EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Hemen yapmayı bırakmanız gereken 6 kaş hatası

Kaş bakımında ya da kaş alma işleminde yapılan hatalar geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Kaşların yanlış bir şekilde alınması, yanlış ürünler kullanmak kaşlarınızın dökülmesiyle sonuçlanabilir. Değerli kaşlarımızı korumak için yaptığımız hangi hatalardan kaçınmalıyız?

profil
BT Ekip
31.07.2016
Hemen yapmayı bırakmanız gereken 6 kaş hatası

1.Kaşlarınıza herhangi bir ürün sürmeyin

Kaş bölgenize losyon, jel, güneş kremi, fondöten veya nemlendirici gibi ürünler sürmekten kaçının. Bu ürünler kaşlarınızın dökülmesine neden olabilir veya uzamasına engelleyebilir. Kaşlarımıza hep cildimizin bir parçası gibi düşünüyoruz fakat o bölgeyi aslında saç gibi düşünmemiz gerekiyor. Saçınıza sürmediğiniz şeyi kaşınıza da sürmeyin.

2.Doğru aynayı kullanmaya dikkat edin

Büyük gösteren aynalardan kaçının, çünkü bu aynalar her zaman perspektifinizi kaybetmenize neden oluyor ve kaşınızı almanız gereken daha çok alıyorsunuz.

3.Makas kullanırken dikkat edin

Makas kullanmak çoğunlukla kaşınızı fazlasıyla kırpmanıza neden oluyor. Makas kullanmanın doğru yolu ise kaşlarınızı tarayıp fazla kalan kısımları almak. Kaşlarınızı eşit almaya da dikkat etmeniz gerekiyor.

4.Kalın akış akımını çok abartmayın!

Tabii ki herkes daha dolgun ve bütün görünen kaşlar ister. Fakat birçoğumuz çok fazla kaş ile doğal görünen dolgun kaş arasındaki çizgiyi kaçırıyoruz. Kaşlarınızı fazla boyamak dikkatlari yüzünüzden çekip kaşlara alıyor ve yapay duruyor. Kaşlarınızın normal renginden bir ton koyu bir kalem işinizi görecektir. Bu hem kaşlarınızı dolgun gösterecek hem de gözlerinizi ortaya çıkaracak.

5.Ağda yapmak ya da ip kullanmak

Kaşlarınızı alırken ağda veya ip kullanmak yerine cımbız tercih edin. Cımbızla her seferinde sadece bir kıl kökü çektiğiniz için en doğru yöntem bu. Konu kaş olduğu zaman her bir kıl önemli oluyor ve kaşınızın şeklini etkiliyor. Ağda yapmak alması gerekenden fazla kaş alabiliyor hem de kaşınızın etrafındaki hassas deriyi esnetiyor. İp kullanmak ise kaşlarınızı tek bir yöne doğru değil her yöne doğru çekiyor, dolayısıyla kıllar kırılabiliyor veya batık olabiliyor.

6.İyi bir kaş kalemi edinin

Güzel bir kaş kalemi, doğal kaş görünümünü harika bir şekilde tamamlayacaktır. Daha gerçekçi veya doğal gözüken bir kaş kalemi, kaşınızı çok daha güzel gösterecektir. 

Önceki ve Sonraki
Haberler