EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Doğal bronzlaştırıcı yağ karışımı

Bronzluğunuzun süresini uzatmak ve aynı zamanda cildinizi beslemek için evde kendi doğal yağ karışımınızı hazırlayabilirsiniz. Nilay Yalçınkaya kendi deneyimlerinden yola çıkarak bir tarif paylaştı.

profil
Nilay Yalçınkaya
01.07.2019
Doğal bronzlaştırıcı yağ karışımı

Bronz tenin çekiciliğine karşı koyamayanlardansanız size hem cildinizi nemlendirip besleyecek, hem de bronzlaşmanıza yardımcı olup süresini maksimuma taşıyacak bir güneş yağı tarifi verelim. Doğal yağlarla hazırlayacağınız bu karışımla muhteşem bir ten rengine sahip olabilirsiniz. Tabii kontrollü ve doğru zamanlı kullanmanın önemini de vurgulayalım. Güneşe daha önce korumalı kremlerle çıkıp ten renginiz döndükten ve saat 15:00’dan sonra kullanmanızı tavsiye ederiz. 

 

Doğal güneş yağı karışımı
Boş bir şişeye ihtiyacınız olan kadar ve eşit oranlarda hindistan cevizi yağı, havuç yağı, kakao yağı, susam yağı, tatlı badem yağı, kayısı çekirdeği ve üzüm çekirdeği yağlarını koyup kendi doğal bronzlaştırıcı yağınızı hazırlayabilirsiniz. Güçlü etkileriyle cildinizin beslenmesine, onarılmasına ve nemlenmesine destek verecek bu karışım cildinizin kızarmadan ve soyulmadan bronzlaşmasına ve bronzluğunuzun süresinin uzamasına da yardımcı olacak. 

Önceki ve Sonraki
Haberler