İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

2021 yılında burçları neler bekliyor?

Zorlu bir yılı geride bırakıyoruz. 2021'de ise gökyüzü çok daha rahat bir akışın işaretlerini veriyor. Astrolog Dolunay Karaca, 2021 yılında burçları nelerin beklediğini anlattı...

profil
Dolunay Karaca
04.12.2020
2021 yılında burçları neler bekliyor?

Aşk evinizin yöneticisi Venüs’ün Güney düğüm kavuşumuyla başlıyorsunuz yeni yıla…Mars ise 1. evinizde yani sizinle. Güçlü, cesur, atak ve spontane bir yıldasınız. Aşk ve evlilik gibi konularda ipi sizler tutuyorsunuz. Verdiğiniz direktiflerle, aldığınız kararlarla kaşı tarafı etkilemeyi başarıyorsunuz. Yine sizin dediğiniz oluyor! Bu sene 4 tutulma yaşanacak; ilk tutulma 26 Mayıs’ta Yay burcunda Ay tutulması; bu sizleri eğitim, öğrenim, hukuk ve uzak akrabalar, yabancılarla işler konularında bir neticeye götürecek… 10 Haziran’daki Güneş tutulmasıyla yakın çevre ilişkileriniz, kardeşleriniz, yakın akrabalarınızla olan ilişkileriniz farklı ve olumlu bir yöne gidecek. 19 Kasım’da Boğa burcundaki Ay tutulmasıyla para konularında karar aşamasına geliyorsunuz. Kendi işinizi kurmak için bunu bir avantaja çevirebilirsiniz. Veya elinizdeki bir malı satışa çıkarmak için uygun etkilerden yararlanabilirsiniz. Son olarak 4 Kasım’daki Güneş tutulması size yeni hedefler açıyor, bakış açınızı yenilemeniz için fırsatlar sunuyor. Bu sene Jupiter ve Satürn ikilisinin Kova burcunda yapacağı yolculukta sizler en çok arkadaşlık ve sosyal hanenizde testlerden geçeceksiniz. Çevre değiştirmek isterken, eskilerden de kurtuluş yok gibi görünüyor. 14 Mayıs’ta Jupiter, Balık burcuna geçiş yapacak; o dönemden sonra daha çok içe çekilme, plan yapma, affediş, bağışlama veya af dileme gibi durumlarınız olacak. Genel hatlarıyla 2021 senesi çok daha rahat akışta olacağınız bir yıl gibi görünüyor.

Mutlaka okuyun: Çocuklar için 2021 burç yorumları


Yönetici gezegeniniz Venüs’ün 8. evde Güney Düğüm kavuşumuyla başlıyorsunuz yeni yıla. Astrolojide ilk gün hangi enerjilerle yıla giriş yapıyorsanız, genel olarak o enerjilerle devam edeceğinize inanılır. Dolayısıyla krizlerden ilham alan, küllerinden yeniden doğan, savaşçı bir Boğa burcu var bu sene karşımızda. Aşk ve sevgi konularında da sil baştan diyebilen bir yapınız var bu sene. Mars’ın 12 evinizde yerleşmesi, arkanızdan iş çevirenlerin de maalesef bolca olacağını söylüyor. Bazen enerjiniz tükenecek belki; fakat sonrasında her şeyin üstesinden gelebileceksiniz. Özellikle iş konularınız ve para akışınız çok iyi gidecek bu yıl. 4 tutulmanın yaşanacağı 2021 sizin için başka neler söylüyor dersek; 26 Mayıs’ta Yay burcunda Ay Tutulması var, sizin borçlar hanenize denk düşüyor; para alışverişleri, krediler, faizler, vergiler önünüze çıkabilir. 10 Haziran’da Güneş tutulması İkizler burcunda; elinizdeki bir mal değer kazanacak veya bir işten kârlı çıkacaksınız. 19 Kasım’da sizin burcunuzda gerçekleşecek bir Ay tutulması var; gerginlikler tavan yapabilir fakat kafanızın içindeki bir sorun tamamen çözülecek ve hayra çıkacak. 4 Aralık’taki Güneş tutulmasıyla bir ortaklık kararı alabilirsiniz. Bu sene Merkür 3 kere Retro yapacak hava elementlerinde... Kafanızda bazı şeyleri oturtamadığınız dönemler olacak bunlar; Jupiter ve Satürn’ün Kova burcundaki geçişleri ise iş konularında sizi liderliğe götürecek bu sene. 

