EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Tatil çantanızda olması gereken 4 bakım ürünü

Tatilde de güzelliğinizi koruma altına almak ve her an bakımlı görünmek için hangi ürünleri yanınızda bulundurmalısınız? Nilay Yalçınkaya Güneş’in ve yıpratıcı yaz koşullarının etkisini göze alarak plajda da güzelliğinizi korumak için çantanızda bulundurmanız gereken bakım ürünlerini yazdı.

profil
Nilay Yalçınkaya
05.06.2019
Tatil çantanızda olması gereken 4 bakım ürünü

1. Güneş koruyucu
Artık hepimiz güneş ışınlarının zararlarını biliyor olsak da durumun ciddiyetini bir kez daha hatırlatalım. Yaz sonunda cildinizde kahverengi lekelerin oluşmaması ve oluşabilecek tüm tahribatların önüne geçmek için mutlaka cildinizi güneşten koruyun. Suya dayanıklı olanları tercih edebilirsiniz. 


2. Saç bakım ürünleri
Yazın en çok yıpranan bölgelerden biri de saçlar. Kuruyan, yıpranan ve matlaşan saçlarınızı canlandırmak için mutlaka yoğun bakım serumları ve maskelerden yardım alın. Bakım yağlarını gün içinde plajda saçlarınıza sürüp akşama yıkayabilirsiniz. Özellikle de saçlarınız boyalıysa renginin kalıcılığını sağlamak için SPF korumalı bakım spreylerini kullanın.

 

3. After Sun kremler
Güneş sonrası cilde kaybettiği nemi geri vermeye yardımcı olan after sun kremleri mutlaka bakım ritüelinize ekleyin. Banyo sonrası cildinize yoğun nem ve yumuşaklık sağlayacak bu zengin içerikli ürünler, cilt onarımına da destek vererek cilt kalitenizi de artıracak.

 

4. Dudak bakım kremi
Vücudumuzdaki en hassas bölgelerden biri de dudaklar. Kuruyan ve çatlayan dudaklarınızı besleyip onarmak için yanınızda her zaman besleyici bir dudak kremi bulundurun. Yaz için renkli olanlar şahane! 

 

Önceki ve Sonraki
Haberler