EN ÇOK
OKUNAN
YAŞAM - ANNE - ÇOCUK

Tatil bavulumuzdaki 10 ürün

Herkese merhaba, her yaz olduğu gibi bu yaz da tatil için Bodrum’a geldik. Ama bugün çocuklu tatilde en sevdiğimiz yer olan Fethiye Hillside Otel’e gidiyoruz. Bu yazımda çocukların bavulunda olmazsa olmazlarımı yazmak istiyorum. Hadi başlayalım…

profil
Buse Terim
29.05.2019
Tatil bavulumuzdaki 10 ürün

Nil ve Naz’la tatil dendiğinde önceliğim kolluk ve simitleri. Nil bayram tatilinde yüzme derslerine başlayacak, inşallah artık kolluksuz da yüzmeyi öğrenecek :) Benim tercihim her iki kızım için de BT Shop’ta satılan Flipper Swimsafe marka kolluk ve simit. 


Hem Nil hem de Naz bez kullandıkları için denize ya da havuza girerken mayo bezlere ihtiyacım oluyor. Her ikisi için de tercihim Huggies. 


Çocuklar için güneş kremleri tatil bavulunda en önemli ürünlerden. Marka tercihlerimde Kiss My Face, Jack’n Jill, TruKid ve BabyGanics başı çekiyor. 


Burada iki marka tercihim var. Hem %100 doğal içeriği ile Incia hem de TruKid


Hem banyo hem de deniz veya havuz çıkışında kullanabileceğim müslin kurulama örtüleri her iki kızımın da valizine yedekli koyduğum ürünlerden. Marka olarak Happy Folks ve Deux Lapins tercih ediyorum. 


Özellikle tatilde olabilecek her türlü aksiliğe karşı mutlaka büyük bir ilaç kutusu ve bakım seti hazırlıyorum. İçerisine ateş düşürücü, alerji ilacı, yanma veya darbelere karşı krem, ateş ölçer gibi en önemli sağlık ve bakım malzemelerini koyuyorum. 


Gideceğimiz yerde denize girerken eğer kum varsa mutlaka kum oyuncaklarını yanıma alıyorum. Aslında tatil köyünde de satılıyor ama alışık olduğu oyuncaklarla oynamak Nil’i daha mutlu ediyor. 


Mustela’nın seyahat boy şampuan ve vücut losyonunu küçük bir çanta ile yanıma alıyorum. Otellerde verilen şampuanları çocuklara kullanmak istemediğim için yanımda götürüyorum.


Naz için emzik, biberon ve biberon ısıtıcı tercihim Philips Avent marka. Bazı otellerde biberon ısıtıcılar oluyor ama ben riske atmak istemediğim için yanımda götürüyorum. Hem Nil hem Naz uyumadan önce günlük süt içtikleri için biberon ısıtıcı olmazsa olmaz. 


Özellikle Nil elbise giymeyi çok seviyor. Bu yüzden yanıma bolca elbise alıyorum. H&M’in çocuk elbiselerini çok seviyorum ve genelde oradan aldığım elbiseleri götürüyorum. Patik tercihim ise tabii ki Baby On The Go! Çocuklarımın ilk adımlarını her bir ayrıntısını özenle tasarladığımız Baby On The Go patikler ile atması tarif edilemez bir mutluluk! 

Ailece çıktığımız tatillerde hep çok güzel anılarımız oluyor. İnşallah bu tatilde de aynısı olur. Herkese şimdiden mutlu bayramlar diliyorum…


Önceki ve Sonraki
Haberler