EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Tazelenmiş genç bir cildin sırrı

Çok yakında 14 Şubat etkisiyle dört bir yanımızı gül demetlerinin sarması an meselesi. Romantik ve bir o kadar da klasik bir hediye olan güllerin aslında cilt bakımında önemli bir yeri olduğunu biliyor muydunuz?

profil
BT Ekip
16.01.2017
Tazelenmiş genç bir cildin sırrı
Sıkı ve tazelenmiş genç bir cildin sırrı

Taze Isparta güllerinden geleneksel yöntemlerle damla damla distile edilen doğal gül suyu, gözenek sıkılaştırıcı etkisi ile cildinizin pürüzsüz ve taze bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Örneğin yorgun görünümlü, şişen gözleriniz için buzdolabında beklettiğiniz gül suyunu pamuğa damlatarak göz altınıza uygulayın. Bu bölgenin hemen canlandığını fark edeceksiniz. Ayrıca kış aylarında doğal bir nemlendirici etkisi de bırakır.

Tazelenmiş genç bir cildin sırrı

Güllerin antioksidan etkisini keşfetmeyi unutmayın. Antioksidan yönünden zengin olan doğal gül suyu, cildi dış etkenlerden korur, yatıştırır ve ışıltı verir.

Tazelenmiş genç bir cildin sırrı

Yüz yağları gün geçtikçe günlük cilt bakım rutinimizde önemli bir yer almaya başladı. Bunların en dikkat çekeni ise gül yağları oluyor. Gülsha’nın geliştirdiği ‘Gece Gül İksiri’  siz uykudayken cildin onarım sürecine eşlik eder, toparlanmasına, canlanmasına ve daha genç bir gönüme kavuşmasına yardımcı olur. Ciltte ileride oluşacak kırışıklıkları önlemek amacıyla yaşlanma karşıtı etkisiyle bilinen esansiyal gül yağı cildin elastikiyetini arttırır. Yapmanız gereken ‘Gece Gül İksiri’nden birkaç damla avucunuza damlatmak ve dairesel hareketlerle cildinize yedirmek. Ardından tek yapmanız gereken güzellik uykunuzun tadını çıkarmak.

Tazelenmiş genç bir cildin sırrı

Anti-inflamutar besinler daha uzun, daha sağlıklı ve daha huzurlu bir yaşam sürmemize katkı sağlar. Peki güllerin de anti-inflamatuar içerdiğini biliyor muydunuz? Genellikle kırmızı meyvelerde rastladığımız bu madde güllerde de bulunuyor. Güllerle elde edilen doğal hidrolat yağ anti-inflamatuar etkisiyle cildinizdeki kabarık, şişmiş ve kızarmış noktaları yatıştırır. 

Tazelenmiş genç bir cildin sırrı
Önceki ve Sonraki
Haberler