EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Yaz makyajı için ipuçları

Sıcak yaz günlerinde hem doğal hem de bakımlı görünmenin püf noktaları neler? Makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar önerilerde bulundu.

profil
BT Ekip
03.07.2019
Yaz makyajı için ipuçları

Makyaj artisti Hamiyet Akpınar, sıcak yaz günlerinde ve plajlarda güzelliğinizden ödün vermeyecek ufak dokunuşlar için sırlarını paylaştı.

 

1. Güneş ışınlarından korunmak

Güzel bir cilde yatırım yapmak için güneş ışınlarından korunmak gerektiğini hatırlatan Hamiyet Akpınar, plajlarda faktör korumalı BB krem ya da renkli güneş koruyucuların hayat kurtardığını söyledi.Güneş lekeleriyle savaşmak için ise leke görünümünü azaltmak adına ince yapılı ve güneş korumalı waterproof pate kremleri kullanmanızın ideal olduğunu vurgulayan Hamiyet Akpınar, yazın cildimiz su kaybettiği için bol sıvı tüketilmesini ve cildin yoğun bir şekilde nemlendirilmesini tavsiye etti.
 

2. Işıltılı ve doğal bir görünüm

Akpınar, “Uygulama öncesi yüzünüzün ışıldaması için makyaj bazı da tercih ederek, parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Yanaklarınıza renk katmak için sıvı formdaki allıklar, bronzlaştırıcı pudralar, gözleriniz için ise jel far ve su geçirmez özellikte bir maskara kurtarıcınız olacaktır. Doğal tonlardaki dudak parlatıcıları ve kaş sabitleyiciler de plaj makyajı için ideal!” diyerek pürüzsüz ve canlı bir görüntüyle tatilinizin keyfini çıkarmanız için plaj makyajının püf noktalarından bahsetti.
 
3. Plaja özel makyaj çantası
Kalıcı olarak bilinen birçok markanın ürünlerinin de bazı tenlerde sıcağa bağlı olarak akabildiğini, bu nedenle makyajın şart olduğunu düşündüğümüz noktada doğru bir güzellik merkezinde iyi bir kalıcı makyaj da yapılabileceğine değinen Akpınar, kendisinin güneş koruyucu, doğal dudak rengi nemlendirici, su geçirmez kalem, rimel ve kaş rimeli kullanarak plajlarda fresh görünüm sağladığını söyledi.

Önceki ve Sonraki
Haberler