GÜZELLİK - TIRNAK

Evde yapabileceğiniz tırnak güçlendirici kür

Tırnak hasarı ve yıpranması birçok nedene bağlı oluşabilir. Uzun süreli oje kullanımı nedeniyle tırnakların havasız kalması, jel manikürlerin doğru çıkartılmaması, soğuk hava tırnaklarınızın sağlığını etkileyen faktörlerden yalnızca birkaçı. Bu gibi durumlarda tırnaklarınızı onarmak ve eski sağlığına kavuşturmak için uygulayabileceğiniz çok basit bir tırnak güçlendirici var. Üstelik mutfağınızdaki malzemeleri kullanarak yapabilirsiniz.

profil
Irmak Peltekoğlu
17.11.2020
Evde yapabileceğiniz tırnak güçlendirici kür

Kalıcı oje, bulaşık yıkamak, ağır kaldırmak, sıkı ayakkabılar giymek, koşmak, tenis gibi günlük hayatınızda yaptığınız birçok şey tırnaklarınıza sandığınızdan daha fazla zarar veriyor. Bir tırnak güçlendirici kullanarak tırnaklarınızı ihtiyacı olan şekilde besleyebilir ve eski sağlıklı hallerine döndürebilirsiniz. Az miktarda doğru bakımla tırnaklarınızı çok kolay bir şekilde güçlü ve sağlıklı tutabilirsiniz. 


Daha önce hazır tırnak güçlendirici kullandıysanız ojenizin altına baz olarak sürerek uygulandıklarını biliyorsunuz. Bu tırnak güçlendiriciler tek başlarına da uygulanabiliyor ve tek başına uygulayan kadınlar sonradan herhangi bir şekilde bu cilayı çıkarma ihtiyacı hissetmiyor. Ancak çıkartmak isterseniz tırnaklarınıza zarar vermemek için aseton içermeyen bir oje çıkarıcı yardımıyla çıkarmalısınız. 


  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı ince kıyılmış sarımsak (isteğe bağlı)

Malzemeleri bir kâsede karıştırın. Tırnaklarınızı karışıma batırın ve 10 dakika bekletin. Zeytinyağı, nemlendirici ve güçlendirici özellikleriyle tırnaklarınızı derinlemesine besler ve bakım sağlar. Limon ise dezenfekte edici özellikleriyle tırnaklarınızın temizlenmesine ve güçlenmesine yarar. İnce kıyılmış sarımsak kullanarak bir macun haline getirdiğiniz karışım ise tırnak uzamasını ve güçlenmesini sağlayan yoğun bir bakım sağlar. Bu karışımı haftada 2-3 kere rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Buna ek olarak günlük tırnak bakımınızda Hint yağı kullanarak tırnaklarınızın daha da güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Tırnaklarınıza uyguladığınız güçlendirici bakımla birlikte tırnak etlerinizi de yumuşatmak için günlük olarak bakım yağı uygulamayı unutmayın. Böylece yumuşacık ve beslenmiş ellere kavuşacaksınız. 

Bonus: Evde manikür pedikür için 6 ürün önerisi


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog