorsa! 13 Ocak’ta Oğlak burcunda meydana gelecek olan yeniay  sizi yeni bir çevreye, yeni bir projeye yönlendirirken, aklınızda olan, umut ettiğiniz, hayal ettiğiniz şeyleri bir bir kağıda yazın, notlar alın, bu ay sizler için hayallerinizi sorgulama, onlar için savaş başlatma, azimli olma zamanı… Güneş Oğlak burçları için parlarken, yeni bir sayfa açmak, sosyal ve gündelik işlerinizi organize etmek size iyi gelecektir. 28 Ocak’ta Aslan burcundaki dolunay sizi sağlık konularıyla uğraştırabilir. Fakat bu sizin değil çevrenizden birinin sağlık konusu olacak. Beslenme ve diyet programlarınızı da aksattığınız için yeniden bu konularda harekete geçmeniz gerekecek. 

Mutlaka okuyun: 2021 yılında burçları neler bekliyor?
 


Önceki ve Sonraki
Haberler