Mutlaka okuyun: Çocuklar için 2021 burç yorumları


Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Plütonla kavuşum etkisiyle başlıyorsunuz yeni yıla! Gerçekten bu yıl sizin yılınız! Kuzey Ay düğümü bu sene İkizler burcunda; her 18 ayda bir yer değiştiren ve hayatlarımızı kadersel olarak etkileyen Ay düğümlerinin İkizler- Yay hattında olması ile kader çarkları sizler için dönüyor olacak ve işin güzel tarafı kuzey yönü dediğimiz güçlü taraf sizlersiniz. Ev değiştirmek mi istiyorsunuz? İş değiştirmek, iş kurmak, evlenmek, taşınmak, çocuk sahibi olmak… Hayatın domino taşları bu sene yerli yerine oturuyor; ama nasıl oturuyor derseniz işte burada dengeler sizin elinizde. 26 Mayıs’ta ilk Ay tutulması Yay burcunda yaşanacak; bu tutulmayla birlikte ilişkinizdeki ilk kırılma hatta belki ayrılık çanları çalabilir. 10 Haziran’da Güneş tutulması meydana gelecek sizin burcunuzda Alaaddin’in sihirli lambası gibi dileyin ne dilerseniz; istediğiniz şeyi elde edeceksiniz bu dönemde. 19 Kasım’da Boğa burcunda Ay tutulmasıyla kim düşman kim dost anlayacaksınız. 4 Aralık’taki Yay Güneş tutulmasında ise bekar İkizler evlilik teklifi alabilir. Yeni bir ilişki veya küslerin barışması diyebiliriz. Bu sene Jupiter- Satürn hareketleri Kova burcunda olacak, sizler gibi hava elementi olan bu burçta, bu iki gezegen sizleri dış dünyalara açıyor, dış ticaret ve eğitim hayatınız sorgulanıyor. Jupiter’in Mayıs ayında Balık burcuna geçmesiyle ise sevgi ve barış rüzgârları tüm dünyayı saracak.

Mutlaka okuyun: Çocuklar için 2021 burç yorumları


Yönetici gezegeniniz Ay’ın Aslan burcundaki hareketiyle başlıyorsunuz yeni yıla; para para para istiyorsunuz. Maddiyat konularında atılım yapmak, kendi kendinize yetebilmek en büyük hayaliniz bu sene. Bunu da başaracaksınız. Jupiter ve Satürn gezegenlerinin Kova burcundaki seyri sizleri miras, hastane, gizli kalmış konular, sırlar, perde arkası işlerde teste sokacak. Bu sene özellikle krizlerden yana hem şanslı hem şanssız olacaksınız. Hem olumlu haberler alırken, hem de şaşırtıcı birtakım süprizlere tanıklık edeceksiniz. Aşk ve evlilik konularınızda ayakları yere daha sağlam basan bir Yengeç devrede bu yıl. Eşinize veya partnerinize iş kurmasında, ortaklık konularında, para transferlerinde , yatırımlarında destek olacaksınız; böylelikle paylaşımlarınız artacak ve duygusal bağınız sıkılaşacak. Bu sene 4 tutulma yaşayacağız. İlki 26 Mayıs’ta Yay burcunda Ay tutulması; sizleri gündelik hayatınızda sınayacak; rutinlerinizi bozacak ve yerlerine yenilerini koyacak. 10 Haziran’da Güneş Tutulması yaşayacağız; İkizler burcunda; bazı kötü alışkanlıklarınıza veda edecekseniz; benim herhangi bir alışkanlığım yok diyorsanız; bu sizler için bir içsel kavga olarak açığa çıkabilir. 19 Kasım’da Boğa burcundaki Ay Tutulmasıyla bazı arkadaşlarınız size veda ediyor; belki birlikte yaptığınız bir proje sonlanıyor da diyebiliriz. 4 Aralık’taki Yay burcu Güneş tutulması ise yeni bir iş getiriyor sizlere; belki ofis değişikliği veya yeni bir çevre... 

