EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (30 Mayıs-5 Haziran)

Haftaya Yeni Ay ile başlıyoruz. Yeni bir başlangıç ve yeni bir Haziran için niyetlenebiliriz. Ticari faaliyetlerin hız kazanacağı bir Yeni Ay yaşayacağız. Alım–satım, ticaret, ithalat, ihracat gibi işlerimizi bu Yeni Ay vesilesiyle önümüzdeki 14 günlük süreçte hızlandırabiliriz. Dikkatli olmamız gerekiyor çünkü Yeni Ay burcunun yöneticisi Merkür, hala Retro hareketine devam ediyor. Bu durum yeni olana değil, önceden planlanmışa kapı aralamayı gerektiriyor

Haftalık burç yorumları (30 Mayıs-5 Haziran)

Yeni Ay deneyimi: Lüks tüketimden kaçının. Riskli girişimlerden, büyük yatırımlardan uzak durmakta fayda var. Ani kazalara açık bir gökyüzü altındayız. Yer hareketliliğine ve ani gelişen her şeye dikkat etmeli, temkinli davranmalıyız.

 

Yeni Ay sembolü: Teknolojik aygıtlarımızı temizlemek, fotoğraf, video gibi paylaşımlarımızı düzenlemek, silinmesi gerekenleri silmek, ayıklamak…

Yeni Ay’a eşlik eden bir kavuşum yaşayacağız. Mars ve Jüpiter, Koç burcunda bir araya geldi. Bu vesileyle seyahat ve dini konular gündeme gelecektir. Hak, hukuk ve adalet konularında mücadele ise hızlanacaktır.

Enerjimizin yükseldiği bu günlerde rekabetçi bir yapıya bürünebiliriz. Spor yapmak bizi dizginleyecek ve olumsuz düşünce kalıplarından uzaklaşmamıza yardımcı olacaktır.

Araştırma, merak, iletişim konuları hareketleniyor. Yakın çevreniz için belirli tavizler vermek zorunda kalabilirsiniz. Sevdikleriniz için korumacı ve sahiplenici bir tutum geliştirebilirsiniz. Enerjinizi kendi istekleriniz üzerine yöneltmeye çalışmalısınız. Özellikle 4 Haziran’dan sonra spor, diyet ve beslenme konularında yeni kararlar alabilirsiniz. Kendinize güveninizin arttığı bu dönemde ilişkilere dikkat etmeli, herkesin isteğini bir anda yerine getiremeyeceğinizi ifade etmelisiniz.


Maddi koşullar ivme kazanıyor. Gelirlerinizi artırabilir, yeni yatırımlar için kararlar alabilirsiniz. Bu kararları 4 Haziran’dan sonra uygulamaya özen göstermelisiniz. Kişisel çıkarları uğruna sizinle iletişime geçenleri ayıklamak için güzel fırsatlarınız var. Kendinizi güzelleştirmek, iç enerjinizi fiziki bedene çıkarmak için olumlu zamanlar. Moda, giyim ve tasarım konularında hareketli bir zamana geçiyorsunuz. Boşa çaba sarf ettiğinizi düşündüğünüz konular size ödül olarak geri dönecek; değerlendirin.


Yeni Ay sizi tazeleyecek. Yeni başlangıç ve kararlar almak için olumlu zamandasınız. Sadece, bunları uygulamak adına 4 Haziran’a kadar sabır göstermelisiniz. Sosyal ilişkilerinizde beklentiler yükseliyor. Sevdikleriniz için onların hakkını savunmaya, onların yanında olmaya zorlanabilirsiniz. Aşk hayatınız belirsizleşiyor. Gizli ilişkiler içinde olmamaya özen göstermelisiniz. Enerjinizi toplumsal meseleler için harcarsanız, kazançlı çıkacaksınız. Bolca araştırma, yazı ve yayın işleri sizleri bekliyor.


İnzivaya çekilmek için güzel zamanlar. Yeni fikir ve düşüncelerinizi başkalarıyla paylaşmadan önce dikkat edin. Size gerçekten değer veren ve destekleyen kişilerin kimler olacağını görmek için sabırlı olmalısınız. Arkadaşlık ilişkilerinizde güven teması öne çıkacak. Önemli sözler verilebilir ve verilen sözleri yerine getirmek için beklentiler olacaktır. İnsanların sizden, yapabileceklerinizden fazla şeyler beklemesi kontrolünüzü kaybettirebilir; dikkatli olun. İş ve projelerde yeni fırsatlar ve tekliflere açık bir zamandasınız; 4 Haziran’dan sonra değerlendirebilirsiniz. 


Sosyal ilişkiler hareketleniyor. Kendinizi toplum önünde bulabilir, fikirlerinizin önemsendiği projeler içinde görebilirsiniz. Çevrenizin size ihtiyacı olabilir. Yine de kendi fikirlerinizi ifade etmeden önce ortamın havasını solumaya gayret edin. Arkadan dönen işlerin kurbanı olmamak adına 4 Haziran’a kadar bir hamle yapmayın. Kendinizi ödüllendirmeyi denemelisiniz. Güven temasını öne taşırsanız, insanlar size ve emek verdiğiniz şeylere saygı gösterecekler. Eğitim ve seyahatler için yeni planlar yapıp kararlar alabilirsiniz.


