EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Evde bakımlı ellerin formülü

Kış aylarında soğuğa maruz kalan ellerinizi güzel ve sağlıklı hale getirmeye ne dersiniz? Her evde bulunan basit malzemelerle cildinizi korumak tahmin ettiğinizden çok daha kolay.

profil
BT Ekip
09.04.2015
Evde bakımlı ellerin formülü
Pürüzsüz ve yumuşak ellere sahip olmak için evde kolaylıkla hazırlanabilen basit ama etkili maskeler ile bugün karşınızdayım. Yoğun çalışma temponuzda çok az zaman ayırarak ellerinizi koruma altına alabilirsiniz.

Ellerinizi yıkarken kullandığınız sabunun cildinize uygun olması çok önemlidir. Bu yüzden kimyasal içermeyen sabun kullanmayı tercih etmelisiniz. Pürüzsüz ellere sahip olmak için bakım maskelerini haftada 2 ya da 3 kez uygulamak yeterlidir. Maskeler ellerinizi hem nemlendirecek hem de elleriniz de biriken kirlerin ve ölü derilerin atılmasına yardımcı olacaktır.

BAL MASKESİ

Ilık bir suda ellerinizi yumuşayıncaya kadar bekletin. Bal ve zeytinyağı karıştırarak bu karışımda ellerinizi 5 dakika kadar tutun. Ellerinizi durulayın ve nemlendirici kreminizi sürün.

KİL MASKESİ

Cam bir kapta 1 tatlı kaşığı badem yağını, 2 adet yumurta sarısını ve 1 tatlı kaşığı kili, macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Karışımı buzdolabında 10 dakika kadar bekletin. Bu maskeyi ellerinize masaj yaparak uygulayın.

Önceki ve Sonraki
Haberler