EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (2 Mayıs-8 Mayıs)

Yeni haftaya Ay’ın İkizler burcundaki seyri ve çevremizle daha çok iletişim kuracağımız bir enerjiyle başlıyoruz. Ay ve Merkür’ün kavuşumu ile etkili konuşmalar yapabilir, ne istediğinizi karşı tarafa rahatça aktarabilirsiniz. Bu enerjinin bayramın ilk gününe denk gelmesiyle kırgın olduklarınızı arayabilir, aranızı düzeltme şansı yakalayabilirsiniz. Ay ve Satürn’ün sert açısı ile kendinizin her şeyden sorumlu olduğunuz hissine kapılabilir, geçici bir süre yetersizlik duygusu yaşayabilirsiniz. Hafta genelinde; sarsıcı olabilecek şok gelişmelere tanıklık edebilirsiniz, alışveriş merkezleriyle ilgili haberler gündeme gelebilir, yarım bırakılmış projeleri tamamlama şansı yakalayabilir, aldığınız eğitimlerin verimini sorgulayabilirsiniz

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
02.05.2022
Haftalık burç yorumları (2 Mayıs-8 Mayıs)
  • 3 Mayıs Salı günü Ay ve Uranüs’ün olumlu açısıyla, ‘Bu ortamda asla bulunamam’ dediğiniz yerlere spontane şekilde adapte olabilirsiniz.
  • 4 Mayıs Çarşamba günü Ay ve Neptün arasındaki olumlu etkileşimle, estetik zevkleriniz artabilir. Hem mizahi, hem sanatsal çalışmalara yatkın olacağınız, dekorasyon alışverişine çıkmak için uygun bir gün deneyimleyebilirsiniz.
  • 5 Mayıs Perşembe günü ikili ilişkilerde uyum yakalama potansiyeli yüksek olabilir. Teknolojik aletler ilgi odağınız olacaktır.
  • 6 Mayıs Cuma günü iş fırsatları önünüze gelebilir.
  • 7 Mayıs Cumartesi günü, Ay ve Jüpiter’in olumlu açısıyla biraz daha hoşgörülü, zorlukları hafife alabilmeye çalışan bir iradede olabilirsiniz.
  • 8 Mayıs Pazar günü, estetik işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Sanatsal çalışmalara yatkın bir enerji mevcut olabilir.

Aradığınız motivasyonun sadece kendi içinizde olduğunu fark edebilirsiniz. Maddi güvencelerinizin artacağı, parasal kaynaklarınızın değişime uğrayacağı güzel dönüşümlere hazırlıklı olun. Uzak mesafeli yerlerden gelen ortaklıklara yönünüzü çevirmeniz gerekebilir; akışa bırakmanın vakti olmadığını bilmelisiniz. Zihninizi kurcalayan, bugüne kadar soru işareti olarak kalmış konuların cevabını evren sizlere verebilir. Fiziksel görüntünüzdeki değişim ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Sosyal gönüllü gruplarda yer almak isteyebilir, kalıcı görevler edinebilirsiniz. Ertelediğiniz, vakit bulamadığınız yakın çevrenizle iletişimi artırabilir, onlarla daha alakadar olabilirsiniz.


Çevrenizin sizden beklemediği hamlelerinizle onları şaşırtabilir, onlara hayatınızın rotasını kendinizin çevirdiğini gösterebilirsiniz. Değişiminizin ayak seslerini duyanların bu durumdan rahatsız olduğunu bilmeniz sizi motive edecek. Bugünlerde arkanızdan kimlerin ne yaptığını biliyor olmanız ve sessiz ilerlemeniz doğru bir yönde olduğunuzu gösterebilir. İkili ilişkilerde verdiğiniz kayıplara bir ders olarak bakacağınız, aynı hatalara tekrar düşmeyeceğiniz günlerdesiniz. Uzun süredir görmediğiniz arkadaşlarınızla iletişiminiz artabilir veya bir türlü dahil olamadığınız gruplara katılabilirsiniz.


Pozitif kalma isteğini uygulamaya geçirirken enerji sömürücülerinin sizi daha fazla içlerine çektiğini fark edebilirsiniz. Uzaklara taşınma hissiniz hala devam etmekte ve cesaret toplayıp bu kararı planlarınıza dahil edeceksiniz. Aldığınız eğitimlerin meyvelerini yavaş yavaş toplamaya başladığınızı bilmelisiniz. Beklenmeyen parasal krizlerin çözümü için destek alacaksınız. Uzak mesafeli ilişki modeli tekrar gündeminize gelebilir. Beklenilen dava süreçleri bu günlerde sonuçlanabilir. Ayak kemik ağrıları artabilir; hızlı hareket etmeyerek ayak kırılmalarına karşı önlem alabilirsiniz.


Kendinizi zor ifade ettiğiniz, yanlış anlaşılmaya müsait zamanların geçeceği günlerdesiniz. Çok istediğiniz, belki de olması beklenmeyen isteklerinizin gerçekleştiğini görebilirsiniz. Ortak kazançlarınızdaki kayıpların önüne geçebilirsiniz, maddi güvence isteğiniz artabilir. Sosyal gruplarla bir arada etkinliklere katılabilir, uzun bir süre kalabalıklar arasında olmayı tercih edebilirsiniz. Gönül koyduğunuz insanlarla konuşulmayan, yarım kalmış konuların tekrar açılmasını isteyebilir, kendi içinizdeki hesaplaşmayı bitirebilirsiniz. İkilemde kaldığınız taşınma kararınızdaki uzak mesafe sorunu çözüme ulaşabilir. Bel ağrılarınız artabilir.


Hislerinizi doğru bir şekilde aktarabileceğiniz, sağlıklı düşünebileceğiniz enerjiyi değerlendirmelisiniz. Kendinizi devamlı ‘Çalışma ortamındaki düzeni nasıl sağlayabilirim?’ düşüncelerine cevap ararken bulabilirsiniz. Kendinizi adadığınız insanların gerçek niyetini inzivaya çekilerek görmeniz mümkün olacaktır. Yarıda kalmış eğitimleri tekrar tamamlama gibi gündemleriniz oluşabilir. Beklemediğiniz uzak ülkelerden gelen eğitim projeleri çıkabilir. Parasal kaynaklarınızı büyütme fırsatı çıkabilir. Miras, nafaka gibi alanlarda beklenen paralar da gelebilir. Deri problemleri ile ilgili hassasiyet oluşabilir.


İnsanları kontrol etme güdünüzün ilerlediğini görmeli, günlük işlerinizde de görev yükünü tamamen almış olduğunuzu fark etmelisiniz. İkili ilişkilerdeki beklentileriniz değişebilir, ilişkiyi daha sahiplenici bir tutum sergileyebilirsiniz. İş ortamınızdaki ölü deriyi kaldırmanın yolu, uzak ülkelerdeki iş kontaklarını değerlendirmeniz olabilir. Sezgilerinizin güçlü olduğunu bilmelisiniz. Alerjik reaksiyonlara bağlı deri problemleriniz tetiklenebilir.


İçinizdeki hisler ne ise saklamayı düşünmediğiniz, dışarıya aktaracağınız bir ruh hali olacaktır. İş birliği yaptığınız kişilerle iletişim problemi çıkabilir; her iki tarafın da birbirini anlayamamasına dikkat edilmeli. Finansal krizlerden daha fazla kayıp vermemek için ortak kazançlara yönelmelisiniz. İkili ilişkilerde yakın çevrenizden kişilere ilgi duyabilir, aile olmanın kavramını derinden hissedebilirsiniz. Yurt içi seyahatlerde hareketlilik başlayabilir; bu yolculuklarda ansızın çıkan fevri insanlara dikkatli olunmalı. Grup çalışmalarında üstünüzde otorite kurmaya çalışan insanların varlığını fark edeceksiniz. Şiddetli baş ağrıları yaşayabilirsiniz.


