MODA - TRENDLER

New Balance, dünyaca ünlü markalarla yaptığı iş birlikleriyle yıldızını parlatıyor

Son dönemde ünlülerden de büyük ilgi gören New Balance, dünyanın önde gelen markaları ve sporcularıyla yaptığı iş birlikleri ile popülaritesini artırıyor. İş birliklerinden doğan spor ayakkabılar, iddialı tasarımları kadar rahatlıkları ile de dikkat çekiyor. New Balance’ın son dönemde iş birliği yaptığı markaları ve bu iş birliklerinden doğan spor ayakkabıları sizler için derledik

New Balance, dünyaca ünlü markalarla yaptığı iş birlikleriyle yıldızını parlatıyor

New Balance'ın popülaritesi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. El işçiliğine önem veren marka, dayanıklı ve rahat ayakkabılar üretmek için yüksek kaliteli malzemeler kullanıyor. Dayanıklılığa ve rahatlığa değer veren müşteriler de markanın ürünlerine büyük ilgi gösteriyor.

Ama New Balance popülaritesini sadece ürünlerine değil; ünlü sporcular, takımlar ve diğer markalarla yaptığı iş birliklerine de borçlu. Kawhi Leonard, Jaden Smith ve Sydney McLaughlin gibi profesyonel sporcularla yaptığı iş birlikleri sayesinde marka, çeşitli kültürel ve spor alanlarına girmeyi başardı.

Marka her yıl farklı markalarla yaptığı iş birliklerinden doğan ve spor ayakkabı kültürüne ilgi duyan kişiler arasında anında popüler olan çeşitli modeller piyasaya sürüyor. Markanın 2022'de piyasaya sürdüğü NB x Ganni 2002R spor ayakkabıları ve BAPE x NB 57/40 büyük ilgi görmüştü. New Balance, bu yıl da spor ayakkabı dünyasına harika modeller hediye etmeye hazır. İşte New Balance’ın geçtiğimiz yıl ve bu yıl iş birliği yaptığı markalar ve bu iş birliklerinden doğan en gözde spor ayakkabılar...

Stone Island ve New Balance, uzun vadeli bir iş birliği içinde. Bu iş birliğinden doğan Stone Island x New Balance Fuelcell C_1 ayakkabı; her iki markanın da özünde bulunan yenilik ve işçiliğe olan bağlılığı temsil ediyor.

Stone Island'ın tekstil yenilikleri mirası; ayakkabının sentetik ve organik pamuğu birleştirerek tasarlanmış sayasında yansıtılıyor. FuelCell orta taban ve karbon fiber plaka, New Balance'ın üstün performans teknolojisini gösteriyor.

İlk FuelCell C_1 renk grubu, arşivdeki '990 Stone Island giysilerinden ilham alan bir renk paleti ve kamuflaj desenine sahip. Topuğunda Stone Island logosu yer alan ayakkabının fiyatı ise 232 dolar.


Büyük beğeni kazanan bir dizi modelin ardından, Teddy Santis'in Aimé Leon Dore'u bir 550'lik paket daha piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 550'nin yen iki modeli, sonbahar tonlarına sahip; bir çift kestane rengiyken diğerinin rengi ise krem. Tüylü dokulu süetten sayaya sahip olan her iki renkte de dilde ve topukta ALD x NB logosu bulunuyor. Aimé Leon Dore x NB 550 koleksiyonu, AimeLeonDore.com'da 130 dolara satın alınabiliyor.


New York'ta bulunan bir kaykay mağazası olan Poets, New Balance’ın iş birliği yaptığı markalardan biri. İki marka, NB'nin kaykay koleksiyonunun bir parçası olan NB Tiago Lemos 1010 modelini piyasaya sürdü. Profesyonel bir kaykaycı olan Tiago Lemos, 1990'lardan etkilenen bir model olan Tiago Lemos 1010'un tasarımından sorumlu. Ayakkabıda tüylü süet kaplama çamurluklar ve topukların yanı sıra beyaz ağ temel ve deri saya bulunuyor. Spor ayakkabı, siyah çorap astarlarına ek olarak burun kısımlarında, topuklarda ve karakteristik ‘N’ amblemlerinde siyah süslemeler içeriyor. Ayakkabıların dillerinde, topuklarında ve iç tabanlarında bulunan Poets ve New Balance logosu, Sail Fuel Cell orta taban ve kauçuk dış taban ile tamamlanıyor.

NB and the Poets tarafından 15 Mayıs'ta satışa sunulan Tiago Lemos 1010’un fiyatı 120 dolar.


New Balance ve DTLR, Commonwealth of Virginia'dan ilham alan bir renk paleti ve tasarım öğeleri içeren sınırlı sayıda üretilen 2002R modelinde iş birliği yaptı.

DTLR x NB 2002R ‘Virginia Is For Lovers’; Virginia'nın eyalet sloganından ilham aldı ve klasik görünümü modern konfor ve performansla birleştiriyor. Ayakkabı; sloganın işareti olarak beyaz, siyah ve kırmızı renklere sahip.

DTLR x NB 2002R ‘Virginia Is For Lovers’; erkek, çocuk ve bebek bedenleriyle DTLR'ye özel olarak 165 dolara satışa sunuldu.


Teddy Santis ve New Balance, Aimé Leon Dore’un retro yinelemesine ek olarak ‘UNC’ renk grubunda yapılan ortak bir 650R modelini piyasaya sürdü. Aimé Leon Dore x NB 650R ‘UNC’, beyaz ve açık maviden oluşan iki tonlu bir görünüme sahip ve bilekli bir model.

Beyaz file ve eskitme deri, yüksek bilekli modelin topuklarında ve iç tabanlarında ‘New Balance’ ve ‘650’ marka yazısı yer alıyor. Bu, tasarımı daha da yükseltmeye hizmet ediyor. Sakız kauçuk dış tabanın ve beyaz orta tabanın nihai özellikleri ayakkabıyı tamamlıyor.

Aimé Leon Dore x NB 650R ‘UNC’, 165 dolara satılıyor.


Bodega x New Balance 610 ‘The Trail Less Taken’; dış mekanlardan ilham alan bir tasarıma sahip ve 2000'lerin trail-core'unun yeniden yorumu ile keşif duygusunu ateşliyor. Retro estetiğin ve en yeni yastıklama teknolojisinin birleşimiyle; ister yürüyüşe çıkıyor, ister market alışverişi yapıyor, isterseniz de en çılgın maceralarınızı fethediyor olun, 610'larınız her adımınıza ayak uyduracak şekilde tasarlandı.

Spor ayakkabının tasarımı, topukta ve bağcık yerinde gri süet vuruşlarla siyah yüzeylerle kontrast oluşturan mavi ve gri örgü taban katmanını sergiliyor. Mor ve sarı vuruşlar ise ayakkabının başından sonuna görünüyor. Yan tarafı süsleyen 3M New Balance logosu, ortadaki mor ‘N’ harfiyle zıtlık oluştururken, dili süsleyen bir yama Bodega ile New Balance arasındaki ortaklığı kutluyor.

Yola hazır performans için tasarlanan 610; C-CAP yastıklamalı siyah, gri ve beyaz bir orta taban ile üretilmiş ve benzersiz tutuş ve stabilite sağlamak için tırtıklı bir dış taban ile tamamlanmış. Rahatlığın göz önünde bulundurulduğu ayakkabıp; topuk ve dilinde açık mavi çekme kulakçıkları, ayak parmağına kadar uzanan güncellenmiş bir bağcık tasarımı ve ayağınızı güvende tutmak için bağcıklı bir tog ile tamamlanmış. Ayakkabının fiyatı ise 160 dolar.


New Balance ile GANNI iş birliğinden doğan GANNI x New Balance 1906; iki markanın 2022'de piyasaya sürdüğü 2002R modelin devamı niteliğinde. Nötr tonlara sahip olan ayakkabı, ince ve cesur vurgularla öne çıkıyor. File saya ve pürüzsüz deri kaplamalar, beyaz bir tonda tasarlanmış ve düz siyah süslemeler, iç astarlar ve benekli bağcıklarla vurgulanmış. Ayakkabının boğazında GANNI logosu, topuk çıkıntılarında ise ‘N’ logosu yer alıyor. Orta tabanlar, görünümü tamamlamak için soluk gri bir zemin ve gizli vurgu notaları ile işlenmiş.


New Balance ve Miu Miu, geçtiğimiz Ocak ayında klasik New Balance 574'ün yeni bir versiyonunu piyasaya çıkardı. Modeller, Miu Miu'nun Paris Moda Haftası kapsamındaki İlkbahar/Yaz 2022 defilesinde yıpranmış, jean spor ayakkabılarıyla podyumda yürüdü. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra New Balance ve Miu Miu, İlkbahar/Yaz 2023 sezonu için 574'lerin yeni modelleri için yeniden bir araya geldi. Bir önceki ayakkabının eskitilmiş görünümünü koruyan her iki marka, ürün yelpazesini üç yeni renk grubunu içerecek şekilde genişletti: Fringed Blue, Mermer Efektli Konyak Denim ve Blanched White Leather.

Fringed Blue, bembeyaz bağcıklarla zıtlık oluşturan klasik bir mavi jean'i taklit ederken, Cognac hem ayakkabının, hem de bağcıkların tamamında koyu bir kahverengiye bürünüyor. Seriyi tamamlayan Beyazlatılmış Beyaz Deri, jean tekliflerine alternatif sunuyor.

Her spor ayakkabı, New Balance logosuyla birlikte Miu Miu el yazısıyla basılmış bir dile sahip. Beyaz kauçuk taban, yumuşak bir yastık çekirdeği olan ENCA ile donatılmış ve iç kısımda çift markalı iç taban bulunuyor.

Yeni New Balance x Miu Miu spor ayakkabı serisi, dünya genelindeki Miu Miu mağazalarında ve Miu Miu'nun web sitesinde satılıyor. Fringed Blue ve Cognac Denim’in fiyatı 950 dolarken, Beyazlatılmış Beyaz Deri modelin fiyatı ise 1.020 dolar.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog