İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

2 Temmuz Güneş Tutulması burçları nasıl etkiliyor?

Ay İkizler’de başladığımız haftaya Yengeç burcundaki Güneş tutulması damga vuruyor! 2 Temmuz’da saat 21:56’da Yengeç burcunda tutulma yaşanacak! Bu hafta Mars Aslan burcuna, Venüs ise Yengeç burcuna geçiş yapıyor! Hafta sonu Merkür retroda ve durağanlaşıyor! Haftaya Merkür retrosu ile başlıyoruz…

profil
Dolunay Karaca
01.07.2019
2 Temmuz Güneş Tutulması burçları nasıl etkiliyor?

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Yengeç burcunda gerçekleşen bir Güneş tutulması ile başlıyoruz, öncü bir burçta gerçekleşecek tutulma, sizin enerjinizle uyumlu fakat aynı zamanda size kare açı yapıyor yani majör ve zorlayıcı, sancılı olabilir. Bu tutulma 4. evinizde meydana geliyor ve sizlerin ev, aile, emlak, ev almak, ev satmak, ofis değiştirmek, iş yeri açmak gibi gayrimenkul konularda atılım yapabileceğinizi vurguluyor, bu konularda inisiyatif almak ve bir şeyleri yeniden yapılandırıp, adım atmak sizlere iyi gelecektir. Bu hafta Güneş Sirius sabit yıldızıyla birleşiyor olacak, atacağınız adımlar bir anda büyüyüp hız kazanabilir, özellikle aile ve ev konularında küçük hareketlerin büyük sonuçlar doğurabileceğini söyleyebilirim. Çarşamba günü Ay, Aslan burcunda ilerliyor olacak, spontane, enerjik, eğlenceli ve gösterişli bir ruh haline bürünüyorsunuz, Mars da Aslan burcunda; çocuklarla ilgili sorumluluklar ve eğlence hayatına olan düşkünlüğünüz artıyor. Güneş tutulmasının damga vuracağı bu hafta evlilik, aile olma, ev değiştirme, birlik olma zamanı!


Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, Güneş Tutulması  sizin 3. hanenizde gerçekleşecek yani kardeşler, yakın çevre ilişkileriniz, komşular, yakın arkadaşlar, akrabalar hanenizde yeni bir oluşum yaşanacak; belki yeni birileri eklenecek, belki onlardan duyacağınız bir haber sizi motive edecek. İletişim becerilerinizin arttığı, pazarlama, gazetecilik, basım  yayın, reklam, her türlü sözel ve yazılı iletişiminiz yeni bir oluşuma tabi tutulabilir. 2 Temmuz’da gerçekleşen bu tutulma, yeni bir şeyleri başlatmakla ilgili olduğu için uzun süredir aklınızda olan blog açmak, web sitesi kurmak veya var olanı geliştirmek gibi bilgisayar işleriniz gündeminizde olacak. Hafta ortasında Ay, Aslan burcuna geçiş yapıyor, evinizde davetler vermek için plan program yapabilir, hazırlık ve ev alışverişleri, gidilecek yerler gibi listeler hazırlayacağınız bir süreçte olacaksınız. Hafta boyunca uzak akrabalar veya eş tarafınızdan akrabalar ile yakın çevre akrabalarınız arasındaki gerginlikler sizi de üzebilir. Bu arada sevdiğiniz kişiyle barış içinde ve huzurlu olacaksınız. Venüs Yengeç burcunda! Bu sizi huzura sürükleyecek.


Sevgili İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar, hafta boyunca parasal konularda çok şanslı olacaksınız, Yengeç burcundaki tutulma nedeniyle, pek çok yerden iş teklifi gelebilir, elinizdekilerin değeri artabilir, maddi kaynaklı sorunlarınız bu hafta çözülebilir. Haftanın maddi olarak en şanslı burcu sizlersiniz. Manevi olarak da duygularınız güçlü, Neptün’ün uyumlu açıları , mantık ve somut şeylerle meşgul olan sizleri, bu hafta maneviyata davet ediyor olacak, daha fazla duygusal konular açılacak, şefkat ve merhamet temaları ön planda olacak. Mars ve Venüs burç değiştiriyorlar bu hafta, yöneticiniz Merkür ise durağanlaşacak, retroya hazırlanıyor.Bazı işleri yavaşlatmak, sakin kalmak önemli. Hafta sonuna doğru eviniz için kredi çekmek veya var olan borcunuzu ödemek gibi temalar ön planda olacaktır.


Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar, sizin burcunuzda gerçekleşecek tutulmayla beraber, yepyeni duygular ve kararlar içine giriyorsunuz sevgili Yengeçler, bu hafta şans sizden yana başlıyor, kendinize olan güveniniz tam ve yapılması gerekenler için ayağa kalkmanın vakti de geldi , yalnız hafta boyunca eşinizle aranızda birtakım sorunlar olduğu da gözlerden kaçmayacak, yani o, sizin yaptıklarınıza karşı mı geliyor, yoksa sizinle fikir çatışması mı yaşıyor, gelenekçi ve değişime kolay razı gelmeyen bir insan mı? Gibi düşünceler kafanızı meşgul edebilir. Siz de içinizde tüm gücünüzle artık bir şeylerin değişmesini istiyor gibisiniz... Tüm bunlar yüzünden hafta boyunca sevdiğiniz kişinin desteğine değil de köstek oluşuna şahit olabilirsiniz. Bu da sizi yıpratabilir. Unutmayın ki rakipleriniz veya rekabet içeren konularda karşı taraf da en az sizin kadar güçlü, elinizde ne koz varsa, aynısı onda da var; bunu bilerek hareket edin. Hafta sonunda Ay Başak burcunda,  yaptığımız konuşmalarda titizlenip iletişim içerisinde olduğunuz kimselere karşı eleştirel, belki biraz da detaycı yaklaşımlarla karşılık vereceksiniz.


Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, bazı Aslanlar için sağlık konuları da gündemde, dikkat edilmesi gereken bir süreçten geçiyorlar. Bu haftaya GÜNEŞ TUTULMASI ile başlıyoruz, Yengeç burcunda gerçekleşecek bu tutulma sizin 12. evinizde olacak , yani bilinçaltınızda , görünmeyen bir yerlerde , bırakmanız gereken bir kötü alışkanlık varsa bundan kurtulabilir , içinize sinmeyen durumlar oluyorsa çevrenizde , bunları eleyip , yeniden başlamak için gayret gösterebilirsiniz. Bazı Aslanlar hastaneler, kapalı alanlar, gizli kalmış olaylar ve birtakım düşmanlıklarla ilgili şeyler duyup üzülebilirler. Bunlar hayatın içinde olan şeyler, her şey her daim dört dörtlük olamıyor maalesef, kendinizi telkin edip, bu süreci en hafifiyle atlatmaya çalışın. Sizler güçlü bireylersiniz ve biliyorsunuz ki, siz ‘tamam’ demeden  hiçbir şey olmaz. Son söz sizin!


Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, arkadaşlık hanenizde oluşacak bir Güneş Tutulması var bu hafta. 2 Temmuz günü gerçekleşecek olan bu tutulma Yengeç burcunda meydana geliyor , hayatınıza yeni insanları dahil etmek istiyorsunuz sanki, alıştığınız çevreden, dahil olduğunuz sosyal ortamlardan çok daha farklı insanlar tanımak ve onları hayatınıza almak isteyeceksiniz, onlarla yeni fikirler tartışmak ve projeler hayata geçirmek; yeni başlangıçlar yapmak isteyeceksiniz. Fakat bu zorlu ve biraz da yıpratıcı bir süreç olacak sizler için,tutulma oluşumunun tam karşısında Satürn, Plüton gezegenleri var, dönüştürmek istediğiniz konularda krizler çıkarabilir, biraz sancılı bir süreç olabilir bu…Hafta genelinde; diğer tüm açılar olumlu ve maneviyata bağlılığınızı arttırıyor. Sabırlı ve disiplinli çalışmalar içerisinde olacağınız, olaylara olgunlukla ve ağırbaşlılıkla yaklaşabileceğiniz bir hafta, sevgi ve aşk konularında Cumartesi günü sizi bir sürpriz bekliyor.


Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, iş konularında çok güzel bir başlangıç, bir teklif veya bir projeyle karşılıyorsunuz haftayı. Bu hafta meydana gelecek olan Güneş Tutulması sizin kariyer hanenizde yapmak istediklerinizi önünüze çıkarıyor ve fırsatlar sunuyor ; yalnız bazı şeylerden fedakarlık yapmak, belki ev ve aile hayatınızı biraz askıya almak durumunda kalabilirsiniz. Hafta ortasında Ay Aslan burcuna geçiş yapacak, yakın akrabalarınızdan, çevrenizden destekler alacak, bu sefer bol bol gezmek, eğlenmek için bir araya geleceksiniz. Arkadaş toplantıları ve davetler ön plana çıkıyor olacak. Aşk ve sevgi konularınızda birliktelikleri olan Teraziler, uyumlu ve güzel geçirecekleri bir haftadalar, yalnız olanlarınsa şansı yaver gidiyor hafta boyunca, çevrenizde size göz kırpan pek çok insan var. Hafta sonuna doğru meditasyon, içe çekilmek, yalnız kalmak için fırsat yaratmak isteyeceksiniz. Biraz dinlenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz.


Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, Güneş Tutulması sizin 9. evinizde meydana geliyor; medya, uluslararası ilişkiler, yayıncılık, yurtdışı seyahatler, yabancılarla ilgili işler, eğitim, din ve inançlar hanenizde yenilikler yapmanız için sizi dürtüyor adeta. Bu alanlarda bir şeyler başlatmak, adım atmak, yeni bir fikre sahip olmak sizleri motive edecek haftanın başında. 2 Temmuz günü gerçekleşecek tutulma; Yengeç burcunda, sizin gibi su grubundan bir burçta olacak , siz de bu enerjiyle tam anlamıyla destekleneceksiniz , küçük hareketleriniz bir anda büyük bir projeye dönüşecek. Bu arada iletişim hanenizde de bazı değişiklikler yapmanız, belki bazı krizler yaşamanız olası. Hafta boyunca iş düşünüp, iş konuşacaksınız. Annenizle olan bağınızı sorgulayacaksınız belki, onun ihtiyacı olan sevgi ve desteği ona verebileceksiniz. Toplum önünde olacağınız, yapacaklarınızı herkese sunacağınız bir hafta. Aşk konularında bu hafta sevdiğiniz kişiyle birlikte aynı hayale sahip olmak, aynı misyonu gerçekleştirmek isteyen bir yapıdasınız.


Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, 2 Temmuz’da meydana gelecek olan Güneş Tutulması sizlerin ortaklaşa para hanenizde oluşacak, yeni ortaklıklara imza atmanız mümkümken, bir taraftan da ev veya bir arsa satın almak isteyen, yatırım yapmak isteyen Yaylar varsa, yüklü bir para çıkışı; kredi çekmek, borç almak ve belki bir miras konusu gündeminizde olacak. 8. evinizde gerçekleşecek tutulma , sizi ortak kazanımlar konusunda tetikleyeceği gibi ; eşinizin veya sevdiğiniz kişinin parasal hanesine denk düştüğünden  bu alanda da yeniliklere vesile olabilir, belki partneriniz yeni bir kazanç kapısına sahip olabilir veya bir teklif alabilir bu hafta. Evet genel anlamda ise şanslı olduğunuz bir haftadasınız. Maneviyatınız yüksek, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek istiyorsunuz bu hafta itibariyle; bunun sonucunda yeteri kadar sabrettiğinizi ve artık yolun sonuna geldiğinizi hissedebilirsiniz. Aşk ve sevgi konularında ise birliktelikleri olanlar için iyi bir hafta, sakin ve dingin. Yalnız olanlar ise başkalarının parasını idare eden, bankacı, muhasebeci, menajer tarzı kişilere ilgi duyabilirler veya bu insanlarla tanışma fırsatı yakalayabilirler. 


Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, bu hafta tüm gücünüzle ve içinizde durduramadığınız ‘ilişkim olsun yeni bir sayfa açılsın’ istemiyle açıyorsunuz haftayı , Yengeç burcunda gerçekleşecek tutulma sizin evlilik hanenize denk düşüyor, birliktelikleri olan Oğlaklar, ilişkilerini bir üst seviyeye taşımak için karar alırken; yalnız olanlar için aşk fırsatları kapılarında. Bu tutulma, yeni bir ilişkiye başlamak için size fırsat sunuyor olacak. Bir diğer yandan iş birliktelikleri, yeni imzalar, yeni sözleşmeler de gündeminizde. Bu durumda bazı krizler ve dönüşümler de kaçınılmaz olacaktır pek tabii ki çünkü tutulma oluşumu sizin burcunuzdaki Plüton’dan ve Satürn’den karşıt açı alıyor. Bu sizlere, yeni bir şeye başlarken eskiyi tamamen içinizde öldürmek, kendinizden emin olmak, bazı kişilik özelliklerinizi değiştirmek için de sizi dürtüyor olacak. Gelişiminiz ve dönüşümünüz için bu şart. Haftanın genelinde ortaklaşa işler, imzalar gündemde, birlikte iş yaptığınız kişilerle uyumlu ve dengede bir hafta sizleri bekliyor, hafta sonunda şehir dışı geziler, yabancı yerlere ziyaretler, uluslararası konular ön plana geçiyor.


Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, günlük, rutin işleriniz çok arttı, her gün yeni bir şeyler ekleniyor, çalışma ortamınızda veya evinizde birtakım yenilikler yapmak için haftanın ilk günü olan Pazartesi’yi tercih etmelisiniz. Yengeç burcunda  gerçekleşecek Güneş Tutulması ise sizin 6. evinize denk gelmekte. Çeşitli organizasyonlar, düzenlemeler yapmak için uygun etkilere sahip, bu süreçte ayrıca sağlık konularında da temkinli olmakta fayda var. Gerekli düzenlemeleri sağlık konularında da yapmalı, beslenme düzeninize, diyet programınıza uymaya çalışmalısınız. Hafta sonuna doğru Ay Aslan burcuna geçiş yapıyor , sevdiğiniz kişiyle birlikte olmak isteyeceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Onun üstüne daha fazla düşmek, birlikte bir yerlere gitmek konusunda girişimleriniz olacak. Hafta boyunca Uranüs’ün sert açıları, sizlerin bazı şaşırtıcı haberlere maruz kalabileceğinizi anlatırken; gelişen olaylar karşısında, hem iyisiyle hem kötüsüyle düşünmeli, her duruma hazır olmalısınız diyor sizlere. Ruh olarak mutsuz ve sizi aşağıya çeken insanların yanında bulunmamaya çalışın bu hafta.


Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, bu hafta sizleri aşk ve sevgi konularında büyük sürprizler bekliyor, hamilelik düşünen Balıklar için bu hafta bu konuda destekleyici etkiler var; bunun üzerine düşmeli ve bu Güneş tutulmasını değerlendirmelisiniz. Yengeç burcunda meydana gelecek olan tutulma sizin çocuk ve aşk hanenize düşüyor olacak. Bekar olan Balıklar için aşk ve eğlence dolu günler var bu hafta. Yapmaktan zevk aldığınız, keyifli aktivitelerin içerisinde bulunacak ve bu konularda iyi bir organizatör olacaksınız. Kendinizi göstermek isteyeceğiniz bir zaman dilimindesiniz. Hafta ortasında hayal kurmaktan ve yaratıcılıktan hoşlanan sizler için somut konular devreye girebilir, yönetici gezegeniniz Neptün retroda. Bu dönemde, daha çok hobilerinizle ilgilenmek, yemek yapmak, kitap okumak, iletişiminizi kuvvetlendirmek yerinde olacaktır.


Önceki ve Sonraki
Haberler