Size rahatsızlık veren her ne ise ardınızda bırakabileceğiniz günlerdesiniz. Bu süreçte takıntılarınız da azalabilir. Günlük hayatın koşuşturmasında kendinizi bulabilir, çoğalan sorumluluklar ekstra harcama yapmanıza neden olabilir. Bir ortaklık başlayabilir ve güçlü insanlardan destek gelebilir. İkili ilişkilerde yaşanan sorunların üstünü kapamaktan vazgeçebilir ve tek taraflı mücadele içine girebilirsiniz. Boyun ağrılarına karşı dikkatli olmalısınız.


Birlikte iş birliği yaptığınız insanı kendi içinizde sorgulayabilir, göründükleri gibi olmadıkları hissiyatına kavuşabilirsiniz. Çevrenizdekileri karizmatik fiziksel görüntünüzle etkileyebilirsiniz. Parasal kaynakların sorumluluğunu üzerinize alabilirsiniz. Hukuk sürecinde olan maddi kayıpların akıbeti tekrar gündeme gelebilir. Günlük hayatınızdaki görevleriniz değişebilir. Aile üyelerinizden göremediğiniz destekleri alabilirsiniz, problemleriniz bir nevi çözüme ulaşabilir. Çocuklarınızla olan sorunlar bitebilir, onların negatif enerjilerinin kaybolduğunu görebilirsiniz. Geçmişteki yaşanmışlıkları geri bıraktığınız bugünlerde eski insanlar tekrar ortaya çıkabilir.


İkili ilişkilerde aşka bakış açınızın değiştiği, çocuklarınıza olan tutumlarınızın yön değiştirdiği, ilgi duyduğunuz alanlarda da farklılaşma yaşadığınız bu süreç, sizleri ileriki günlerde olumlu etkileyecektir. Zihniniz, günlük hayatın getirdiği sorumluluklara yoğunlaşabilir. Yurt içi seyahatlerde hareket alanı yaratırken zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Kendinize pratik fayda ve yarar sağlayacak şekilde birikim yapmalı, yeri geldiğinde paranızı doğru strateji ile elden çıkartmayı göze almalısınız. Değişime ayak uydurmayı kabullenmeli, hayatınızın eskisi gibi olmayacağını bilmelisiniz. ‘Az insan çok huzur’ hissiyatla arkadaşlık ilişkilerinizde elemeler yapabilirsiniz.


Güne hassas ve endişeli bir zihinle başlasanız da ilerleyen vakitlerde geçeceğini bilmelisiniz. Olayların gidişatını sezebilir, eskisi kadar tepki vermediğinizi bilen, bu durumu anlayan kişilerin manipülatif tavırlarıyla karşılaşabilirsiniz. Manevi arınma sürecine kendinizi adayabilirsiniz, meditasyon gibi alanlara ilginiz artabilir. Önceliğinizi hareketli sporlara çevirebilirsiniz ancak fiziksel hareketlerde kazalara karşı dikkatli olmalısınız. Sezgilerinize güvenirseniz, zamanlaması mükemmel hamleler yapabilirsiniz. Kendinizi ortaya koyduğunuz projelerden ciddi para dönüşü olabilir. Mide, bağırsak rahatsızlıklarına karşı dikkatli olmalısınız.


Aile içerisinde özgür bir birey olduğunuzu istikrarlı bir şekilde onlara hissettireceksiniz. İhtiyaçlarınızı tek tek gözden geçireceğiniz bir süreç, lakin harekete geçerken yaşayacağınız zorlanmaların üstesinden gelmeniz gerekiyor. İlişkilerde sosyal çevrenizden biri ile birliktelikler başlayabilir, karşı cins ile iletişimde ikna kabiliyetinizin yüksek olduğunu bilmelisiniz. Ortak ilgi alanlarınızın uyuştuğu kişilerle iş çalışmaları da başlayabilir. Plansız kısa yolculuklara hazırlıklı olunmalı; yara aldığınız konular ne ise şifasını bulacağınız bir seyahat olacaktır. Mesleğinizde, statünüzde uğradığınız haksızlıklar ve kayıpların güvendiğiniz kişilerden kaynaklandığını görmelisiniz. Nefes darlığına karşı dikkatli olmalısınız; solunum yolu enfeksiyonu hastalıklarınız varsa tetiklenebilir.


Önceki ve Sonraki
Haberler