EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

En iyi 5 koruyucu güneş kremi

Güneşin zararlı etkilerinden korunurken sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercihi özellikle tatilin ilk günlerinde koruyucu güneş kremlerinden yana olmalı. BT Ekip olarak favori ürünlerimizi okuyucularımız için anlattık.

profil
BT Ekip
29.05.2019
En iyi 5 koruyucu güneş kremi

Güneş koruyucusu olarak vücut için Lierac Sunissime Energizing Prote Milk SPF50  (Vücut için Yaşlanma Karşıtı Enerji Veren Güneş Sütü) kullanıyorum. İçeriğinde bulunan; hyaluronik asit, pro taurin ve bronzluk aktifleştirici peptidler ile cildin enerji kazanmasına, daha bronz görünmesine ve cilt kalitesinin artmasına destek olan bir ürün. Spreyi sıktığınızda cildinizde hafif parlaklık oluşuyor ferahlatıcı sprey özelliği de çok başarılı, cildinizin üzerinde görünmez bir koruma kalkanı oluşturuyor. Güneşe çıkmadan önce, vücuduma bol miktarda uyguluyorum. Klasik güneş koruyucu kremleri kullanma yöntemimizle aynı şekilde yüzme ve terleme durumlarında 2 saatte bir tekrar sürülmesi  öneriliyor.  Yüz için ise Lierac Sunissime Energizing Protective Fluid Spf 50 tercih ediyorum. Bu ürün ilk yaşlanma karşıtı güneş kremi sloganıyla üretilen Sunissime serisinin en yeni üyelerinden. Hafif yapısı ile cilt tarafından kolayca emiliyor. Yağlı bir his bırakmıyor ve aynı zamanda ciltte kadifemsi bir yumuşaklık kazandırıyor. Cilt yüzeyinde şeffaf bir görünüm kazandığı için ürün ciltte görünmez koruyucu bir tabaka oluşturuyor. Güneşe çıkmadan yarım saat önce yüz ve dekolte bölgesine sürmeniz önerilen ürünün en belirgin özelliği ciltte oluşmuş olan kırışıklık, ince çizgi ve leke gibi yaşlanma belirtilerinin görünümünü hafifletmesi, daha canlı ve taze bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olması. 


Koruyucu vücut kremi olarak Eda Taşpınar Beyaz Ten Bronzlaştırıcı favorim. Beyaz tenliler için "kaç faktörlü koruyucu kullanmalıyım?" sorusunu tamamen ortadan kaldıran bir ürün. Beyaz tenli olup bronzlaşmak istiyorsanız bu ürünü mutlaka denemelisiniz. Her güneş koruyucusunda olduğu gibi bu üründe de zamanlamaya dikkat etmek gerek. Güneşe çıkmadan yarım saat önce tüm vücudunuza sürmeyi ihmal etmeyin. 


Açık tenli olduğum için güneşlenirken öncelikli amacım cildimi zararlı ışınlardan korumak ve leke oluşumunu engellemek. Nuxe Sun 50 SPF serisinden Güneş Koruyucu Yüz Kremi bu konuda güvendiğim bir ürün. Yüzüm, boynum ve hatta elleirm için bile kullanıyorum. Hem koruma etkisinden hem de çiçeksi kokusundan oldukça memnunum. Eğer hareketli bir günümde isem, örneğin sahilde spor yapacaksam tercihim yine Nuxe Sun ailesinden Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü. Sprey şeklinde kullanılan bu ürün oldukça pratik ve cilt üzerinde hoş bir şekilde eriyor, cildi nemlendiriyor ve sağlıklı bir ışıltı bırakıyor. 


Beyaz tenliler için güneş kremi oldukça önemli. Ben yüz için yıllardır Bioderma Photoderm SBF 50 kullanıyorum. Hiç yanma hissi yaşamadan tatilimi bitiriyorum. Krem akışkan bir yapıda olduğu için ciltte yağlı bir his veya beyaz leke bırakmıyor. Vücut için Bioderma Photoderm Max Spray SPF 50+ tercih ediyorum. Kolayca bitmeyen bir ürün, eğer bronzlaşmak istemiyorsanız kullanabileceğiniz güzel bir koruyucu. Her denize girmeden önce sürüp biraz bekleyip çıktıktan sonra da tekrar sürdüğüm bir krem, sürerken gözlerinize gelmemesine dikkat edin çünkü yakıyor :) Akışkan bir yapıda yağlı bir his bırakmıyor, vücudunuz hemen emiyor.


Geçtiğimiz  hafta  Vichy Güneş ailesinin en yeni üyesi, ‘’Vichy Capital Soleil Beach Resist ‘’i denedim. Kumun cilde yapışmasını ve tuzun cildi kurutmasını engelleyen, suya dayanıklı bir ürün.  Ayrıca rüzgarın cildi kurutmasına karşı da etkili. Cildi minimum 80 dakika korumayı hedefleyen Vichy Capital Soleil Beach Protect ’in yapısı epey akışkan ve ince  dolayısıyla kolay emiliyor. İlk sürüldüğünde oluşan ancak rahatsız edici olmayan hafif beyazlık, kısa bir süre sonra yok oluyor. Ciltte ağırlık ve terleme yapmıyor. 

Bonus: Güneş sonrası için bakım önerilerimizi okudunuz mu?


Önceki ve Sonraki
Haberler