EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Güzellik ürünleri nasıl uygulanır?

Cilt temizliği ardından tonik ve nemlendirici... Tüm bu adımları tek tek cilt bakımınız için uyguluyorsunuz ancak doğru bir şekilde sürdüğünüze emin misiniz? Sizlere bu ürünler için bir kullanım kılavuzu hazırladık.

profil
BT Ekip
19.07.2017
Güzellik ürünleri nasıl uygulanır?

Eğer temizleme jeli ya da köpüğü kullanıyorsunuz en doğru uygulama şekli nemli yüzünüze parmak uçlarınızla sürmektir. Temizleme losyonu kullanıyorsunuz kuru cildinize uygulamak daha doğru olacaktır.  Hangi tip temizleyici tercih ederseniz daima dairesel hareketlerle uygulayın ardından iyice durulayın. Geride kalan makyaj ve kirden iyice kurtulmak için durulamanın adımının ardından bir yüz süngeri ya da yumuşak bir havluyla yüzünüzü tekrar silin. Her gece yüzünüzü temizlemeniz çok önemlidir. Sadece makyajınızı temizlemiyor aynı zamanda gece nemlendirici ya da serum uygulamadan önce temiz bir zemin hazırlıyorsunuz. Gece yatarken yüzünüzde biriken yağlanmadan arınmak için yine sabahları aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Güzellik ürünleri nasıl uygulanır?

Konu tonik uygulamaya gelince spreyle yüzümüze uygulamanın en doğru şekil olduğunu düşünürüz. Bu yanlış anlamanın sebebi toniklerin genellikle sprey formunda şişeyle üretilmesi olabilir. Bu yol kolay olsa da bu şekilde temizleyicinizden kalan artıkları, çeşme suyundan gelen kimyasalları tam anlamıyla yüzünüzden arındıramazsınız. Her zaman alkol içermeyen bir tonik kullanın. Pamuk yardımıyla tüm yüzünüze uygulayın. Dilerseniz son adımda tekrar yüzünüze sıkabilirsiniz.

Güzellik ürünleri nasıl uygulanır?

Gündüzleri yüzünüzü temizledikten sonra bezelye tanesi miktarında elinize aldığınız ürünü yüzünüze ve boyun bölgenize nazikçe masaj yaparak uygulayın. Ardından nemlendiricinizi sürerek makyajınızı yapabilirsiniz. Sadece gece için tasarlanan serumları da makyaj adımını atlayarak aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

Nemlendirici kreminizi sadece yüzünüze değil boynunuza da her daim uygulamalısınız. Kremi yüzümüze eşit olmayan bir şekilde dağıttığımız için saç kenarların krem artıkları birikir ve buradaki gözeneklerimizi tıkar. Her zaman yüzünüze eşit miktarda yaymayı unutmayın. Bir diğer hata ise cildiniz çok kuruysa kat kat nemlendirici sürmek. Bu büyük hata cildinizi nemlendirmek, aksine gözeneklerinizi tıkayarak cildinize zara verir.

Güzellik ürünleri nasıl uygulanır?

Göz kreminizi her zaman göz çukurunuza, dıştan içe doğru yüzük parmağınızla bastırmadan yumuşak hareketlerle uygulayın. Kirpiğinize çok yakın sürmemeye dikkat edin. Aksi halde kirpiklerinizi aracılığıyla gözünüzün içine krem girerek, kızarma ve şişmeye neden olur.

Güzellik ürünleri nasıl uygulanır?
Önceki ve Sonraki
Haberler