EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - SAÇ

Saçların hızlı uzamasını sağlayan 7 etkili ipucu

Anlık bir kararla kestirdiğiniz saçlarınız ne yaparsanız yapın bir türlü uzamıyor mu? Doğru yöntemleri uygulayarak ve biraz da sabrederek saçlarınızı eski haline geri getirebilirsiniz. Saçlarınızın gücünü kaybetmemesini ve sağlıkla uzamasını istiyorsanız bu önerilere mutlaka göz atın.

profil
BT Ekip
12.11.2021
Saçların hızlı uzamasını sağlayan 7 etkili ipucu

Duş alırken saç diplerine masaj yapmak en etkili ipuçlarından biri. Bu yöntem saç köklerindeki kan akışını hızlandırdığı için saçın hızlı uzamasına olanak sağlıyor. Üstelik araştırmalar da saç diplerine yapılan masajın saçları güçlendirdiğini ortaya koyuyor. Ayrıca bu yöntem rahatlamanıza ve günün stresini atmanıza da yardımcı.


Birçoğumuz saçlarımızı kestirmekten korkarız. Ancak saçların ucundaki kırıkları düzenli olarak aldırmak saçın daha hızlı ve sağlıklı uzamasına destek olur.


Saçlar için kullanılan doğal yağlar kepeği engellemekle ve saç derisindeki kuruluğu gidermekle kalmıyor, aynı zamanda saçların hızla uzamasını da sağlıyor. Kısa sürede saçlarınız uzasın istiyorsanız Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, badem yağı, argan yağı gibi ürünlerden faydalanabilirsiniz.


Her gün saç yıkamak saçlı derinin koruyucu florasını bozabilir. Oysaki saç derinizdeki yağ saçlarınızı besler. Koruyucu bakterileri yok etmemek için saçlarınızı her gün yıkamayın.
 


Saçları çok sıcak suyla yıkamak saçlarınız için yıpratıcı olabilir. Bu durum aynı zamanda saç derisinin kurumasına yol açarak kepek oluşumunu da artırır.


Saçları taramak aslında saç diplerine masaj etkisi yapar. Ancak bakım spreyi kullanmadan çok kuru bir şekilde taranan saçlar kolayca kopabilir, bu durum da saçların uzamasını geciktirir.


Saçlarınıza yaptığınız bakım kadar doğru beslenmek de saçların hızlı uzamasında etkili rol oynuyor. Faydalı besinler yediğinizde ve bol su içtiğinizde saçlarınızın daha hızlı uzadığına şahit olacaksınız.

Bonus: En iyi 12 saç bakım serumu


Önceki ve Sonraki
Haberler