EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Mercan rengi en iyi 10 ruj

2019 yılının rengi olan Mercan yaz makyajı için ideal bir seçim. Özlem Özkan sezonun öne çıkan rujlarını nemlendirme, kalıcılık ve ton açısından değerlendirdi.

profil
BT Ekip
03.07.2019
Mercan rengi en iyi 10 ruj

Bence gerçekten dokusu ve pigmentasyonu eşsiz. Açıkçası bugüne kadar kullandığım en kaliteli rujlardan biri olduğunu düşünüyorum.


Coral Bliss 'Cremesheen' adlı özel bir formüle sahip, bu yüzden daha opak ve daha canlı duruyor dudaklarınızda. Rengi tam anlamiyla Coral yani 'Mercan'. Yaz için çok uygun, cıvıl cıvıl bir renk bence ve hemen hemen her cilt tonuna yakışır bir ruj.


Balmumuyla geliştirilen ve dolgun görünüm vermeyi vaat eden bir ruj serisi.Bu serideki rujların hiçbiri aşırı örtücü ya da mat değil ama renklerini çok güzel veriyorlar. Bu rujların benim için en büyük artısı, yapılarının muhteşem olması. Lip balm yumuşaklığında. Dudakta hiç ağırlık yapmıyor ve dudakları kurutmuyor.


Mükemmel nemlendirme için E vitamini, akşam çiçeği ve avokado yağı içeren bir formüle sahip ince ve şık bir ruj. Bu jel ruj, krem formülü ile özel, kalıcı parlak ve zengin rengi birleştirip kolay bir şekilde dağılıyor. Yapısı oldukça yumuşak diğer rujların üstüne sürerseniz hafif parlaklığıyla çok seveceksiniz.


İçeriğinde bulunan shea yağı sayesinde dudakların nemini korumasına yardımcı olan kremsi yapılı rujlardan biri de supermatte lipstick, beyaz veya buğday tenliyseniz bu ruj tam size göre. Pembe alt tonlu bir bej rengine sahip olan bu ruju makyaj çantanızdan ayıramayacaksınız. Satin bitişi ve nemlendirici yapısı ile dudaklarınızı kurutmadan sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlayacak. Kalıcığı ise diğer satin rujlar ile aynı.


Her yerde kullanabileceğiniz kusursuz opak süper mat ruj... E vitamini, Avustralya fındığı ve avokado yağı dudakları nemlendirmeye ve dolgun göstermeye yardımcı. Mat, pürüzsüz görünüyor ve dudaklarda eşit bir şekilde dağılıyor. Uzun zamandır kullandığım kalıcılığı oldukça başarılı, herkesin markasını sorduğu ruj! Makyaj çantamdan asla ayırmadığım favorilerimden biri oldu.


Revlon bu sevimli mercan bazlı şeftali ile çok hoş bir renk yakalamış. Gölgesi süper ince, iyi bir pigmentasyon ile uzun süre kalıcı. Ayrıca dudakları kurutmuyor,  nemlendiriyor. 


Kalıcılığı hiç fena sayılmaz, ayrıca diğer mat rujlar gibi dudakta pütür pütür olmuyor, iyi nemlendiriyor diyebilirim. Sanırım diğer renklerini de edineceğim.Tek kat sürümde bile istediğiniz performansı alabileceğiniz kahverengi alt tonlu bir mercan rengi.


Dudaklarda kadife etkisine sahip olacağınız bu ruj ince ve hafif yapılı formülü ile tek sürüşte yoğun renk veriyor. Pürüzsüz ve mat görünüşüyle şıklığı yakalayabilirsiniz. 


Uygun fiyatlı olmasına rağmen gayet başarılı bir performansa sahip olan Golden Rose'un Velvet Matte serisi rujları mat yapıda ve oldukça kalıcı. Serideki 21 numaralı ruj ise içinde kiremit tonu bulundurmayan şeftali mercan arası bir renk. Yaz için çok uygun...


Önceki ve Sonraki
Haberler