EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - EV

Kahve bahane, fincanlar şahane!

5 çaylarının, kahvaltıların ve kahve saatlerinin yıldızı artık sizsiniz. Çaylarınıza ve kahvelerinize eşlik edecek bu tasarım harikası bardaklar ile ister kendinizi şımartın ister davetlerinizde misafirlerinizin çay-kahve keyfine yaratıcı bir ruh katın. Bi’ kahve?

profil
BT Ekip
12.11.2021
 Kahve bahane, fincanlar şahane!

Fransız porseleni kullanılarak tamamen elde üretilen bu fincanlar, incecik dokularıyla leziz bir deneyim sunmak ve kahvelerin tadını eşsiz kılmak için tasarlanıyor.

 

 Kahve bahane, fincanlar şahane!

El emeği ile üretilen, sade ve yalın olarak tasarlanan kahve fincanları, ev dekorasyonunuza da ekstra şıklık katacak.


Algon Deca serisi, modern çizgilerden hoşlananlara göz kırpıyor. Tamamı Fransız Limoges porselen hammaddesi ve gıda ile temasa uygun malzemeler kullanılarak el işçiliği ile üretiliyor.


Sıradan olmayan, farklıyı arayan kahve tutkunları için keyifle hazırlanmış ve tamamı el emeği olan bu ürünler, bir reklamcının seramik macerasını ortaya koyuyor. Her ürün kişiye özel hazırlanıyor.


Geometrik formları pastel renk paletiyle buluşturan elele x elele, *dali* ve *gogh* adını verdiği mug tasarımlarıyla günlük yaşamı renklendirirken, ergonomik kulp tasarımlarıyla da farklı tutuş deneyimleri yaratıyor.


Kydonia fincanlar, ismini Ayvalık’ın antik isminden alıyor. Alman stoneware çamurdan üretiliyor ve her biri oymaları ile birlikte tamamen elde yapılıyor.


Ne kadar özel olduğunuzu anlamak için ya da bunu sevdiklerinize göstermek için işte size bir fırsat. Tüm fincanlar kişiye özel olarak üretiliyor. Tamamı el boyaması veya el yapımı olan fincanlar fırçadan fincana geçen sıcak ruhuyla, harika bir hediye alternatifi olabilir.


Ürünler, topraktan gelen bir sanat olan Çini sanatından ilham alınarak hazırlanıyor. Çini kil çamurundan özel olarak işlenip şekil veriliyor ve ortaya birbirinden şık ve dikkat çekici bu bardaklar çıkıyor.


Birbirinden şık ve el yapımı olan bardakların yapımında 24K altın kullanılıyor. Farklılıkların kusur olmadığı, her ne kadar birbirine benzese de aslında her şeyin eşsiz olduğu düşünülerek hazırlanan bu fincanlar, bir aile yadigarı meslek olup hikayelerini dönüştürmeye devam ediyor.


Gövde tasarımı minimalizm, detay ve renkleri pop up akımından ilham alınarak hazırlanan Bouche Serisi, çarpıcı tasarımlarıyla kahve keyfini ikiye katlıyor.


Tasarımlar yapılırken öncelikle özgün olmasına dikkat ediliyor ve sonrasında doğanın her parçası ilham veren temel öğeleri oluşturuyor. Bardaklar; hayvanlar, bitkiler veya onların dokularını temel alarak, kendilerine özgün yorumlarla harmanlanıyor.


Bu yaratıcı desenlere sahip bardaklar, çeşitli renklerde ve hemen her desende kullanılan Olima kızlarının simgelediği, etrafına neşe saçan, mutluluk veren, hayata güzel bakan, içindeki güce inanan, özgür bir gezgini temsil ediyor. Her biri kendi içinde farklı ama yan yana geldiklerinde bir bütün…


Dalmaçya desen ve yuvarlak formun verdiği mutluluk hissi ile üretilen tasarımlar, sütlük seçeneğiyle birlikte kahvelerinize eşlik ediyor.


Renkler, desenler, puantiyeler ve incecik seramik fincanlar! Kahve saatlerinizi daha kaliteli ve özel kılacak fincanlar, sıraltı tekniğiyle yapılmış; ince yapıda ve gıdaya uygunlar.


Whisper of Stones koleksiyonu, doğadaki taşların desenlerinden ve dokularından ilham alarak tasarlanıyor. Koleksiyona ait her bir ürün, tornada çekilerek el yapımı olarak üretiliyor.


Çoğunlukla seramik ürünlerin üretildiği bu resim ve seramik atölyesinde; malzemenin saflığı, karakteri, pürüzlü/pürüzsüz yapısı ile ilkel olanın çağdaş hale getirilmesi amaçlanıyor. Tüm bunlar özünde temiz ve basit estetiği korurken gerçekleşiyor. Bu saflık da göz alıcı Zoks ürünlerini oluşturuyor.


Özel sıraltı boyalarla dekorlanmış porselen bardakların tamamı, yerli hammaddelerden oluşuyor. Suluboya tekniği ile dekorlanıp sırlanan porselen bardaklar; yüzde 10 saf altın içeren özel dekor boyasıyla boyanıp tekrar pişiriliyor.


İlhamını Rukiye isminden alan, büyüleyici ve sihirli anlamına gelen el yapımı seramik demlik ve fincanlar çay-kahve keyfinizi daha renkli ve sihirli hale getirecek.


Ürünler sadece elde şekillendirilip renklendiriliyor, seramikten oluşuyor ve her bir parça kişiye özel hazırlanıyor.


Dünyadaki modern sanat anlayışını yansıtmayı hedefleyen markanın hem şık hem de sanatsal tasarımları, kahve keyfine ilham katıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler