EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Çocuklara özel 6 yaz atölyesi

Yaz ayları çocukların hem arkadaş edinebilecekleri hem de yeteneklerini geliştirebilecekleri atölyeler için ideal bir dönem. Ailenizin Temmuz ayı ajandası için dikkat çeken programları bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
03.07.2019
Çocuklara özel 6 yaz atölyesi

Akbank Sanat Temmuz ayı boyunca çocuklara özel atölyeler düzenliyor. 4-12 yaş arasında, her bir yaş grubuna özel olan programlar 6 Temmuz Cumartesi günü başlayacak. Atölyeler arasında linol baskı, mobil heykel, kupa, çanta, mozaik atölyelerinin yanı sıra ünlü ressamlar Kandinsky ve Mondrian'ın tanıtıldığı programlar var. 

Ayrıntılı bilgi için: [email protected]  0212 252 35 00


Pera Müzesi Öğrenme Programları, “Mürekkepten: Çin Güncel Sanatından Yorumlamalar” sergisi kapsamında 4-12 yaş grubu çocuklara yönelik yaz atölyeleri düzenliyor. 2 Temmuz’da başlayan atölyelere katılan çocukların birbirinden yaratıcı üretimlerinden bir seçki, 8 Ağustos’ta “Yaz Yaz Yaz’” sergisinin üçüncüsünde izleyicilerle buluşacak.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0212 334 99 00 (4) [email protected]


Kanyon Temmuz ayı boyunca her cuma günü Türkiye’nin ilk çağdaş ve modern sanat müzesi İstanbul Modern ile atölyeler düzenliyor. 6-12 yaş çocukların kakao, kahve, nar suyu gibi organik malzemeler kullanarak oluşturdukları Kakaolu Resimler atölyesi, İstanbul Modern tarafından tasarlanan ve üç boyutlu olarak tasarlanabilecek Hayalimdeki Park atölyesi, her pazar, 3-5 yaş arası çocukların aileleri ile birlikte katılacakları, organik malzemeler kullanarak oyun hamurları üretmenin yöntemlerini ve ürettikleri hamurdan hayvan heykellerini ortaya çıkardıkları Hamurdan Heykeller ve kendi masal kahramanlarını, mekanları ve olayları belirleyerek, temsillerini gerçekleştirdikleri sahneleri üç boyutlu olarak tasarladıkları Bir Tiyatro Sahnesi atölyelerine katılan çocuklar keyifli deneyimlerle birlikte yaratıcılıklarını da geliştirecekler.


Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın, çocukların tatilde hem eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayan, hem de eğitimlerine katkıda bulunan ücretsiz "Yaz Etkinlikleri" 17 Haziran’da başladı ve 2 Ağustos'a kadar sürecek. TEGV ile çocuklar birbirinden güzel aktivitelerde bulunarak tatil günlerini eğlenceli ve verimli bir şekilde değerlendirebilecekler. Yaz Etkinlikleri kapsamında sanattan spora, beslenmeden müziğe ve bilime kadar birbirinden farklı ve eğlenceli etkinlikleri çocuklara sunuluyor. Çocuklar ayrıca gönüllüler ile birlikte kültür ve çevre gezilerine katılıp, bahçe ve kutu oyunları oynayıp, film saatlerine katılabiliyorlar. Programlar Türkiye genelinde 72 TEGV etkinlik noktasında gerçekleşecek. 


20 farklı ülkeden kampçı ve eğitmene ev sahipliği yaparak, gençlere vize almadan dünya ile tanışma fırsatı sağlayan Uluslararası Gençlik Kampı, bu sene Uludağ’da 12 Temmuz – 9 Ağustos arasında ikişer haftalık dönemlerde düzenleniyor. 13-16 yaş arasındaki katılımcılar, iki hafta boyunca sanattan spora, takım oyunundan sosyal sorumluluk projelerine kadar 36 farklı etkinliğe katılıyor. Kamp programına bu yıl Almanya, ABD, İsviçre, İspanya, Avusturya, Hırvatistan, Hindistan, Finlandiya, Rusya, Nijerya, Kanada, Azerbaycan, Türkiye, Ukrayna ve daha pek çok ülkeden gençler geliyor.


İstanbul Kartal sahilinde bulunan İstMarina Temmuz ayı boyunca her hafta sonu çocuklara özel atölyeler düzenliyor. Tüm çocukların ücretsiz katılımıyla gerçekleşecek olan çalışmalar ile çocukların hem aileleriyle keyifli vakit geçirmesi hem de eğlenirken öğrenmeleri amaçlanıyor. 6 Temmuz mozaik ve 7 Temmuz çim adam yapımı ile başlayacak olan programda, takip eden hafta sonlarında saksıda çiçek, kozalak, baykuş, uçurtma, kukla yapımı gibi atölyeler var.


Önceki ve Sonraki
Haberler