Mutlaka okuyun: Çocuklar için 2021 burç yorumları


Güneş yönetimindeki sizler yeni yıla girerken; yönetici gezegeninizin Merkürle uyumlu kavuşum açısı ve Uranüsle üçgen yani olumlu açılarla seneye giriyorsunuz. Kafanız inanılmaz çalışırken, sıra dışı projelere imza atacak; geçmişte yapamadığınız, adım atamadığınız konulara el atacaksınız. Duygusallıktan çok; iş ve mantığın öne çıkacağı bu yıl; içinizdeki özgür Aslan’ı tekrar hayata geçireceksiniz. Bu sene 4 tutulma yaşanacak; ilki 26 Mayıs’ta Yay burcunda Ay tutulması; sizlere ateş üçgeni ile destek veren bir enerji; aşk, çocuk, hobileri işe çevirmek gibi hayattan zevk aldığınız konular üzerine olacak. 10 Haziran’daki Güneş Tutulması İkizler burcunda; hayatınızda arkadaşlık adına yeni adımlar atacağınız bir süreç; sosyalleşmek, yeni projeler, hayalleriniz için verimli bir süreç. 19 Kasım’da ise Boğa burcunda bir Ay tutulması eşlik edecek gökyüzünde; sizler için sonu gelmiş bir işin bitişi; ofis değiştirmek, bir karara varmak... Belki de evlenmek veya ilişkiyi tamamen bitirmek gibi radikal kararlar göze çarpıyor. 4 Aralık’taki Güneş tutulması ise yine Yay burcunda, 26 Mayıs’ta sorun yaşadığınız konular bu dönemde çözüme kavuşacak ve mutlu sona ulaşacaksınız. Aslanlar için her şekilde yoğun ve koşturmalı geçecek. Parlamaya alışık Aslanlara alkışlar eşlik edecek. 

Mutlaka okuyun: Çocuklar için 2021 burç yorumları


Bu sene aşkı bulan biri varsa o sensin Sevgili Başak; yönetici gezegenin olan Merkür’ün olumlu açıları; karşıt burcun olan Balık’ın yaptığı açılar bunu gösteriyor. Aşk, sevgi, flörtler adına verimli bir yıl senin için. Ama mantık ve akıl da aynı şekilde iyi gidecek. Detaycı ve analitik tavrın iş konularında seni iş yerinin aranılan kişisi yapacak. Bu seneki tutulmalar bakıldığında; 4 tutulma yaşanacağını ve Ay düğümlerinin de İkizler- Yay ekseninde olduğunu görüyoruz. Senin için majör bir sene yani önemli! Hayatında yer değiştirecek taşlar var; bunlar iş, kariyer, ev , evlilik, çocuk olabilir. Hiç taşınmayacağını düşündüğün bir anda taşınabilir, hiç evlenemeyeceğini düşündüğün anda ise bir teklif alabilirsin mesela... İkizler senin 10. evine yani kariyer hanene düşüyor. En çok görünen ve konuşulan evlerden biri. Bu da senin bu yıl güzel işler başaracağının diğer bir göstergesi. Tutulmalara baktığımda Yay burcunda 26 Mayıs’ta Ay tutulması; 4 Aralıkta Güneş tutulması yaşanacak; seni ev ve aile konularında bazı şeylerden feragat ettirecek; belki biraz zorlanacaksın fakat yıl sonunda keyif kahveni içiyor olacaksın. 10 Haziran’da İkizler’deki Güneş tutulmasıyla yeni bir kariyer yolculuğuna başlayacak; 19 Kasım’da Boğa Burcundaki Ay tutulmasıyla eğitim hayatına bir yenisini ekleyeceksin. Genel hatlarıyla 2020’dekinden daha rahat bir akış içinde olacağın, sağlıklı bir yıl seni bekliyor.

