EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

T Bölgesinde yağlanmaya bakım önerileri

Cildiniz ne kadar kuru olursa olsun sıcaklaşan havalarla birlikte T bölgeniz normalden daha fazla yağlanmaya başlamış olabilir. Rahatsız edici parlak bir görüntünün yanı sıra bu yağlanma makyajınızın da kolay akmasına neden olur. Bu bölgedeki yağlanmadan sizi kurtaracak çözümleri inceledik. İşte önerilerimiz…

profil
BT Ekip
02.07.2016
T Bölgesinde yağlanmaya bakım önerileri

Buzun etkisi

Yaz aylarının vazgeçilmesi buzun bir etkisi daha. Bir beze sararak T bölgenize tutacağınız buz parçaları gözeneklerinizi küçültür, yağ ve kiri temizleyerek parlamayı engeller. T bölgesine 30 saniye buz gezdirerek bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yağların düşmanı tuz!

Tuzu suyla ıslatarak hafif bir macun kıvamına getirin ve T bölgenize birkaç dakikalığına uygulayın. Cildiniz tuzu bir kaç dakikada emer ardından sıcak su ile cildinizi durulayın. İşte pürüzsüz bir görünüm. Ancak bu uygulamanın dozunu kaçırırsanız cildiniz kurumaya başlar bizden söylemesi.

Salatalık mucizesi

Salatalık cildinizde doğal  ferahlama verir. Yüzünüze salatıklarla masaj yapın, içeriğindeki ferahlatıcı suyu cildinize rahatlama hissi verir.

Yağ emici mendiller

Gün içerisinde oluşacak yağlanmayı ve parlamayı aynı zamanda yağ emici mendillerle de giderebilirsiniz. Hem çok pratik hem de kullanımı çok kolay, mendille nazikçe yüzünüzdeki fazla yağı alın.

Önceki ve Sonraki
Haberler