GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

TikTok’tan güneş yanığı tedavisi için tavsiye: Aloe Vera

Yazın birçok kişinin yaşadığı güneş yanığından muzdarip olursanız, çareyi Aloe Vera bitkisinin jelinde arayabilirsiniz. TikTok’ta 2 milyardan fazla görüntülenen #aloevera hashtag'i, yanıklara karşı etkili ve acil müdahale için evinizde Aloe Vera yetiştirmenizi öneriyor

TikTok’tan güneş yanığı tedavisi için tavsiye: Aloe Vera

Güneşin etkisini iyice gösterdiği, kavurucu sıcakların hayatımızı etkilediği bugünlerde imkanı olanlar kendisini deniz ya da havuza atıyor. Ama güneşe maruz kalmanın neden olduğu cilt koşullarını da unutmamak gerek. Güneş kremi kullanmak her zaman aklınızın ucunda olmalı ama yine de güneş yanığı kurbanı olursanız, TikTok'un size sağlam bir tavsiyesi var: Kendinize bir Aloe Vera bitkisi satın alın.

TikTok’ta 2 milyardan fazla görüntülenen #aloevera hashtag'i ile, çok uzun zamandan beri tedavi ve rahatlama amaçlı kullanılan bu harika bitki, viral olmanın tadını çıkarıyor.

Aloe Vera, binlerce yıldır tıbbi bir tedavi aracı olarak kullanılıyor ve ihtiyacınız olan sonuçlara bağlı olarak topikal veya oral olarak uygulanabiliyor. Tipik olarak nemlendirme amacıyla kullanılıyor ama herhangi bir yaralanma veya lezyon için de yardıma koşuyor. Bu nedenle de birçok ürünün içeriğinde bu mucizevi bitki bulunuyor.

Ama birçok insan, serum veya nemlendirici maske olarak doğrudan kullanmak amacıyla buzdolabından taze bir Aloe Vera bitkisinin jelini bulunduruyor. Bu mucizevi bitkinin yardıma koştuğu alanların başında ise yanıklar geliyor. İster güneş yanığı, ister başka bir yanık olsun; taze bir Aloe Vera bitkisinin jelini hemen o bölgeye uygulayarak rahatlayabilirsiniz.

Ama tabii siz, Aloe Vera’ya güvenmeden önce, kendinizi korumak için gerekli tedbirleri aldığınızdan emin olun. Çünkü önleyici tedbirler almak, her zaman bir tedavi bulmaktan daha iyidir.

Önceki ve Sonraki
Haberler