EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Modellerin pürüzsüz ciltlerinin 3 sırrı

Yakından takip ettiğimiz dünyaca ünlü süper modeller günlük hayatlarında ki yoğun tempoya ve sürekli maruz kaldıkları ağır makyaja rağmen hepimizin imrendiği bir cilde sahipler. Sizin için hepsini araştırdık. İşte ünlü modellerin ciltlerini korumasının en önemli 3 sırrı...

profil
BT Ekip
16.09.2017
Modellerin pürüzsüz ciltlerinin 3 sırrı

Hepimizin bildiği gibi su içmek sağlığımız için çok önemli bir etkiye sahip. Uzmanlar su içmenin metabolizmamızı hızlandırıp kilo vermemizi sağladığını söylese de suyun cildimiz için de çok önemli bir rol oynadığını da söylemeden geçmiyorlar. Cildinizin sağlıklı bir şekilde görünmesi için cildinizi nemli tutmanız çok önemli. Bu nemliliği sağlamak istiyorsanız günde 1.5 - 2 litre su içmeniz gerekiyor.

Dünyaca ünlü süpermodellerin ciltlerinin sırlarını anlatırken söylediği en kolay tavsiye çok fazla su içmek. Eğer günlük hayatınızda su içmeyi çok fazla tercih etmiyorsanız bunu kolaylaştırmak için sabah kahvenizi bir fincan yeşil çayla değiştirebilirsiniz. Yeşil çay antioksidanlar ve anti-inflamatuar içerdiği için cildinizi koruyacak özelliğe de sahiptir. Ayrıca ofisinizde masanızın üzerinde bir sürahi bulundurursanız gün içerisinde onu gördükçe su içme miktarınızı arttırabilirsiniz.

 

 

Modellerin pürüzsüz ciltlerinin 3 sırrı

Küçükken annelerimizin bizleri uyutmak için yaptığı onca çaba o zamanlar bize çok saçma gelse de uykunun bizim için ne kadar önemli olduğunu şimdi yavaş yavaş anlıyoruz. Uyku, yalnızca bizim gün içinde konsantre olabilmemiz veya hormonlarımızı düzenlemek için değil, aynı zamanda cildinizin onarımının gerçekleştiği en önemli anlar biz uykudayken oluyor. Geceleri kaliteli bir uyku uyuduğunuzdan emin olun. Çarşaflarını haftada bir, yüksek ısıda yıkayın.  Yastık kılıfları üzerindeki bakteriler alerji yapıp cildinizin tahriş olmasına neden olabilir. Şilteniz çok eskiyse değiştirin. Karanlık bir odada uyumaya çalışın. Çünkü melatonin dediğimiz ve bizim için çok önemli olan bu hormon geceleri sadece 23.00 ve 05.00 saatleri arasında ancak karanlık bir odada uyuyorsanız salgılanır. Derin bir uykuyla hem kendiniz hem de cildiniz dinlenir. Cildiniz için çok fazla bütçe ayırmak istemiyorsanız uykunuz dikkat ederek cildiniz koruyabilirsiniz. 

Modellerin pürüzsüz ciltlerinin 3 sırrı

Temizlik cildimizi korumak için en önemli 3 kuraldan bir tanesi. Fakat temizlik işlemini yaparken her ne kadar temizleme aletleri ve sert fırçaların yüzümüzü daha çok temizleyeceğini düşünsek de aslında bunlar bizim cildimize zarar veriyor. Cildimizi en nazik, en hassas yollarla temizlemeye çalışın çünkü hızlı ve dikkatsizce yaptığımız yüz temizliği cildinizin daha çok yağlanmasına neden oluyor. Günlük cilt bakımı rutininizde nemlendiricilere, serumlara ve yüz yağlarına yer vermeniz gerektiğini hepimiz biliyoruz fakat cildimiz için doğru ürün kullanmak çok önemli. Temizliğinizi yaparken önce cilt tipinizi ve cildinizin ihtiyaçlarını belirleyip ona göre kullanacağınız ürünü seçmeniz cildinizin yaşlanmasını geciktirecek ve parlaklığını korumasını sağlayacak. 

Modellerin pürüzsüz ciltlerinin 3 sırrı
Modellerin pürüzsüz ciltlerinin 3 sırrı
Önceki ve Sonraki
Haberler