Mutlaka okuyun: Çocuklar için 2021 burç yorumları


Eşine, partnerine çok destek olman gerekiyor; eşinin ailesiyle iyi geçinmen gerekiyor. Öğrenciysen derslerine, eğitimine eğilmen gerekiyor. Neden gerekiyor? Çünkü Kuzey Düğüm İkizler’de ve senin 9. hanende! Bu yıl sevgili Teraziler, yönetici gezegeniniz Venüs ve Mars’ın uyumlu bir dansı var gökyüzünde… Bu etkiyle giriyorsunuz yeni seneye; mutlusunuz, fedakarsınız, yapıcısınız. Ay düğümlerinin etkisiyle destek olmanız gereken, üzerine düşmeniz gereken işler var. Bunlar sizi siz yapacak, zaten sevilen aranılan birisiniz; bu etkilerle daha da aranılacak ve takdir göreceksiniz. Ev ve aile yaşantısı, uyumu sizler için önemli; bu bağlamda tutulmaların da etkisiyle medya, dış ticaret, pazarlama konularında ileri adım atmanız, kendinizi göstermeniz gerekecek. 26 Mayıs’ta Yay burcundaki Ay tutulmasıyla yakın çevre ilişkilerinde kopuşlar olabilirken; 10 Haziran’daki Güneş tutulmasında hukuksal bir konuda yardım alacaksınız. 19 Kasım’da Boğa burcundaki Ay tutulmasıyla sevdiğiniz birinin hastalık, ameliyat gibi bir durumu olabilir. 4 Aralık’taki son tutulmada ise yurtdışından birisiyle tanışabilir, işinizi dışarıya taşımak isteyebilirsiniz. Mayıs ortasında Jupiter’in Balık burcuna geçmesi ile genel anlamda rahat akış devrede olacak. Uyum ve sevgiyi o zaman çok daha net göreceksiniz. 

Mutlaka okuyun: Çocuklar için 2021 burç yorumları


Bu yıl ne yapın ne edin, kendi başınıza yapmayın! Çevrenizden yardım alın, destek alın, güvendiğiniz kişilere, otorite figürü olarak gördüğünüz büyüklerinize danışın, akıl alın. Çünkü bu yıl Ay Düğümleri İkizler- Yay hattında ve sizin tek başınıza yürümenize izin vermiyor. ‘Yok ben yine de yalnız yürürüm, yalnız iş yaparım’ derseniz, hayal kırıklıklarına, kaybedişlere hazırlıklı olun. Bu sene size ortaklıklar kazanç getirecek; fikir alışverişleri, ortak projeler, iş birlikleri size fayda sağlayacak. 4 tutulmanın yaşanacağı 2021 yılında ilk olarak 26 Mayıs’ta bir Ay tutulması yaşanacak Yay burcunda; parasal konularda sıkıntılı bir süreç olabilir, borçlarınızı zamanında ödemeye gayret edin. 10 Haziran’da Güneş tutulması İkizler burcunda; bilinmeyen yönlerinizi, gizli kalmış şeyleri ortaya çıkaracak. 19 Kasım’daki Boğa Ay tutulmasında karşıt ilişkilerde bir kopma olabilirken, gerginliklerden uzak durulması gereken bir döneme dikkat çekecek. 4 Aralık’taki Yay Güneş tutulmasında ise elinizdeki bir malın değer kazanmasına tanıklık edeceksiniz. Genel hatlarıyla güzel fakat yalnız hareket edilmemesi gereken bir yıl; Mayıs ayına kadar Jupiter ve Satürn Kova burcundalar; bu sürece kadar ailevi konularda bir dargın, bir barışık giden ilişkiler Mayıs ayında rayına oturacak.

