EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Kozmetik kraliçesi 5 ünlü

29 Temmuz Dünya Ruj Günü dört bir yanda etkinlikler ve alışveriş fırsatları ile kutlanıyor. Makyajın kilit noktası ruj ile taçlanan bugünü, kariyerine kozmetik kraliçesi olarak devam eden 5 ünlü isme odaklanarak kutluyoruz.

profil
BT Ekip
29.07.2019
Kozmetik kraliçesi 5 ünlü

Müzik kariyerini marka elçisi, girişimci ve son olarak kreatif direktör olarak taçlandıran Rihanna geçtiğimiz ay, 31 yaşında Forbes dergisi tarafından 'dünyanın en varlıklı kadın müzisyeni' ünvanını kazandı. Fenty Beauty ile başarılı bir girişim gerçekleştiren Rihanna, geçtiğimiz aylarda LVMH Grubu çatısı altına giren lüks moda markası Fenty ile zirveye ulaştı.


Henüz 21 yaşında, model, girişimci bir iş kadını ve genç bir anne… Khloe-Kim Kasdashian kardeşlerin üvey kardeşi olarak anılmanın oldukça ötesine geçen Kylie Jenner, 2015 yılında kurduğu Kylie Cosmetics ile 2018’de ‘dünyanın en genç milyarderi’ ünvanını kazanarak aynı ünvanı 23 yaşında kazanan Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'in tahtına geçti.


Kardeşleri Kylie ve Kendall Jenner’ın ardından 2017'de kozmetik sektörüne kendi markasıyla giren Kim Kardashian, KKW Beauty adlı markası ile yalnızca internet üzerinde satış yapıyor. Ünlü yıldızın milyon dolarlık bir şirket haline gelen kozmetik markası geçtiğimiz kış lanse edilen kırmızı ruj ile gündeme oturmuştu. 


Victoria's Secret ile üne kavuşan Avustralyalı model, sağlıklı yaşam tutkusuyla biliniyor. Yalnızca organik beslenen Miranda Kerr, cilt bakımında da doğal ürünler arayışına girdiği 2006 yılında kendi markasını kurdu. Avustralyalı yerlilerin kullandığı ‘noni’ adlı meyvenin ana etken olduğu ürünlerin 25 ülkede 2 bin 500 mağazada satışı yapılıyor. 


Ünlü yüzlerin en yeni kozmetik yatırımcısı, tanıtım videosunu 'Dünyanın ihtiyacı olan en son şey yeni bir kozmetik markası fakat bu çok kötü' sözleriyle açan Lady Gaga oldu. 'Bizim evimiz, sizin kurallarınız' diyen Haus Laboratories ürünleri 15 Temmuz'dan beri Amazon.com üzerinden sipariş edilebiliyor. Koleksiyonun tümü ise Eylül ayında satışa çıkacak... 

Bonus: Bu yazın makyaj trendlerinden mercan rengi rujlara yakından bakmak ister misiniz? 


Önceki ve Sonraki
Haberler