Kariyer, statü ve projeler açısından yeni gelişmeler var. İş konusunda iletişim trafiğiniz artıyor. Çevreniz arasında arabulucu, köprü kurucu görevler alabilirsiniz. Tecrübelerinizden ve etkileşimde olduğunuz kişi ve konulardan yararlanmak isteyen kişilerle diyaloglarınız olacak. Doğru hamleler yapmayı deneyin. Sonradan başınızın ağrıyacağını bildiğiniz eylemlere referans olmaktan uzak durun. Bu dönem ortak proje ve gelirlere daha çok emek harcayabilirsiniz. Ameliyatlara dikkat.


Yaşam felsefeniz değişiyor. Doğru bildikleriniz yanlışa, yanlış bildikleriniz doğruya dönüşebilir. Sizinle aynı fikirleri paylaşmayan insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Dozajında tartışmalar size yeni pencereler açacaktır. Sıkıştığınızı hissettiğiniz noktalarda önünüze bir çözüm yolu çıkabilir. Bu bir kitaptaki satırdan, bir film repliğinden ya da sohbet ettiğiniz bir kişiden gelebilir; vizörü geniş tutun. Emek ve enerjinizi kendiniz dışındakilere harcayabilirsiniz. Başkalarının sizden beklentisi yüksek olabilir. İlişkileri dengelemeyi deneyin.


Geciken bahar yağmurları bu sefer sizin için yağıyor. Yaşamınızı değiştirmek için güzel fırsatlar var. Yağmur suyunda boğulmak yerine suyun çözücü gücünü kullanmayı deneyin. Kirden, pastan arınmak için elde tuttuklarınızı yeniden gözden geçirin. Aldığınız yeni kararlar, önce can yaksa da sonrasında size fayda getirecek. İlişkilerde güven teması ön planda. Sevdiğiniz ve ait hissettiğiniz kişilerle bir arada olmak için güzel zaman. Sorumluluklara harcayacağınız emek ve çaba artabilir. Programlı ilerlemek gününüzü kurtaracak ve beklenmedik işlerin üstesinden gelmeniz için size fırsat tanıyacaktır.


İlişkiler önem kazanıyor. Kendinizi karmaşık duygular içinde bulabilirsiniz. Kararsızlık yaşayabilir, karşı tarafın sizi anlaması için daha çok çaba sarf edebilirsiniz. Tutkular her şeyin üstesinden gelmenizi sağlayacak. Eğer ki hayatınızdaki kişi ve olaylarla gereğinden fazla ilgileniyorsanız, bilin ki tahammül sınırınız aşılmıştır. Artık o eyleme, olaya ya da kişiye ilk günkü gibi aynı sıcaklığı ve sevinci besleyemiyorsunuzdur. Ödünler verirken sizden de parçalar kopmasına müsaade etmemelisiniz. 4 Haziran ve sonrası, değişimler için güzel fırsatlar var.


Sorumluluklarınız artıyor. Varsa çalışanlarınıza ya da görev üstlendiğiniz kişilere karşı hızlı çözümler üretmeye odaklanacaksınız. Bu süreçte karışıklıklar yaşayabilirsiniz. Yanlış giden mailler, geri dönen kargolarla uğraşabilirsiniz. Her şeyi iki kere kontrol etmeye önem vermelisiniz. Sevdikleriniz sizinle daha çok vakit geçirmek isteyecek. Onlara gereken özeni gösteremezseniz kendinizi daha çok sorumlu gibi hissedebilirsiniz. Hastalıklar için dikkat. Özellikle bilek sıkışması ve sinirsel gerginliklere açık bir dönem. Evde daha çok vakit geçirmek sizi rahatlatacaktır.


Havada aşk kokusu var. Yeni heyecanlar ve riskler almaya yatkın bir döneme giriyorsunuz. Kendinizi hiç olmadığı kadar rahat hissedebilirsiniz. Sadece planlarınızda aksilikler ve belli engeller oluşabilir. 4 Haziran sonrası bunlar aşılacak. Bu süreçte yakın çevrenizden destekler alabilirsiniz. Yardım isterseniz işleriniz daha hızlı çözüme kavuşacaktır. Beklenmedik aksilikler ve karışıklıklar için bir işi tek başına üstlenmeyin. Aynı işin en az iki kişi üstünden geçerse başınız ağrımayacaktır.


Aile ve özel yaşamınız hareketleniyor. Ev içi iletişim trafiğiniz artabilir. Bozulan eşyalar ve elektroniklerle ilgilenmek için güzel zaman. Evde çok fazla misafir ağırlayabilirsiniz ve bu sizi sonrasında yorgun hissettirebilir. Aile içi dedikodulara dikkat edin. Tahmin etmediğiniz kişiler laf taşıyabilir ve beklemediğiniz yerden sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Harcamalarınız bu dönem artabilir. Bütçe planlama yapmadan bir harcama içine girmeyin. Yakın çevrenizden destekler gelecek, değerlendirin.


Önceki ve Sonraki
Haberler