Mutlaka okuyun: Çocuklar için 2021 burç yorumları


Bu sene yükü sizler alıyorsunuz sevgili Yaylar; Ay düğümleri dediğimiz kadersel düğümler İkizler-Yay hattında; Kuzey düğüm gitmemiz gereken yönümüzü gösterirken; Güney düğüm artık eskide kalmış, bırakılması gereken yönü gösteriyor ve Güney düğüm sizin burcunuzda! Bu ne demek oluyor? Der gibisiniz... Fakat acele etmeyin hem de hiçbir şey için; çünkü sizi siz yapan özellikler acelecilik, spontanelik, çocuksuluk bu sene işe yaramıyor demek bu! Ne mi yapacaksınız? Yay özelliğinizi bir kenara bırakıp, İkizler yönüne gideceksiniz; araştırma yaparken derine inmeyecek, yüzeysellik ve kısa yanıtlara başvuracaksınız. Çünkü İkizler böyle yapıyor; derin düşüncelere dalmayıp, yüzeyde kalacaksınız; çok ama öz bilgiye ihtiyacınız var sadece! Bir de bu sene ipleri karşı tarafa vereceksiniz, evlenebilirsiniz. İpler derken; karşı tarafın sözünün geçmesine izin vermek, biraz da onun huyuna suyuna gitmek bu! Bu dediklerimi yaparsanız bu senenin kazananı inanın bana siz olacaksınız. Yöneticiniz Jupiter Kova burcunda ve Satürn ile kavuşumda; bir daralıp, bir genişleyeceğimiz bir senedeyiz ta ki Mayıs ayına kadar. Mayıs ayında Balık burcuna geçtiğinde Jupiter; sizler için hem ailevi konularda hem de iş konularında müthiş bir açılım olacak. Tutulmaların da sizin burcunuzda gerçekleşeceği Mayıs ve Aralık aylarında önemli kararlar alacak, hayatınızı baştan sona değiştirebilecek güce sahip olacaksınız. Karar senesi sizi bekliyor…

Mutlaka okuyun: Çocuklar için 2021 burç yorumları


2020 yılı sizlere çok fazla sorumluluk getirdi. Neredeyse pek çok gezegen üzerinizdeydi. Gerek iş, gerek aile, gerekse sağlık olsun tüm konularda sınandınız; üstelik Ay düğümlerinin Güney kısmı sizin burcunuzdaydı. E artık rahatlamanın zamanı geldi ; 2021 yılında çok daha keyifli, üzerindeki yükü atmış, rahatlamış bir Oğlak var. Pek tabii, rahatlama Oğlaklar’ın çok sevdiği bir kelime değil. Sizler çalışmak, üretmek, daha iyi yaşam standartlarına kavuşmak için bu dünyaya geldiniz. Bunları da yapmaya devam edeceksiniz fakat daha güçlenmiş olarak; daha yapıcı olarak halledeceksiniz işlerinizi. 2020’de almış olduğunuz yükler ve sorumluluklar sizi hiçbir şekilde durdurmadı, sizler hep daha iyisi için mücadele ettiniz. Ve bu yıl attığınız tohumların meyvelerini alacaksınız. 4 tutulmanın yaşanacağı 2021 yılında ilk olarak 26 Mayıs’ta Yay burcunda Ay tutulması yaşanacak; geçmişte aklınızda kalan biriyle birliktelik görünüyor size; 10 Haziran’daki Güneş tutulmasıyla günlük yaşantınız yeniden şekil buluyor. 19 Kasım’daki Ay tutulması çocuk bekleyenlere çocuk haberi getirirken; 4 Aralık’taki Güneş tutulması’nda yeni bir proje için program yapıyorsunuz. Yenilenmek ve silkelenmek için mükemmel bir yıl; özellikle Mayıs ayında Jupiter’in Balık burcuna geçmesiyle yakın çevre ilişkileriniz hareketleniyor; yıl boyunca da maddi kaynaklarınız öne çıkıyor. Aşk adına sevdiğiniz kişinin duygularına önem vermelisiniz. 

Mutlaka okuyun: Çocuklar için 2021 burç yorumları


Jupiter ile Satürn kol kola girmiş burcunuza gelmişler; yönetici gezegeniniz Uranüs ise onlara kare açı yapıyor. İşiniz biraz zor! Neden zor? Çünkü iletişim dilini kullanırken, söyleyeceklerinizi saptırıyorsunuz. Net ve açık olamıyorsunuz. Yakın çevrenizden gelen eleştirilere kulak vermeli, güvendiğiniz arkadaşlarınıza istediğinizi tam ve net anlatmalısınız. Bu sene aslında sizler için kötü bir sene değil; başlangıçta zorlanmalar yaşasanız da üstün zekanız ve arkadaş canlısı yapınızla her işten alnınızın akıyla çıkabilecek güçtesiniz. Kararsızlık yaşamak, mesela aşk adına karara varamamak, iş konularında her dala sıçramak size göre değil. Kendinizi bazen sıkışmış, daralmış bulabilirsiniz; bazen de kuşlar kadar özgür hissedebilirsiniz. Bu sene 4 tutulma var. 26 Mayıs’ta ve 4 Aralıktaki tutulmalarda arkadaşlıklar, sosyal projeler, hayal ettiğiniz yerle ilgili radikal dönüşümler yaşayacak; 10 Haziran’daki Güneş tutulmasıyla olumlu ve uzun süreçli bir ilişkiye başlayacak; 19 Kasım’da Boğa burcundaki Ay tutulmasıyla ise ev değişikliğine gidebileceksiniz. Bu sene Merkür Retroları sizin burcunuzda ve sizler gibi hava elementi burçlarda meydana gelecek; elektronik aletlerinizi kullanırken dikkatli olmanızda fayda var. Elinizdeki işleri bitirmek için acele etmeyin, bir iki kez kontrolden geçirin. Güzel bir yıl olsun…

Mutlaka okuyun: Çocuklar için 2021 burç yorumları


Gökyüzüne baktığımda mantığınızın ve duygularınızın birlikte hareket edeceğini söyleyebilirim. Neptün ve Merkür uyumlu açıdalar fakat bu sene özellikle arkadaşlıklarla ilgili sorunlar, üzüntüler, elemeler söz konusu. Bir proje için birlikte yol alacağınız kişilerle aranızda anlaşmazlık olabilir. Bu yıl Ay düğümleri sizi aile hayatınızda yapıcı olmaya teşvik ediyor; iş hayatında ve kariyerinizde çok fazla kendinizi hırpalamamalı, zamanınızı iyi değerlendirmelisiniz. Ev ve aile konularında şans ve fırsatlar oldukça fazla. 26 Mayıs’taki Ay tutulması Yay burcunda, 4 Aralık’taki Güneş Tutulması yine Yay burcunda! Değişken yapıdaki Yay sizi kariyer, tanınmışlık konularında ve otorite figürleri, babanız, patronlar gibi sizden büyük ve sözü geçen kişilerle iyi anlaşmaya, ortak dil kullanmaya itiyor; 10 Haziran’daki İkizler Güneş tutulmasında yeni bir ilişki sinyal verebilir; aklınıza gelen fakat konduramadığınız biri peşinizde olabilir. Aynı tarihlerde emlak işleriniz de hız kazanacaktır. 19 Kasım’da Boğa burcundaki Ay tutulması ise kardeşlerinizle ilgili bir soruna netlik kazandıracak. 

Mutlaka okuyun: Çocuklar için 2021 burç yorumları


Önceki ve Sonraki
Haberler