EN ÇOK
OKUNAN
EĞLENCE - ÜNLÜLER

Lady Gaga şimdi de gözünü Mecdelli Meryem’e dikti

Son dönemde şarkıcılığından çok filmleriyle gündemde olan ve ‘House of Gucci’ filmindeki performansıyla büyük alkış alan Lady Gaga, sinemada en çok canlandırmak istediği karakterin, İncil’de de ismi geçen Mecdelli Meryem olduğunu söyledi

Lady Gaga şimdi de gözünü Mecdelli Meryem’e dikti

‘House Of Gucci’ filminde canlandırdığı Patrizia Reggiani karakteriyle büyük ses getiren Lady Gaga, şimdi de gözünü Mecdelli Meryem’e dikti. Siyah renkteki blazer elbisesi ve diz boyu çizmeleriyle kapağını süslediği Deadline’ın Şubat sayısına konuşan 35 yaşındaki Gaga, İncil’de de adı geçen Mecdelli Meryem gibi ‘önemli ve karanlık’ bir figürü oynamayı çok istediğini anlattı. Gaga, sözlerine şöyle devam etti: “”Her zaman Mecdelli Meryem4i oynamak istemişimdir. Çünkü onun hikayesine hayranım. O kadar çok ikonografide var ki; çok önemli bir karakter. İsa’nın göğe yükselişinde de oradaydı, çarmıha gerilişinde de oradaydı. O tarihin önemli bir parçası ama aynı zamanda karanlık bir figür; bir fahişe olarak görülüyor. Her zaman onun hikayesinin ilginç olabileceğini düşündüm. Sanırım kadın hikayeleriyle ilgileniyorum.”

Lady Gaga ayrıca röportajda, sanat tarafından korunduğunu hissettiğini de söyledi: “Sanatın beni tüm hayatım boyunca kurtardığını hissediyorum.”

Önceki ve Sonraki
Haberler